Skocz do zawartości
Forum

Buty do przedszkola


pęczak

Rekomendowane odpowiedzi

Za miesiąc wracam do pracy i posyłamy Młodą do przedszkola. Kompletujemy powoli wyprawkę i zgłupiałam, jeśli chodzi o wybór butów. W domu Maja biega w takich skarpetkach antypoślizgowych, jest jej wygodnie, ale do przedszkola musi miec jakies kapcie. No i własnie: kapcie, a może balerinki? na rzepę, czy wiązane? Tyle tego, doradzcie coś!

Odnośnik do komentarza

Wybierając buty dla dziecka do przedszkola trzeba pamiętać o kilku sprawach. Dzieci spędzają w przedszkolu kilka godzin, dlatego warto zadbać o to, by było im wygodnie. Buty powinny być tak wykonane, aby dziecko samodzielnie poradziło sobie z ich zakładaniem i zdejmowaniem, dlatego na początku odradzałabym wiązane buty, z którymi dziecko mogłoby mieć problem. Dobrym rozwiązaniem, jak napisała moja poprzedniczka, są buty zapinane na rzepy lub wsuwane. Kupując buty warto także sprawdzić, czy dziecku wygodnie jest w nich biegać, siadać i kucać. Odpowiednia konstrukcja buta powinna także zapewnić dziecku dobre oparcie i równowagę. Dlatego crocsy oraz inne klapki są zdecydowanie złym pomysłem, ponieważ nie zapewniają odpowiedniej stabilizacji stopy. Ostatnia rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to materiał, z którego są wykonane buty. W przedszkolnych salach jest ciepło, a dzieci są w ciągłym ruchu, dlatego najlepiej wybrać buty z naturalnych tkanin, zapewniających odpowiednią wentylację. Sam fason i wzór jest już indywidualnym wyborem każdego rodzica i dziecka ;)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się , że najlepsze będą buty na rzepę , aby dziecko szybko mogło je założyć oraz zdjąć . Poza tym muszą być solidnie wykonane z dobrych jakościowo materiałów , aby były wygodne i długo służyły dziecku , ponieważ dzieci często są bardzo żywiołowe i przez to zwykłe buty szybko nadają się po prostu do wyrzucenia . No i przede wszystkim trzeba odpowiednio dobrać rozmiar , aby były nieco za duże . wtedy np.: skarpetka na zimę nie będzie stanowiła żadnego problemu , myślę, że to takie najważniejsz e kwestie

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem lepsze ceny znajdzie się w sklepach internetowych niż w sklepach stacjonarnych. Szczególnie na buciki dziecięce.

[reklama usunięta]

Polecam również wybierać dla malucha buty z rzepami a nie sznurowane. Dziecko w przedszkolu czesto wie jak sznurować buty, ale zajmuje mu to nadal dużo czasu. Dla wygody lepsze są rzepy.

Odnośnik do komentarza

Przy wyborze staraj się zwracać uwagę na materiały z jakich wykonano buty. Bardzo ważne jest aby pochłaniały one pot, wydzielany przez stopę dziecka, ponieważ nagromadzenie wilgoci sprzyja rozwojowi chorób skóry (np. grzybic). Najlepsze będą dla Twojego dziecka buty ze skóry naturalnej lub przewiewnej tkaniny.
Jeśli chodzi o mnie to również zamawiam głownie przez internet. Mieszkam w mniejszym mieście i przykro stwierdzić. ale wiekszość sklepów ma chińszczyzne. O ile na ubraniach dla malucha można zaoszczędzić to jestem zdania że buty lepiej kupić porządne. Na stronie jest opisane jakie wlaściwości powinny mieć dobrej jakości buty dla dziecka http://e-butydladzieci.pl/p7-Dobre-buty--czyli-jakie.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...