Skocz do zawartości
Forum

Jaki materac wybrać? Dziecko alergik


Gość DifferTim

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;) Stoję przed problemem z wyborem materaca, znajoma miała gryczany i nie była zadowolona, zaczęłam nieco czytać nt materaca piankowego czy na coś jeszcze muszę zwracać uwagę? Które firmy produkują materaca dla dzieci alergików? Czy poza materacem muszę jeszcze o czymś pamiętać?

Odnośnik do komentarza

Polecam materac piankowy aerosleep, który składa się z trzech warstw (nieprzemakalnej, chłonnej i powietrznej). Dobrym rozwiązaniem jest kupno tzw. protectora, który dodatkowo chroni dziecko przed alergenami i który dużo łatwiej utrzymać w czystości (koniecznie nieprzemakalny i przepuszczający powietrze),.

Odnośnik do komentarza
Gość Kazmcia

mialam materac gryczany i myslalam ze to plotki ale jednak nie i faktycznie wracamy z wyjazdu a w materacu pojawily sie robaki ;/ od tego czasu mamy materac pianke oraz ochraniacz na materac aerosleep baby protect z warstwa chlonna i przepuszczajaca powietrze, problemu z robakami nie ma, a dziecko zauwazalnie lepiej spi

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z matine w pełni. Dobrze żeby pokrowiec materaca łatwo się zdejmował to istotne bo trzeba dbać i pielęgnować materac gromadzi się tam wiele zarazkó! Z tego powodu jestem zwolenniczką dodatkowej ochrony w postaci ochraniacza który ochroni materac przed zanieczyszczeniami i szybszym zniszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowwwa

Dobrze piszecie, zeby wybierać taki materac co można pokrowiec zdjac i wyprać w wysokiej temperaturze. Tak się alergeny zabije. Ja mam taki i dodatkowo moge wyciągnąc wkłąd ze środka i wsadzic go na jakis czas do zamrazarki co tez zabija alergeny i bakterie i pleśnie. Naprawde polecam , czytałam ze to najlepsze żeby działać i wysoka i niską temperaturą jednocześnie.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Hej, materac to faktycznie ważny wybór. Na pewno ani dla alergika, ani dla innego dziecka nie polecam materaców z gryki czy kokosa, mogą tam się rozwijać jeśli nie pasożyty, to roztocza. Dobrze jest znaleźć materac polecany dla alergików, a więc z odpowiednim pokryciem. Swojej córce kupowałam materac firmy FDM (można wygooglać). Ale!! Równie ważna jest odpowiednia pościel, dostosowana dla małego alergika. Musi mieć odpowiednie atesty, certyfikaty itd. Ja swojej kupuję pościel na Bawelna-Tkaniny (też można wygooglać).

Odnośnik do komentarza
Gość aksamitkowa

My mamy dla synka materacyk Lateksowy antyalergic covers z Fiki Miki, naprawdę dobry zakup. Nie chłonie wilgoci, zapachów, nie odkształca się, ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.  Ma nawet specjalny pokrowiec, który zapobiega osadzaniu się na nim roztoczy i bakterii, piorę go w pralce. Bardzo fajny właśnie dla alergika małego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...