Skocz do zawartości
Forum

Poduszka do karmienia - czy pomocna?


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy, które miałyście lub zamierzacie zakup poduszki do karmienia, powiedzcie proszę , czy korzystanie z niej jest pomocne w karmieniu?
Ja jestem wysoką osobą, mam średnie piersi (miseczka C) i przy pierwszym dziecku karmienie nie było dla mnie komfortowe, dla dziecka również - nie mógł dobrze złapać sutka przez co jadł nerwowo i połykał dużo powietrza.
Jakie są wasze doświadczenia z karmienia z poduszką, na co zwrócić uwagę przy wyborze poduchy?

Odnośnik do komentarza

Sama korzystalam. I bylam zadowolona. Niestety brak porownania bo pierwsze dziecko i odrazu zainwestowalam. Poczatkowo spoko. Pozniej jak juz dziecko bylo wieksze uzywalam zwyklej poduszki 70x50. Czasem tez jak bylo male. Wiec nie jest to wedlug mnie konieczny zakup gdyz nawet lepiej mi sie karmilo na zwyklej poduszce. Syn tez czesto jadl na lezaco. Ale poduszka byla pomocna np przy karmieniu w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Gość Ania gość

Dla mnie poduszka była bardzo pomocne. Ale wazne jest jaka. Mialam mozliwosc przetestowac kilka poduszek do karmienia i najwygodniejsza dla mnie byla z firmy mothercare. Dobrze jest tez miec dwa pokrowce na zmiane lub obkladac poduszke pieluszka bo roznie bywa przy karmieniu a wiadomo ze prania troche jest przy dziecku. Przy zakupie takiej poduszki warto zwrocic uwage na jej twardosc i wysokosc. Dla mnie mniej miekka byla lepsza bo dziecko zbytnio sie w nia nie zapadalo. Wyzsza lepsza bo dziecko bylo na odpowiedniej wysokosci do piersi. A taka poduszke mozna rowniez pozniej wykozystac np. Polozyc dziecko na niej oparte.

Odnośnik do komentarza
Gość lidziaska

Polecam bardzooooo. Mam doświadczenie wkarmieniu z poduchą i bez ( pierwsze dziecko) - zdecydowanie lepiej z poduchą. Poza tym - ja poduszkę mam uniwersalną nadajaca się nie tylk odo karmienia, taką dużą ( Fikuszka Fiki Miki zerknijcie sobie) Mąz mi kupił w ostatnim miesiacu ciazy bo ne mogłam spac - trudnosci z ułozeniem się i bóle nóg no i poczytał poszperał i kupił mi Fikuszke. Wspaniała rzecz. Do podłożenia pod nogi, pod kolana, miedzy nogi na oku - moja najwygodniejsza pozycja przy której mogłam zasnąć ( swoja drogą teraz jestem po kontuzji kolana i też śpię z Fikuszką :) Super do karmienia bo duża, do ułożenia jak sie chce, czasem tylko pod plecy mamy. Do wykorzystania tez przez dziecko , można je położyć na niej, jak w gniazdeczku. To pare złotych a ogromny komfort dla nas na którym nie warto oszczedzać

Odnośnik do komentarza
Gość Adrianka44

W moim odczuciu bardzo [reklama usunięta] i korzystałam z niej od samego początku przy karmieniu a teraz jak dziecko się bawi to go tak "opatulam" ma dzięki temu lepsze podparcie 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

dla mnie zdecydowanie pomocna :) nie tylko dzidzi jest wygodniej, a mi też kręgosłup odpoczywa. Poza tym najzwyczajniej w świecie, taki rogal ma mnóstwo zastosowań :) poczytaj sobie o tym na blogu https://pinknomore.pl/blog/archiwum/wszechstronne-zastosowanie-poduszki-do-karmienia Mega przydatna fotka i najlepszy dowód na to, że warto zainwestować w rogala:)

Odnośnik do komentarza
Gość karolkapolka

Dla mnie poduszka do karmienia okazała się zbawieniem na prawdę !! ie wyobrażam sobie jak mogłoby jej nie być [reklama usunięta] i na prawdę jest to bardzo duże uproszczenie ! 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja sobie nie wyobrażam karmienia bez, za to moja kuzynka nie polubiła. Różnie bywa.  Ja kupiłam szyta ręcznie z łuska orkiszowa. Miałam kiedyś z kulka styropianowa ale mały się mocno na tym przegrzewał. Łuska jest naturalna i super przepuszcza powietrze. 

Odnośnik do komentarza

[reklama usunięta]

jest swietna! naprawde! bez niej nie dalabym rady karmic, myslalam ze kregoslup mi odpadnie, ale odkad mam od nich ta wspanialam poduszke nie mam zadnych bolow. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

U mnie poduszka okazała się bardzo pomocna- zwłaszcza w tych pierwszych tygodniach kiedy to tak na prawdę człowiek sie wszystkiego uczy i nie jest jeszcze tak do końca pewny w trzymaniu i przekładaniu maluszka:) [reklama usunięta] bardzo fajny, dobrze układa sie do ciała, odciąża plecy i ręce i pewnie podtrzymuje maluszka:)

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

U mnie poduszka do karmienia okazała się totalnym must have! Bardzo ułatwia sprawę z karmieniem i przystawianiem do piersi [reklama usunięta]. Poduszka pewnie podtrzymuje maluszka, odciąża plecy, nie przesuwa się i nie odgniata. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Poduszka super, konkretnie rogal i najlepiej z kulkowym wypełnieniem. Ja miałam dość zbitą z tym pluszem w środku, to niestety nie umywa się do kulkowej. Jeśli się uda to sobie sprawię taką z kulkami jeszcze, bo tamta co mam zostawia niedosyt 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Lilianka

oczywiscie, ze poduszka do karmienia jest bardzo pomocna. i nie tylko w do karmienia ona jest super, ale takze w pozniejszym okresie zycia dziecka bardzo sie przydaje np gdy maluszek zaczyna uczyc sie siadac. ja bardzo fajna poduszke- wyrob medyczny kupilam przez internet [reklama usunięta]. jestem z niej mega zadowolona, gdy ja piore nie odkształca sie, poduszka zapobiega bolom karku i kregosłupa

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...