Skocz do zawartości
Forum

Czy utrzymujące się rzadkie, śluzowate kupy to powód do obaw?


Rekomendowane odpowiedzi

czy utrzymujący się rzadki i obfity stolec, śluzowaty, w żółtym kolorze, intensywnym zapachu oraz często strzelający to powód do niepokoju?
dodam że dziecko ma 11 tygodni, nadal ulewa pokarm i zdarza się ze się pręży, podciąga do góry nogi. ma też tendencje do zbierania się powietrza w układzie- mimo długiego noszenia nie zawsze uda się go całkowicie odpowietrzyć. słychać również jak przelewa mu się w brzuszku co jakiś czas, nie tylko podczas jedzenia. je tylko pokarm z piersi średnio co 3h- podobnie w nocy.
próbowałam dotychczas diety bezmlecznej- 2 tyg., później również przy utrzymaniu diety podawałam delicol- 5 kropli do posiłku oraz enterol 250- pół saszetki/dzień, jednak tylko 3 dni ponieważ miałam wrażenie że nastąpiło pogorszenie w zachowaniu dziecka.
mimo tych prób wygląd stolca nie zmienił się.

monthly_2017_03/czy-utrzymujace-sie-rzadkie-sluzowate-kupy-to-powod-do-obaw_55935.jpg

monthly_2017_03/czy-utrzymujace-sie-rzadkie-sluzowate-kupy-to-powod-do-obaw_55936.jpg

monthly_2017_03/czy-utrzymujace-sie-rzadkie-sluzowate-kupy-to-powod-do-obaw_55937.jpg

monthly_2017_03/czy-utrzymujace-sie-rzadkie-sluzowate-kupy-to-powod-do-obaw_55938.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

U nas jest dokladnie to samo, podobno nietolerancja laktozy.podawalam delicol przez dluzszy czas faktycznie bylo lepiej z kupami tzn. Nie byly strzelajace ale mialam wrazenie ze ja brzuszek bolal.wiec juz odstawilam. Teraz juz jest lepiej tzn. Niestrzelajace. Mysle ze trzeba poczekac zeby maly organizm sie przystosowal.

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

My mamy 3,5 miesiaca. Przestalam stosowac delicol i nic z takich rzeczy. Jesli cho dz i o dietę o bezwzgledu na to czy bedzie jadla pani rzeczy mleczne czy nie to i tak ta laktoza w mleku bedzie. Ja aktualnie nie jem mleka itp. Ale ze wzgledu na sucha i zacxerwieniona skórę. Mam nadzieje ze minie z wiekiem. A do delicolu juz chyba nie wroce bo czesto byl placz jak podalam na pusty brzuszek przed posilkiem. I dziecko mniej chetnie buzie otwiera ;)

Odnośnik do komentarza

Jakbym widziała pieluchę mojej córeczki sprzed 3 miesięcy. U nas takie kupki były bardzo częste i nie pomogło odstawienie nabiału u mnie. Córeczka ząbkowała (zaczęła gdy miała 2 miesiące, w wieku 3 miesięcy miałyśmy już 2 dolne jedynki) i myślałam, że to przez to, ale w przerwach śluz wcale nie znikał. Później pojawiły się zmiany skórne-skóra sucha i wysypka zdiagnozowne jako AZS. Był nacisk pediatry żeby przejść na mleko apteczne i przestać karmić piersią na co się nie zgodziłam i przeszłam na dietę eliminacyjną na własne ryzyko - w moim przypadku całkowita eliminacja większości alergenów (na raz, wbrew ogólnie panującym zaleceniom, ale tak czułam, że będzie najlepiej). Wpierw, po 3 tygodniach kupki stały się normalne, po kolejnym tygodniu zmiany skórne całkowicie zniknęły. Dziś powoli wprowadzam dziecku pokarmy stałe, a sama popełniam dietetyczne grzeszki z niewielkim skutkiem u córki - zdarza się lekka wysypka, która znika po max tygodniu. Nie mówię, że jestem tu jakimś wzorem do naśladowania, a jedynie, że mniej więcej znam to zmartwienie, nie jesteś sama, trzymam kciuki :) Co do prężenia się to pojawiało się jak tylko podałam dziecku probiotyk, nie ważne jaki, i ustawało jak tylko go odstawiałam po 2-3 dniach - córka ma tak od zawsze.

Odnośnik do komentarza

Dodam, że dziś córka ma 6 m-cy. Nie stosujemy żadnych leków prócz wit D. Na suchą skórę stosujemy kąpiele w krochmalu-bardzo pomaga. Stosujemy BLW, ale znacznie ostrożniej ze względu na to, że obserwuję czy dziecku nic nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Kaliszowa

Stolec rzadki, obfity, strzelający i ze śluzem to prawie zawsze objaw nietolerancji jakiegoś pokarmu lub alergia. Moje dziecko jak było na coś uczulone, to też miało takie kupy. Jeśli dziecko pije tylko mleko - a stolec ma jak na zdjęciach, to jest to albo nietolerancja laktozy albo skaza białkowa. Pytałam położnej i powiedziała, ze nigdy nie uda się kobiecie całkowicie wyeliminować z diety śladowych ilości mleka, a właśnie na te śladowe ilości reaguje dziecko. Dodała, że alergia na mleko osłabia organizm i dziecko zaczyna też uczulać się na inne produkty w diecie matki. Najlepiej dawać Nutramigen lub Bebilon Pepti DHA, a swoje mleko wcale lub w bardzo małych ilościach i zaczekać aż powoli przejdzie alergia.
Enterol podawany wg ulotki u nas powodował duże skutki uboczne, a w malutkich ilościach pomagał.

Odnośnik do komentarza

mój syn ma już 9 miesięcy, każdy wie ze je już wszystko, i i tak jeszcze miesiąc temu szwagierka stwierdzila ze ma skaze bialkowa, bo na urodzinach brata dostal wysypki,
powod jasny jak slonce bo tatuś mu dal ogorka konserwowego "pociamkac'', ale cala rodzina siadla na mnie ze ma nietolerancje laktozy i powinnam testy znow zrobić bo widzieli ze daje mu już zwykle mleko od krowy, tylko z obnizona zawartoscia bialka,

Odnośnik do komentarza
Gość Dudus1111

Mój synek zaczął mieć takie kupki jak miał 4 miesiace a do tego pojawiła się dwa tygodnie później wysypka na całym ciele. Trafiliśmy na bardzo dobra Panią alergolog ktora zrobiła mu testy. Zdiagnozowanie jest AZS oraz alergią na białko jaja kurzego i nabiał oraz lanolina ktora jest dodawana nawet do dziecięcych płynów do prania.ze wzgledu na to ze chciałam Go karmić nadal piersią musialam przejść na dietę eliminacyjna - nie tylko nabiał typu mleko, sery itp ale również kurczak, indyk i cielęcina i oczywiście jajka. Po trzech tygodniach od stosowania diety wypyspka minela i kupki zaczely sie normowac. Synek ma teraz 11 miesięcy i jest wesolym chlopcem a ja nadal karmie go piersia i jestem na diecie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2016A

Czesc, my przechodzilismy przez to samo. Zaden lekarz nie zasugerowal ze to uczulenie na 'moje' mleko spowodowane moim odzywianiem...doszlam do tego sama dzieki takim postom...dlatego teraz sama pisze. Ja musialam odstawic mleko ser itd. jak rowniez czekoladki I inne produkty zawierajace mleko I wolowine...czytalam uwaznie etykiety I po miesiacu wszystko wrocilo do 'normy'...teraz mala ma 10 miesiecy I znow walczymy z alergia tym razem 'na sloiczki' zajadala sie nimi bardzo chetnie ale niestety po ok 6 tyg dostala ogromnej wysypki kolo oczu I noska I buzi...od ok 3 tyg jest tylko na obiadkach robionych I juz jest ogromna poprawa...ps polecam mleko NANNY CARE (na baize koziego mleka) ja uzywam od 6m bo wrocilam do pracy...powodzenia

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka ma 2 i pół miesiąca i martwiłam się jej kupka ponieważ naczytałam się trochę w necie ale ten chat mnie trochę uspokoił mieszkam w Anglii i tu pediatra się tym wgl nie przejął, ale sama odstawiałam mleko czy może ktoś mi doradzić co najlepiej jeść w tym przypadku? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...