Skocz do zawartości
Forum

Śluzowe kupy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałam się zgłosić.
Córeczka skończone 18 tygodni robi same śluzowe kupki. Malutka obecnie waży 5,37 kg (waga urodzeniowa 2,9 kg). Mocz i morfologia wyniki prawidłowe, posiew kału wykazał naturalnie występującą florę (E. coli, Enterococcus faecalis, Stphylococcus aureus [konsultowane przez pediatrę że może występować]). Zaczęło się w 5 tygodniu życia pieniącymi, wodnistymi zgniłozielonymi kupkami o zwiększonej ilości. Od tamtego czasu jestem na diecie eliminacyjnej (mleko, jaja, gluten oraz główne alergeny), ale nie widać poprawy w konsystencji kup. Ponadto dziecku od dwóch tygodni pojawiły się krostki na buzi, które zasychając tworzą suche place. Od skończonego 2 miesiąca życia dziecko obficie się ślini. Robiono również USG brzuszka i nie wykazało żadnych odstępstw od normy. Bardzo nie chcę przechodzić na mleko modyfikowane, dlatego proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić.
Pozdrawiam
Klaudia

Odnośnik do komentarza

W rodzinie nie występuje alergia, a te zmiany są tylko po jednej stronie buzi. Czy mogę już zrobić z krwi panel pokarmowy czy dopiero po 6 miesiącu? Dziecko karmione tylko piersią. Dotychczas żadnych zmian skórnych nie było, tylko te śluzowe kupki (kolor żółty). Dziecko obficie się ślini i śpi główką często zwrócone w stronę, gdzie są te zmiany, czy to może mieć wpływ? Czekamy na wynik kału na obecność rotawirusów. Co z dietą eliminacyjną? Pozdrawiam.

monthly_2017_03/sluzowe-kupy_55844.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...