Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie to kiedys padaka wezmie, mialam teraz jechac do swojego domu rodzinnego na weekend, zeby dziadkowie wnukiem sie nacieszyli ale znowu mamy samochod do naprawy i nie wiadomo czy do jutra mechanik zrobi i dzwonie do mojej mamy i jej to mowie a ona sie obrazila, ze wnuka nie zna, ze jedna babcie tylko ma bo drugiej w ogole nie zna i ogolnie obraza na caly swiat, to ze ja malo widzi to fakt, ale co ja za to moge. Moj tata ma dzisiaj przyjechac z moja siostra to mamie mowie,zeby tez przyjechala a ona, ze co jej da pol godziny i w ogole z PZU moga przyjechac bo ona na zwolnieniu, chociaz tyle razy na zwolnieniu byla i ani razu nikt z PZU nie byl i nagle by sie mieli fatygowac...oczywiscie. Tez mnie to boli, ze malo odwiedzam dom i maly dziadkow malo widzi, tez narzeczonemu o tym mowilam tyle razy, ze mi zalezy zeby maly z nimi duzo przebywal bo potem beda dla niego obcy, ale nie zeby sie obrazac, ze samochod popsuty, jakbysmy cos za to mogli. Moj tata kiedy tylko moze odwiedzi mnie i malego a mojej mamie tez tyle razy mowilam, zeby przyjechala. Nawet jej autobus z pracy przezezdza przez Gniezno to wystarczy wysiasc i za chwile by byla na miejscu a i miejsce do spania by bylo, ale ona oczywiscie tylko czeka na nas a sama sie nie pofatyguje. No i mi humor popsula. No to dziewczyny troche sie wyzalilam.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było. Widzę, że poruszony jest wątek karmienia. Ja ponieważ karmię 1 piersią(druga dawno temu przestała działać) zaczęłam próbować podawać
po 1-2 łyżeczki słoiczka, jak mała miała 4.5msc tak pani doktor poleciła. Mała nie była zainteresowana, więc dałam spokój. Teraz jak minęło 5.5 msc znowu zaczęłam podawać i dziś już zjadła cały słoiczek ze smakiem. Otwiera buzię jak widzi, że my coś jemy. Zjada też mała porcję kaszki ryżowej. Oprócz tego dalej pierś mimo, że chce ją troszkę przestawić na mm i inne rzeczy. (Bardzo schudłam i nie czuję się fizycznie najlepiej dlatego muszę troszkę odpuścić z karmieniem piersią). Na szczęście mała zjada i z łyżeczki i z butelki, pierś również super ssie. 2 tyg.temu miała być szczepiona ale okazało się, że ma zapalenie układu moczowego, wzięła antybiotyk. :-( Ważyła wtedy 7600g mając nieco ponad 5msc a zaczynała od wagi urodzeniowej 2810g tak, że duża dziewczyna.

Odnośnik do komentarza

Monia1992 co do włosów to też strasznie mi wypadają. Tzn zawsze mi wypadały i miałam mało. W ciąży nagle zrobiło się gęste i nie wypadały praktycznie w ogóle i od jakiegoś miesiąca wyciągam pasmami. Odcielam włosy, biorę witaminy, mam całą serię kosmetyków do włosów i no może już nie całymi pasmami ale garściami nadal wypadają. Czy któraś z was też tak ma i ma jakiś sprawdzony sposób. Albo chociaż może nas pocieszyć, że to niebawem minie?

Odnośnik do komentarza
Gość Malwina2018

Mnie też włosy zaczęły leciec garściami. Na szczęście widzę poprawę po Vitapil Mama. Mam mnóstwo nowych włosków po tych tabletkach a jeszcze nie skończyłam opakowania. Dodatkowo odżywka ze skrzypu polnego i szmpon i odżywka Jantar. Coś z tego na pewno pomoglo-stawiam ze to tabletki.

Odnośnik do komentarza

My juz 3 miesiace po chrzcinach ☺myslalam ze padaki dostane tej nocy, maly co chwile sie darl jak opetany i jeszcze katarku dostal to mu mascia majerankowa posmarowalam i dzis rano troche katarku grucha mu wyciaglam i dalej jak psika to leci, taki wodnisty, troszke gestszy. Albo sie biedak przeziebil, albo to od zabka, bo dziaslo ma takie rozpulchnione jakby mu sie drugi zabek chcial przebic

Odnośnik do komentarza

My jesteśmy już 3mc po chrzcie. Mały za 4 dni kończy pół roku, nie mogę się nadziwić jak on szybko rośnie.
Zębów jeszcze nie ma, ale okropnie się ślini od 2 miesięcy, może w końcu coś wyjdzie.

U nas z rozszerzaniem diety metodą blw powolutku. Mały jeszcze nie siedzi więc czasami tylko dam mu coś do pociumkania jak wyciąga rączki- jabłko, maliny, marchewkę, arbuza. Na razie wszystko wypluwa, ale najważniejsze, że poznaje smaki :)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza
Gość IreneNiezalogowana

Monia, gratulacje dla Jozia :-D

U mnie dalej włosy lecą i wg ginekologa potęguje ten stan nie tylko karmienie, ale też tabletki anty, które biorę. Wszyscy mi mówią, żeby je odstawić, bo łysa będę. Ten vitapil mama to witaminy dla karmiących? Chyba się na nie skuszę.

Pediatra zezwolila na rozszerzanie diety już po 4 miesiącu ale nie byłam przekonana. Filip skończył 5 miesięcy i podalismy mu rozcienczony sok z jabłek,a później brokuł. Powiem wam, że za pierwszym razem po łącznie 2 łyżeczkach buźkę odwracal, ale jeszcze tego samego dnia wcial już 4. W następnych dniach ile zrobiłam, tyle zjadł. Szok! Dynie i marchewkę też wcina bez kręcenia nosem. Jest wyraźnie zaintrygowany nowymi smakami :-D nie wiem tylko ile może dziennie tego zjadać

Co

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam stosować kojec. Chcę przyzwyczaić malucha do niego ze względu na bezpieczeństwo i w żłobku dzieci też chyba są tam więzione. Nie chcę by moje maleństwo miało traumę z tego powodu. Na razie jest ok., bawi się, przewraca,a w koło siatka :) . Krzyk jest jak już ma dość... Minus kojca - zajmuje dużo miejsca i nie jest super lekki (berber), ani mały by zabierać je w podróż (chyba, że ktoś ma duży samochód). Dziewczyny co zabieracia do spania dla dzieci podczas wyjazdów wakacyjnych (łóżeczko turystyczne?). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

My w niedzielę mamy chrzciny. Młody waży 8300. Rozszerzanie diety idzie całkiem sprawnie ale maluch niesamowicie krzywil się na owoce. Ja nadal odciągac pokarm i mam plan żeby wytrzymać do października. Mamy mały problem bo Jeremi ma jakiś szmery w oskrzelach robim6 inhalacje ale jest podejrzenie że może się to przerodzić w przyszłości w astmę. Zębów brak☹

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...