Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny czy Wasze maluchy mają też kryzys snu? Jeremi od zakończonego 2 m-ca przesypia całe noce A teraz budzi się i wariuje w łóżeczku. Kręci się, podskakuje, uderza nóżkami o materac, rączkami chwyta szczebelki jakaś masakra. Czasem jak jest już mocno nieznośny to do karmię. Dodam że nie płacze przy tym.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny macie jakis sposob na dopajanie dziecka ? Moj Józek w ogole nie chce pic zadnych herbatek , ledwo 2 razy sie zdarzylo ze wypil cala porcje a tak to nie ssie smoczka z buteleczki, tylko trzymie w buzi i sie na mnie patrzy jakby chcialby mi powiedziec" cos ty mi tu mamuska dala " pediatra polecala, aby w czasie upalow oprocz mleka podawac herbatke do picia a on nie chce pic i nie wiem juz co robic, nie chce dosladzac bo slyszalam, ze nawet od malej ilosci moze pojawic sie prochnica na mleczakach a potem na stalych zebach . Co do nocnego spania moj maly budzi sie raz w nocy , a mial juz tak , ze spal cala noc tylko podejrzewam ze te goraczki przeszkadzaja mu w spaniu i stad pobudki

Odnośnik do komentarza
Gość Bierdonkaniezalogo

Monia ja dopajam ale samą wodą, synek nie toleruję herbatek, z podawaniem wody Też z początku nie było łatwo pomogło podawanie wody łyżeczką. Teraz w trakcie upałów synek ładnie pije wodę

Odnośnik do komentarza
Gość Bierdonkaniezalogo

Dziewczyny czy wasze maluszki już pełzają? Mój synek naradzie kręci się w kółko ale tylko w jedną stronę więc staram się motywować go do obracania w drugą. Któraś też ma taki problem ?

Odnośnik do komentarza

Biedronka u nas byla przedwczoraj taka sytuacja. Ja poszlam sie kapac a moj narzeczony zostal z malym w pokoju. Dzidziulek lezal sobie na podlodze na macie edukacyjnej a moj R musial na chwile skorzystac z komputera, kiedy wstal zobaczyc do dziecka patrzy mlodego na macie nie ma a za chwile patrzy a tu maly lepek wystaje zza lozka i az mnie z lazienki zawolal a to tak komicznie wygladalo☺ nie ma pojecia jak synek to zrobil ze sie tam znalazl

monthly_2018_06/styczniowki-2018_67694.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny:)
Moja córcia dokładnie tak, jak synek moni1992 zaczęła niedawno przemieszczać się "na okrętkę". Póki co jeszcze nie pełza, ale już mocno próbuje leżąc na brzuchu, na razie z niewielkim skutkiem, ale twarda jest. Jest to moje pierwsze dziecko, które chętnie leży na brzuchu. Tamte dwa łosie nie chciały :) Młoda skończyła tydzień temu 5 miesięcy i w ogóle nie mam pojęcia, kiedy to zleciało...
Chociaż w międzyczasie mieliśmy przygody ze średniakiem, bo od marca zaliczył już: szkarlatynę, zapalenie oskrzeli (ja też), zapalenie ucha (ja też) i mega wysypkę polekową w reakcji na słońce (3 antybiotyki niemalże ciągiem :/). Wczoraj pierwszy raz poszedł do przedszkola po półtoramiesięcznej przerwie. Masakra normalnie. Na szczęście młoda nic z tego nie podłapała (!!!) i tylko teraz walczymy z katarkiem po piątkowym basenie.

Pozdrawiam Was serdecznie :)

monthly_2018_06/styczniowki-2018_67727.jpg

monthly_2018_06/styczniowki-2018_67728.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

Mój mały też się przemieszcza turlając się :) I na razie najchętniej w jedną stronę, ale to normalne :)

U nas jakiś pechowy tydzień. Wczoraj mąż wjechał do rowu (na szczęście nic mu nie jest), dzisiaj 4-latek rozciął palec i jechalimy na szycie a u starszaka zaczyna się kaszel ;/

MartaWu u mnie średni miał szkarlatynę jak ja wychodziłam po porodzie ze szpitala z maluchem po porodzie. Na szczęście nie podłapał, ale bałam się wracać do domu z noworodkiem.
Nie chcę być nieuprzejma, ale wrzuciłaś zdjęcie dziecka w nosidle... i niby ok, ale jeśli jeszcze samo nie siedzi, to nie powinno się używać nosideł tylko chusty i nie wolno pod żadnym pozorem nosić przeodem do świata, bo to jest bardzo szkodliwe dla kręgosłupa (bez względu na to co pisze producent). Możesz malucha nosić w chuście na plecach, jeśli jęczy jak nic nie widzi. Polecam znaleźć doradcę chustowego, albo pooglądać filmiki na YT.
Mam nadzieję, że się nie obrazisz ;)

My chodzimy z moim bąblem na salsę w chustach, rewelacyjna sprawa. Dzieci w chustach wybujane spokojnie śpią, a mamy tańcząc dobrze się bawią i przy okazji spalają kalorie ;) Plus towarzystwo innych mam- bezcenne :)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

Szamika - jasne, że się nie obrażę:) Noszę w nosidle po konsultacji z ortopedą. Przy średnim też tak robiłam, z resztą w tym samym nosidle. Po skończeniu 5 miesiąca można dziecko nosić przodem do świata, mając oczywiście porządne nosidło i o ile dziecko daje radę pod względem rozwojowym i ma chęci. To opinia lekarza z długoletnim doświadczeniem. Mój średni syn tak samo noszony nie ma ani płaskostopia, ani skoliozy, ani niczego podobnego :) Tak więc, jak widać - szkoły są różne :)

Odnośnik do komentarza

https://dziecisawazne.pl/nie-nos-dziecka-przodem-do-swiata/

Przepraszam za wtrącenie ale forum jest publiczne więc jeśli choć jedna osoba weźmie sobie to do serca to sukces. MartaWu na pewno chcesz jak najlepiej dla córki. Ortopeda może i ma długoletnie doswiadzenie ale jak widać mocno nieaktualizowane. To nie jest kwestia różnej szkoły ale wiedzy na temat noszenia i nosideł, podejrzewam że orto nie rozróżnia nosidła ergonomicznego, wisiadła i sztywniadła. Proszę poczytaj o noszeniu w nosidle (odpowiednim do tego dla 5 miesieczniaka, a nie sztywniadle babybjorn), bo ta przytoczona przez Ciebie opinia lekarza to jeden wielki bełkot. Przykro, że takie osoby od których powinniśmy czerpać wiedzę, propagują takie bzdury. Oczywiście Twojej córce moze nic sie nie stać po takim noszeniu, choć to nie wychodzi po kilku latach, a w dorosłym życiu. Pytanie czy chcesz ryzykować że kiedys moze miec przez to problemy z kręgosłupem. Nie chce wywolywać gównoburzy, tylko dać temat do przemyślenia, to moje jedyne wtrącenie.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ywn157u1qwnog.png

Odnośnik do komentarza

Biedronka zajęcia są w Gdyni i w Wejherowie- wpisz na fb "salsa w chustach" i sprawdź :)

MartaWu- taj jak napisała Lex- dużo ortopedów ma nieaktualną wiedzę. Mój lekarz bardzo mocno uczulał na tego typu noszenie i odpowiednie zabezpieczenie kręgosłupa i bioderek. Oczywiście, że Twoje starsze dziecko może czuć się dobrze, problemy nie wychodzą od razu, ale w dorosłym życiu. Mam nadzieję, że u Was będzie dobrze, ale jeśli tylko znajdziesz czas to poczytaj na ten temat, albo wybierz się do innego ortopedy.

Pozdrawiam

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza
Gość Biedronkaniezalogo

Irene ja włosy zawsze miałam cienkie i za dużo ich nie było, a od porodu ciągle mi wypadają tak że się śmieje że niedługo mi ich zabraknie, biorę witaminy dla kobiet karmiących ale nic nie pomaga

Odnośnik do komentarza

Irene mi też włosy lecą. To nie jest tylko przez karmienia, ale ogólnie po porodzie gospodarka hormonalna musi dojść do normalnego stanu.
Mi włosy wychodzą garściami, co chwilę muszę prysznic odtykać, masakra.

Ja jeszcze nie wyciągałam wkładki niemowlęcej, musisz zobaczyć jak dziecku pasuje i czy głowa mu nie lata za bardzo w foteliku.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...