Skocz do zawartości
Forum

odczulanie


Gość edytkapc

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam!

preparaty są dwojakie:
1. podskórne iniekcje.
ja stosuje głównie tzw krótki preparat purethal na Roztocza najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy obecnie. pierwszych pięc iniekcji co tydzień. kolejne co miesiąc łącznie 3 lata. koszt w granicach 600-800 rocznie.

są też 2 inne preparaty refundowane Novo helisen depot okolo 4 zl i phostal też ok 4 zl . każdy 1 wystarcza na 3-4 miesiące. ale schemat podawania długotrwały najpierw 12 tygodni co tydzień następnie raz w miesiącu. Są to starsze preparaty niż purethal.

po każdej iniekcji 30 minut należy spędzić w Poradni na obserwacji objawów ubocznych. należy zawsze przez 3 lata stosować 1 tabletkę leku przeciwhistaminowego 1 dzień przed zastrzykiem i w dniu podania wieczorem dla bezpieczenstwa.

2. podjezykowe . jedyny dostępny to staloral 300 Roztocza. podaję się codziennie rano na czczo 3 lata podjezykowo. kosztuje w granicach 300-400 zł raz na 3 miesiace. prawie nie ma objawow ubocznych - ale mogą się zdarzyć np ból gardła, katar zwłaszcza przez pierwszy tydzień podawania dlatego wtedy należy podawać codziennie 1 tabl leku przeciwhistam9nowego .

w razie potrzeby mogę wypisać preparat i wysłać z lodzi z apteki. ale do tego proszę o video konsultacje przez www.pacjentonline.pl

pozdrawiam Tomasz grzelewski alergolog pediatra łódź.

Odnośnik do komentarza
Gość edytkapc

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Znalazłam w którejś aptece w internecie informację, że zakończona jest produkcja purethal roztocza. Czy to możliwe? A co w takim przypadku robić, jeżeli rozpocznie się terapię i zostanie zakończona produkcja?
Kiedy ewentualnie można zacząć takie odczulanie - czy nie ma wpływu pora roku (tak jak w przypadku odczulania na pyłki)?
Czy przy tech preparatach podskórnych (raczej byśmy wybrali refundowane) konieczna jest wizyta i badanie lekarskie przed każdą iniekcją? Co w przypadku infekcji/choroby - czy przerywane jest odczulanie czy przedłuża się wtedy cała kuracja?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...