Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny uzupełniłam o Was brakujące :D
u mnie dziś ciężki dzień spać się chce że ledwo zipie :P
Super że co niektóre z Was znają już płeć ja nie mogę się doczekać. Wczoraj weszłam do sklepu dziecięcego i chciałam dokonać 1 zakupu jakiegoś pajaca no i albo niebieskie albo różowe więc zrezygnowałam bo bez sensu jak nie znam płci...
Sabinka na zdj to Ty? 18tc i ładny brzusio :D matko u mnie nie ma nic normalnie chodzę w ubraniach przed ciąży.

Co do cc to dzięki dziewczyny za rady :* Rodziłam już siłami natury i źle to wspominam. Chciałabym mieć cc ale tak mnie lekarz nastraszył że masakra. Tak jak piszecie wszędzie mogą być powikłania. Jestem z woj. lubuskiego tutaj wg najnowszych danych wykonuje się 47% cc. Więc to jest bardzo dużo... Wiem, że to operacja i niesie za sobą ryzyko ehhh dobrze, że macie temat z głowy i nie stoicie przed takim dylematem jak ja. Mam jeszcze czas i myślę że koło września/października będę pewna na 100% czego chcę.

Miłego dnia mamusie :D

ps. coraz bardziej czuję maluszka. Wczoraj udało się też poczuć mężowi, dosyć wcześnie ale super uczucie

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza

Tez z zabiegu byłam bardzo zadowolona. Zabieg robiła moja ginekolog prowadząca, miałam też swoją polozna która czuwala żeby wszystko było ok. Czulam sie bezpiecznie. Postawili mnie na nogi po 12h, to było ciężkie ale po bólach porodowych... pikuś. Ja najtrudniej wspominam wstawanie z łóżka... lozka w szpitalu sa wysokie i potrzebne byly miesnie brzucha...poprosiłam o podnóżek który po drugiej dobie mi zabrali. Przy drugim będę miała swój, kupiłam do karmienia, bede miała go również do szpitala. Ubrania miałam ciążowe, nie opinaja brzucha. Tylko majtki poporodowe z siateczki bo miał być poród SN. No i USG przy wyjściu ze szpitala... i ten pusty brzuch. Nie wiem czy to chormony tak mnie rozczulily...ale ten obraz stał mi długo w pamięci.

Odnośnik do komentarza

Z tego, co wiem to teraz norma, że stawiają do pionu po 6ciu godzinach. Chyba, że tylko w dolnośląskim, bo dalej moja wiedza nie sięga;) Ale to ma swoje zalety, bo szybciej się do siebie dochodzi. Po porodzie też próbowałam ubierać spodnie ciążowe, ale i tak mi przeszkadzały, może dlatego, że wszystkie miałam dżinsowe, teraz trzeba się w jakieś ciążowe dresy zaopatrzyć;)
Zuza też się zdziwiłam jakiś czas temu. Nawet przyznam szczerze, że na początku zimy zdarzało mi się synka wozić w kombinezonie, nie jakimś strasznie grubym, bo wiadomo później ogrzewanie, no ale zawsze. Dopiero później zostałam uświadomiona, że pasy nie trzymają wtedy prawidłowo i w razie wypadku - odpukać - dziecko może po prostu wypaść z fotelika. Ech jak to wszystko trzeba wiedzieć.. My jutro jedziemy po fotelik dla starszaka, taki 9-25kg i dalej chcemy go wozić tyłem do kierunku jazdy (tzw.RWF). Do niedawna nie miałam pojęcia, że w ogóle tak można, a nie dość, że można to jest tak bez porównania bezpieczniej dla dziecka. Tylko cena trochę przerażająca, ale na bezpieczeństwie dziecka nie ma co oszczędzać. Wolę kupić np.używany wózek:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/bhygue3.png

Odnośnik do komentarza

Emma co prawda to prawda z tymi fotelikami, pierwszy mieliśmy besafe izi go, a taraz drugi kupiliśmy britax romer max way i nikt mi nie powie, że dziecko się burzy, że jeździ tyłem, bo córka już koło 8 miesiąca wrzeszczala w pierwszym jak nie spała, a zmieniliśmy po prostu na większy, bardziej pionowy jak sama siedziała i jeździ bez problemu tyłem :-) kosz duży, ale to fotelik na kilka lat, a za ten przodem dobry też trzeba trochę dać :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie wszystko ok siusiaka nie było więc nadal odstawiamy dziewczynkę. Mam podwoic witaminy i brać magnez bo znowu zaczęły się skurcze. Juz pewne ze cc będę miała wcześniej czyli nie będę rodzic w sylwestra i na pewno nie 2018 jak chciałam. Ja w poprzedniej cc nad łóżkiem miałam taki drążek do podciągania ssie ze właśnie mięśni brzucha nie napinac dużym problemem było zestawić nogi z łóżka

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tak się zastanawiam. Wyniki z moczu i krwi mam bardzo dobre. Dalej biorę kwas foliowy. Ale zapomniałam pytać o jakies witaminy...A gin też mieć nie napomknął. Więc nie wiem. Następnym razem na kartce spisze pytania;D A i jeszcze jedno już dwa razy miałam usg przez brzuch. I jak wcześniej miałam dopochwowo to wiadomo że sprawdzala czy tam wszystko ok. A teraz nie zagladala mi tam;D i trochę się martwię czy z szyjka wszystko ok itp.

Odnośnik do komentarza

Ja na ostatniej wizycie miałam badanie na fotelu i usg dopochwowe, żeby sprawdzić szyjkę i bobasa pooglądać, to było +- 13tyg. Na wcześniejszej wizycie tylko oglądanie dziecka na usg, ale bez oceny szyjki na fotelu ginekologicznym.

Odnośnie witamin, to w 1 trymestrze brałam kw foliowy 5mg, a teraz od drugiego mam zaleconą 1 tabl Pregna Plus i tylko to mam brać.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzuay3z87t4tjb.png

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna 133

Hej dziewczyny co do badania mi lekarz powiedział że usg dopochwowo już do końca ciąży w celu zbadania długości szyjki, więc najpierw bada ręcznie, później w środku a na końcu przez brzuch :)
od wczoraj ciągle mnie ssie jakaś masakra już Was rozumiem jeśli chodzi o ciągły głód :P jadąc do pracy musiałam zjeść banana w samochodzie bo aż nie dobrze się zrobiło :/
Miłego i spokojnego dnia dziewczyny :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...