Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tych imion to mojemu mężowi nic się nie podoba,,,, Jeśli chodzi o dziewczynkę to też myślałam o Helence albo Gabrysi ??? a dla chłopca to Fryderyk albo Cezary ,ale mój mąż kręci nosem na każdą wersję??? ciężki temat, :) :)
Pytanie dziewczyny czy macie jakieś inne dolegliwości związane z ciążą ???

Odnośnik do komentarza

Ja tez ostatnio co chwile zeby myje. A jak juz nie myje to przynajmnien plukam płynem do plukania. Ide do Dentystki sprawdzić zeby w nastepnym tygodniu. Przed ciaza mialam wszystko wyleczone, ale obawiam się ze przez te wymioty mogły mi się popsuć troche. A wole zrobic zanim ewentualnie bedzie bolało. A my będziemy mieli Basie albo Jasia. Mam nadzieje ze na poniedzialkowym usg bedzie widać pleć ☺.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)
Wracam po przerwie, u mnie najprawdopodobniej chłopak, ale jeszcze się nie nastawiam, póki nie będzie potwierdzenia na 100% :)
Mam do Was trochę inne pytanie, czy wiecie jak to naprawdę jest z jeżdżeniem na rowerze w czasie ciąży? Byłam wczoraj u lekarza i zapomniałam zapytać, a w internecie są przeróżne opinie.

Odnośnik do komentarza

Ciekawa koleżanka jeździła ale na krótkie odcinki i nigdy sama. Miała ciążę bezproblemowa. Z tego co mi wiadomo to mogą być problemy ze zlapaniem równowagi. Ale polecam zapytać się jednak swojego lekarza co o tym myśli.
Ja też nie miałam opryszczki ale o tym dodatkowym badaniu słuchu po porodzie też słyszalam.
Witaj Karolina889 :)

Odnośnik do komentarza

witam kolejną styczniową mamusię :) Ja na rowerze nie jeżdżę... mimo wszystko boję się że się przewrócę bo jestem czasami taka sierota że szkoda gadać :D

Jak ja Wam zazdroszczę już tych wybranych imion. U nas ciągle burzliwe decyzje...

Jak sobie radzicie w takie upały? Ja padam na twarz. Słabo mi i jakoś tak niedobrze... Zimno źle, ciepło źle... no ja nie wiem czy da się mi jakoś dogodzić :D

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Ciekawa - dopóki brzuch mały, to spokojnie można jeździć, choć oczywiście z umiarem. W pierwszej ciąży, jeździłam, biegałam aż do listopada czyli ok. 22 tygodnia, teraz trucht uskuteczniam, choć na czas upałów przerwa. Wszystko z rozsądkiem i ostrożnie :)

A co do dolegliwości ciążowych, to u mnie nic. Pierwsze tygodnie zmęczenie duże, ale też córka przytargała jakąś wirusówkę ze żłobka i też mnie dopadło i nie umiałam z tego wyjść. No i drastycznie spadła ilość mleka, córcia średnio zadowolona, ale uparcie się karmi ;]

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie nową Mamusie !!!
Co do jazdy na rowerze to ja się boję i dałam sobie spokój,chociaż przed ciążą kochałam jeździć.
Poza tym dzisiaj byłam na spacerze takim dłuższym i jak wróciłam to tak mnie bolało w lewym boku,takie kłucie,że masakra,nie wiem czy to kolka ,miała może któraś z Was taki stan ??? Trochę się martwię..

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny mało sie udzielam ale czytam ... to o czym piszecie to normalne macica się rozciaga i dlatego takie kłucie w okolicach jajnika...po prostu nie należy się forsować.
U mnie 14 tc biegnie 24.07 mam konsultacje genetyczną i być moze jak się zdecyduje to cytologią( nie wiem jak z odbiorem wyników bo to w invitca tam gdzie prenatalne robie czy będą na wizycie w 21 tc czy trzeba specjalnie jechać...no i rok temu przy cytologii krwawiłam potem miałam powtarzaną cytologie i też krwawiłam wiec nie wiem czy teraz pobierać czy sobie nie zaszkodzę....)
Zamówiłam sobie adapter do pasów w ciaży bo trochę autem jeżdze a już mnie pasy na brzuchu drażnią, poza tym poprałam wózek i powoli kompletuję wyprawkę...
nie znam płci jeszcze moze 27.07 lekarz mi na usg powie chociaż on w tych kwestiach ostrożny i nie chce tak szybko podawać płci bo mówi ze to jeszcze słabo widać a nie chce nadziei narobić zeby rozczarowania nie było....

Odnośnik do komentarza

Dzięki Maartynka , trochę się uspokoiłam , ale wczoraj do samego zaśnięcia mnie pobolewało , chyba racja z tym forsowaniem ,,,trochę przesadziłam z dystansem, i zaraz to odczułam. Staram się chociaż trochę ruszać to mi tylko te spacery zostały , bo apetyt ogromny i o kilogramy nie trudno. Idę w 17 tygodniu na usg myślicie,że coś będzie widać?? jest szansa ?

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś sposoby na przetrwanie tych upałów? Ja już wymiękam a gdzie tam jeszcze za dwulatkiem gonić po tym cieple... Już nie wiem co ze sobą robić...

milucha wszystko już powinno widać ale to i tak zleży od chęci współpracy maluszka bo jak się odwróci to i tak lekarz nic nie zobaczy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Caroline oj mam.w domu 21msc córcie i dziękuję Bogu za troskliwego męża no i dziadków na wyciągnięcie ręki. Chociaz na urlopie staram się ich jak.najmniej wykorzystywac to jednak co jakiś czas na chwilkę im ja podrzucam. A mąż mi w końcu założył Klime w domu wiec tez mam.dobrze :) Dziś byliśmy nad jeziorem ale po powrocie to tylko ból głowy mi został i duszności. Może to jednak przez jakieś lekkie choróbsko.. no coś mnie gardło boli od 2 dni.
Dziś byłam zrobić rano badania,a w poniedziałek wizyta. Może dowiem sie.i ja kto zamieszkuje brzuszek.

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Hej ja dzisiaj po wizycie, ale nie miałam usg robionego.. Samo badanie dobrze. Na usg musze iść prywatnie bo do prenatalnego usg nie wytrzymam tak długo.. Mam pytanie do dziewczyn, które chodzą na nfz jak często macie robioną morfologie i mocz? Bo w pierwszej ciąży miałam robione co miesiąc a teraz w innej poradni to miałam tylko na początku czerwca i wyszły dobrze i nie kazali mi teraz robić. Mam kolejna wizytę u lekarza i położnej w 23 tc pod koniec sierpnia..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...