Skocz do zawartości
Forum

Histeria przed karmieniem i w trakcie


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś miesiąca corka okrutnie płacze podczas picia mleka (karmię mlekiem modyfikowanym od początku). Myślałam, że to kolki czy cuś bo strasznie się wyrywała, jak zaburczało podczas pierwszych łyków to płakała, prostowała nóżki itd., ale od jakiegoś tygodnia-dwóch płacz jest już w momencie jak ją biorę na ręce w pozycję do karmienia, płacz jest histerczny, lecą jej łezki, momentami się zanosi. Muszę ją uspokoić smokiem i szybko wtedy wyciągnać smoka i włożyć butlę , w większości sytuacji się udaje i potem już ładnie pije, a czasem nawet smok nie pomoga tylko muszę z nią chodzić i tak podawać mleko. W momencie karmienia czasem jej mleko cieknie po brodzie i chcę tylko jej wytrzeć pielszuką to znów histeria.Bywa że jeden dzień cały jest spokoj i pięknie pije bez płaczow a bywają dni że każde karmienie tak wygląda. Karmienia nocne są spokojne. Sporadycznie się zdarzy, żeby coś płakała. Gdyby to by było z bólu to chyba byłoby cały czas co? Tydzień temu miała jeden dzień gorączkę, poza tym się dość mocno ślini ostatnio i rączki wsadza do buzi, czy może to być jakieś początkowe objawianie się zębów ? Poza karmieniami córcia jest wesoła, chętna do zabawy itd. Czy wiecie co to może być? ur 34tc, aktualnie 4mce urodzeniowe, 2,5mca korygowanego.

Odnośnik do komentarza

Moj synek tak mial w tym samym czasie. 4 miesiace. Karmilam piersia. Przez te histerie wyrywanie zaczelam wciskac butelke. Najczesciej gdy syn przysypial to dawalam mu jesc. Ale I z butelka byl problem z tym ze latwiej bylo wmusic mleko. Wystarczylo zaczac dawac czopki to byly poczatki zabkowania. Teraz juz wiem ze musze nasmarowac dziasla zelem. Gdy syn nie chce ladnie jesc. W ostatecznosci jak bardzo boli to czopki lub syrop. Po 15 min odrazu ladnie je. Wiec za nim pani uda sie do lekarza to niech pani da dziecku czopka. W sytuacji gdy bedzie pora karmienia I bedzie problem. Dac czopka poczekac 20min. I sprobowac znow karmic. jak zje tzn ze zadna wizyta nie jest potrzebna I to zwyczajnie zabkowanie. Czopek nie zaszkodzi. Sama pierwszy raz stresowalam sie dac. Bo nie chcialam dawac nie potrzebnie. Bo moze to nie zabki. Ale Uznalam ze nie zaszkodzi jeden czopek a Przynajmniej bede wiedziec. Moj syn wtedy nie jadl 2 dni. A na pogotowiu lekarz mnie z byl. Stwierdzil ze nie jest chory i czemu wgl im glowe zawracam. Jeszcze uznal ze syn dobrze wyglada to wystarczy jak bedzie pil wode.

Odnośnik do komentarza
Gość Matka polkaaaa

Początki zabkowania.albo przyjrzyj się czy nie ma plesniawek. Bardzo bola i szczypia, dziecko wtedy nie moze jesc. Moga pojawic sie bawet na tylnej scianie podniebienia takze.obejrzyj latarka.nawet cale wnetrze jamy ustnej

Odnośnik do komentarza

Moja córka też tak miała, zaczęło się w okolicach 3 m. Karmiłam piersią. Najpierw było podejrzenie nietolerancji laktozy- stosowałam laktazę. Potem przed każdym karmieniem odciągałam 20 ml pokarmu zanim zaczęłam ją karmić. Koniec końców przeszłam na mleko modyfikowane- na miesiąc jak ręką odjął. Potem okazało się, że ma refluks (od urodzenia bardzo dużo i mocno ulewała) i sosowaliśmy Gastrotuss, po tym było już ok. Ale w sumie nie wiadomo co to było do końca. Refluks stwierdzony objawowy, w normie fizjologicznej- w USG wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Gość ulunia83

Witam,mam 3 tyg.synka.Karmie mm bebilon 1, mam synek je bardzo czesto bo ledwo wytrzymuje 2 godz.pije roznie raz wypije 80 ml,raz 100 ml.jesli np.przespi wiecej niz 2 godz.
Dosyc ulewa i pare razy zdarzylo mu sie zwymiotowac mleczko.Niepokoi mnie to,ze maly czasem podczas karmienia zaczyna krzyczec,wyginac sie i prezyc i wypluwac mleczko.W brzuszku slychac jakby bulgotanie.Nie jest tak przy kazdym karmieniu ale zdarza sie raz dziennie.Czesem puszcza baczki przy ktorych placze i takze jesli dlugo mu sie nie odbije,tzn.przed odbiciem zacznie plakac.Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...