Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Przywitam się z wszystkimi Stycznióweczkami i pozwolę sobie dołączyć :)
Termin na 24.01, jutro koniec 12tc, za dwa dni prenatalne, a w domu 15 miesięczna córeczka, która już wie, że w brzuszku mieszka bobo. Pozostało pół roku na przekonanie szkraba, że będzie musiała podzielić się mleczkiem mamusi i wszystko będzie dobrze :D
Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

Malwi super że wszystko ok. Ja jutro pewnie zobaczę co u naszego bąbla :)
Syn ze mną nie pójdzie bo idę dopiero na 22 do lekarza.

ramajani25 witaj :) Karmisz córkę piersią?
MałaMi88 mój syn też ma 6 lat i bardo się cieszy. Problem w tym , ze bardzo liczy na brata, ale mówił, ze jak będzie siostra to też dobrze.

Przy okazji. dziś odebrałam wyniki badań, bo jutro mam wizytę i okazało się że mam obniżony poziom TSH + ponad 550 bakterii w moczu. Czy któraś z Was miała podobne problemy?

Odnośnik do komentarza

Poziom TSH musi w ciąży być wyrównany i zbliżony do ok 1,2... Ja cały czas męczę się z tarczycą. Na początku ciąży miałam 0,02 a po 4 tygodniach uwaga całe 27!! Teraz już zbiłam do 15 ale gdzie mi tam do 1,2... po moim synku wiem że z tarczycą w ciąży nie ma żartów. Więc Kas03 umów się szybciutko do endokrynologa. Twoja ginekolog może Ci wypisać skierowanie w trybie pilnym i wtedy łatwiej się wcisnąć w niebotyczne kolejki albo prywatnie. Ale najlepiej jak najszybciej skonsultować ten wynik! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Odebrałam wyniki u wszystko jest dobrze. Poprosiłam o usg żeby spr ta kość nosowa. Dziś była już widoczna.

Jeżeli wybieracie się do endo to do tsh,ft3 i ft4 zróbcie anty-tpo i anty-tg. Wtedy lekarz zrobi usg i będzie wiedział wszystko. Z tarczyca w ciąży nie ma żartów. A co do moczu to polecam zrobić posiew, bo często zwykły wynik jest zaklamany. Miałam tak nie raz, ze bakterii dużo, a posiew wychodził dobrze.

Odnośnik do komentarza

Często bywa po prostu źle pobrany mocz. Koniecznie trzeba się podmyć, jednorazowy ręcznik i środkowy strumień. Bardzo na to zwracam uwagę, bo córka choruje na układ moczowy i mocz pobieramy co miesiąc od 5 lat. Więc najlepiej potórzyć ogólny plus posiew. Jak nie ma dodatkowych niepokojących objawów to pewnie przy pobraniu coś się przyplątało. Nam też nie raz się to przytrafiło.

Odnośnik do komentarza

Kas masz faktycznie bardzo niskie tsh i napewno poszłabym z tym do lekarza , nie masz objawów nadczynnosci ?
Co do badan to tsh to takie minimum, najlepiej tak jsk dziewczyny mówią zrobić trójkę tarczycowa czyli tez ft3 i ft4, co do anty-tpo i anty-tg to mi lekarz mowil ze w ciąży wyniki są niemiarodajne i nie warto tego robić

Odnośnik do komentarza

Doris super wieści!!

Może macie rację z tymi wynikami moczu bo nie mam kompletnie żadnych objawów infekcji
A co do nadczynoci to nie wiem jakie objawy nawet sie przy tym ma....
Ogólnie czuje sie kiepsko. Bie mam siły mam mdłości zawroty głowy. I schudłam od początku ciąży 5 kg ale od jakiijakichś 2 tyg waga stoi
Dodatkowo mam jeszcze obniżone czerwone kroniki. No nic jutro wizyta zobaczymy co powie. Mam nadizejectylko ze ciąży to nie grozi

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam dziś te dodatkowe badania tarczycy, posiew moczu i żelazo, bo mam z nim problem i poszło 90 zł + jeszcze dzisiejsza wizyta 200zł. Jak myślicie czy gin przepisze jakieś leki na tarczyce czy musi to być endokrynolog?

Muszę się zabrać za sprzątanie. Wczoraj tak się kiepsko czułam, ze nic nie ruszyłam dziś też nie jest super, ale trzeba bo zarośniemy :D

Odnośnik do komentarza

Kas03
Powiem Wam, że tak się kiepsko czuje w tej ciąży że chciałabym żeby już był styczeń ;) Z Oskarem tego nie miałam i w sumie lubiłam ten stan teraz czekam z niecierpliwością na koniec.

Mam dokładnie tak samo... z Pawełkiem było super w ciąży a teraz cały czas czuję się paskudnie. Do tego te bóle głowy ciągłe. No i puchnę strasznie jak na mnie - palce u rąk i stopy - nie zaznałam tego stanu we wcześniejszej ciąży... Do tego wszystkiego mój chłop mi rzekł że taka sukowata się zrobiłam że już nie umie ze mną wytrzymać :D:D:D Zupełnie nie wiem o co mu chodzi :P

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Caroline0887

Mam dokładnie tak samo... z Pawełkiem było super w ciąży a teraz cały czas czuję się paskudnie. Do tego te bóle głowy ciągłe. No i puchnę strasznie jak na mnie - palce u rąk i stopy - nie zaznałam tego stanu we wcześniejszej ciąży... Do tego wszystkiego mój chłop mi rzekł że taka sukowata się zrobiłam że już nie umie ze mną wytrzymać :D:D:D Zupełnie nie wiem o co mu chodzi :P

hahah ja też nie wiem dla czego mój K dziwi kiedy mam do niego pretensje, ze np za głośno je. Chwilami sama ze sobą nie wytrzymuje, ale on przecież powinien to rozumieć :D:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...