Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Klaudia u mnie tez tak wszyscy krzyczą żeby nic nie kupować. Ostatnio bratowa(jest jedynaczka) nie wytrzymała i w h&m kupiła takiego małego lwa pluszowego. I jak babcia moja się dowiedziała, to opierdziel bratowa zebrała;D więc nie wiem kiedy to kupować wszystko. Łóżeczko i wózek na pewno wcześniej A inne rzeczy to jak się maluch urodzi chyba. Mama mówi że teraz nie ma jak kiedyś jedziesz i w ciągu jednego dnia można kupić wszystko.

Odnośnik do komentarza

Wychodzę z założenia, że jak ma być dobrze to będzie bez względu na to czy kupię ubranka w 5,6,7,8 czy 9 miesiącu. :)
Nie wierzę w zabobony, nie dajmy się zwariować.

Nie znam płci jeszcze, ale jak uda się znaleźć coś neutralnego to jutro kupię bodziaki, trzeba korzystać z promocji, same wiemy jak rzeczy dla maluszków są drogie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5oihikf.png

Odnośnik do komentarza

Sowianka jestem bardzo zadowolona, bo mam pewność kiedy znajduje swoje tętno a kiedy maluszka :)
Dzis 18t5d, zaraz połowa za mną! A niedawno płakałam ze szczęścia gdy ujrzałam II krechy :D
Ja w zabobony nie wierze i jak tylko potwierdzi sie płeć to zacznę kompletować ubranka, wózek łóżeczko i inne większe sprzęty październik- listopad. Nie wyobrażam sobie w 9 miesiącu toczyć sie po galerii i szukać ubranek z reszta w jednym sklepie i w jednym czasie napewno nie znajdę wszystko co bym chciała :) ostatnio w smyku widziałam kobietkę juz raczej w końcowej fazie, i brała co popadnie bo sił jej brakowało na zakupy z przyjemnością :)

Odnośnik do komentarza

Ja z jednej strony trochę się hamuję z zakupami i Siostrze i Mamie też zabraniam tak trochę przesądnie (taaa, juz nakupowały leżaczków, karuzel itp :D) ale z drugiej- nie dajmy się zwariować.
Też sobie mówię, że jak ma być dobrze to będzie i kupienie ubrania nie zaburzy ciąży.. w związku z tym mam kupione dwa body-już od 3 miesięcy, bo mi się podobały :D..a widziałam tez ulotkę z Lidla, że strasznie fajne ciuszki mają być za tydzień w sprzedaży.. więc też sobie myślę, że może coś drobnego kupię.
CO ma być to będzie..a zawsze łatwiej rozkładać zakupy na raty, niż jechać na jedne ogromne..

Poza tym to moja pierwsza ciąża i w sumie nie wiem, jak będę się czuła pod koniec lub tuż po porodzie..a wolałabym sama sobie powybierać, a nie z musu polegać na Mężu..no co jak co, ale zakupy ciuchowe to za duża frajda, żeby ją odpuścić:P
Dlatego trzeba korzystać, puki jesteśmy na chodzie w dobrej formie :)

Ja na razie nie latam za łóżeczkami, meblami, wanienkami itp..to sobie zostawiam na końcówkę, ale z ciuszkami jednak wydaje mi się, że warto skorzystać z ciekawej promocji.

U mnie wciąz nie wiadomo na 100% jaka płeć. We wtorek na badaniu doktor sie długo przyglądała i stwierdziła, że chyba nic nie odstaje, więc wstępnie obstawia dziewczynkę..ale że dokładniej dowiem sie na połówkowym.
Ja za tydzień mam wizytę w klinice prywatnej, którą prowadzą lekarze ze szpitala, wiec liczę, że mają tam jakiś extra sprzęt i może tam się bardziej zadeklarują nt płci.
Ja jestem otwarta na wszystkie opcje,ale już mnie to strrrrasznie ciekawi :D

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzuay3z87t4tjb.png

Odnośnik do komentarza

Witam co do zabobonow to ja tez noe wierze a po drugie mam i wozek i lozeczko i ubranka po starszych dzieciach wiec trudno. Co prawda wozek odswieze w wrzesniu gdzies lozeczko maz rozlozy jak ja urodze i bede w szpitalu tak tez bylo przy dwoch poprzednich ciazach a ubranka tez zaczne odswiezac w wrzesniu. Bo starsze lobuzy beda w przedszkolu to mam bedzie miala czas sie tym zajac

http://olus2011.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqgzu36e9c7qcr.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej.
Ja w zabobony tez za bardzo nie wierze ale tym razem ( po 2 poronieniach) balam nawet rormawiac na temat mojej ciazy. Tydzien temu wrocilismy z pl ( kupilam pare ciuszkow unisex, poogladalam wozki i lozeczka i jak polecimy w sierpniu to zrobie wiecej zakupow).
Wszystkie rzeczy po moich dziewczynkach oddaje na biezaco do domu samotnej matki - i dla bobasa zaczynam zakupki od zera ( ale to mnie akurat cieszy

https://www.suwaczek.pl/cache/beb0b51d54.png

Odnośnik do komentarza

Asiu, a połówkowe na nfz robić masz u lekarza, który ma certyfikat towarzystwa brytyjskiego?
Ja u takiego lekarza robiłam na nfz genetyczne i do niego na połowkowe tez jestem z nfz umówiona.
Ja z badania byłam zadowolona- sprawdzał wszystko powoli i dokładnie..zresztą w przypadku certyfikowanego lekarza chyba tak musi być- oni mają coroczny audyt z dokładności swoich badań aby przedłużyć certyfikat, więc raczej nie zaryzykują odwalenia fuszerki..
Tak sądzę...?

Jak moja gin mnie skierowała na genetyczne i wspomniała o nfz to ja od razu mówiłam, że wolę prywatnie bo może lepiej- uspokoiła mnie, że sprzęt ten sam, lekarz ten sam, a ja jeszcze później o tych certyfikatach doczytałam, więc spokojna poszła na badanie i na połówkowe też się w to samo miejsce wybieram.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzuay3z87t4tjb.png

Odnośnik do komentarza

Zuza nie ma pojęcia czy ma ten certyfikat. Usg genetyczne mi nie kazała robić bo powiedziała że ona na usg swoim wylapie jeżeli coś jest nie tak i że szkoda kasy. Na każdej wizycie robi mi usg i puszcza jak bije serduszko. Tylko nie wiem czy polowkowe będzie zrobione dobrze. Ona nawet nie napomknela nic l polowkowym powiedziała jedynie że kolejna wizyta za miesiąc, że żadnych badań nie będziemy robić bo mocz i krew bardzo dobra. Mówiła coś że na kolejnej wizycie krzywą cukrową chyba.mieć będę.

Odnośnik do komentarza

Asia super brzuszek;) ja już mam problem z ukryciem swojego. Jak się luźno ubiorę to jeszcze spoko jakoś przejdzie;) ja polowkowe mam prywatne ale dlatego że swojego lekarza mam na NFZ i jego sprzęt jest słaby. Ja na waszym miejscu spokojnie bym szła za darmo jak macie możliwość a nie bójcie się jak coś ich zaniepokoi to skieruja na dodatkowe.

Odnośnik do komentarza

Ja nie ukrywam, chodzę w bluzkach z przed ciąży które obcisakaja brzuch i wszyscy widza, ale podejrzewam ze większość myśli ze sie spaslam :D wiecie nie wstawiłam na fb zdjecia testu ciążowego( Boże niektórzy naprawdę to robią )ani usg ani nic to znajomi nienawidzą ze jestem w ciąży chyba ze sama powiem, ale ostatnio juz kilka osob odrazu sie domyśliło :) jestem taka dumna z tego brzuszka ;) uwielbiam go :)

monthly_2017_07/grudniowe-mamusie-2017_59273.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...