Skocz do zawartości
Forum

Alkohol i niedoczynność tarczycy ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym zapytać czy mam szansę na zdrowego dzidziusia? Piłam w tym dwa razy dużo do około 6 tygodnia ciąży (Wg ostatniego dnia Miesiączki) czyli 4,max.5tygodni po zapłodnieniu oczywiście nieświadome to zrobiłam:(( a tego 5 tygodnia to się upilam(whisky, wódka) bo był sylwester ehh :(( i do tego mam subkliniczna niedoczynność tarczycy miałam tsh 7,25 i od 11 tygodnia jestem na euthyrox, ft4 mam cały czas w normie wyniki 18,22. Aktualnie mam 21 tydzień i na usg prenatalnym wszystko dobrze, ale cały czas myślę o tych pierwszych tygodniach, że byłoby tak źle u mnie ;(( bardzo żałuję ale wiem że czasu już nie cofne :((

Odnośnik do komentarza

Nieświadomość niestety jest najgorszą rzeczą,bo konsekwencje nie są zależne od nas a niestety możemy zbierać żniwo przez długie lata.
Bądźmy jednak dobrej myśli, jeśli na prenatalnych nie wyszły wady, to jest szansa,że na zewnątrz dzidziuś nie został uszkodzony.
Teraz coś konstruktywnego: jest taki osrodek, który zajmuje się diagnoza i rehabilitacja dzieci z FAS.
Znajduje się w Ledzinach w woj śląskim i nazywa się Fastryga. Na necie możesz znaleźć kontakt,również mailowy. Możesz napisać do nich z zapytaniem. Myślę,że fachowcy byliby w stanie udzielić Ci odpowiedzi na Twoje pytania. Ewentualnie dać wskazówki co do symptomow FAS i szybkiego działania aby w najwyższym możliwym zakresie zniwelować skutki ew. uszkodzeń. Pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi i często skutki szybko wdrozonej,celowej rehabilitacji są nieocenione, tylko trzeba szybko zdiagnozowano problem.

Dbaj o siebie i dzieciątko, to że nie lekcewazysz zagrożenia i drążysz temat świadczy o tym że jesteś odpowiedzialną mamą, nie dopuszczaj do siebie poczucia winy,bo jej w tej syt nie ma, działaj, dowiaduj się jak najwięcej. Może dobrze byłoby poinformować o tym pechowym początku lekarza przy porodzie,bo mogą być np problemy z oddychaniem Malca na początku, wiec lekarze będą znać przypuszczalna etiologii tego stanu i nie będą działać na ślepo. Ale to tylko ewentualność,może się okazać że dziecko będzie po prostu zdrowe.
Trzymam kciuki:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...