Skocz do zawartości
Forum

Kolki i wymioty


Rekomendowane odpowiedzi

Moja córeczka od tygodnia życia męczyła się z kolkami, położna radziła nam zmianę mleka. Po 1.5 miesięcznej batalii z różnymi mleczkami,dotarliśmy do mleka HUMANA 1 do którego dodajemy Delicol, kolek ZERO. Jednakże również od tygodnia życia borykamy się z wymiotami i ulewaniem.Położna poradziła Humana AR.Niestety przy tym mleczku wróciły kolki i przeraźliwy płacz,ale ulewanie ustało.Czy można mieszać oba mleka w proporcji 2/2?Czy mieszanie tych mlek nie zda rezultatu w temacie kolek i wymiotów? Dodam jeszcze że położna znów poradziła nam zmianę mleka na bezlaktozowe. Kupiliśmy enfamil i dostaje je od wczoraj. Są wzdęcia, płacz, jednakże wymiotów jest zdecydowanie mniej. Nie wiemy co robić...
Jeśli chodzi o spotkania z pediatrą....to poradziła nam jedynie zmianę mleka na hipp ha, i mniejsze porcje....nic to nie dało, a po hipp Ha, moja córka wypróżniała się na zielono z wielkim trudem.

Odnośnik do komentarza

Jutro zaczyna 10 tydzień, waży 5 kg. Ze zmian skórnych to jedynie ciemieniucha na główce i potóweczki. Kupka jest żóltawo, brązowawa. Nie widać krwi ani śluzu. Konsystencji raczej miękkiej plastelinki.
Ja i mąż nie mamy żadnych alergii.
Drugi dzień dziś dostaje enfamil 0-lac. Wymiotów pod ciśnieniem brak, są jedynie lekkie ulewania zaraz po karmieniu, zasnela wczoraj po północy po karmieniu i spala do 7 rano, dzisiejszy dzień na razie bez płaczu i histerii, nie wiem czy cisza przed burzą czy pomogło bezlaktozowe.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie dawek mleka modyfikowanego. Wcześniej córcia (skończone 2 miesiące) dostawała humane w ilości 120 ml wody = 130 ml mleka. Przeszliśmy na enfamil 0 lac i tutaj według rozpiski powinna dostawać 180 ml wody = 200 ml mleka. Zjada na razie tyle samo co jadła humany, czasem tylko zdarzy się że zje 170 ml mleka...Nie jest to zbyt duza rozbieżność między jednym a drugim mleczkiem? Jak przestawić dziecko w miarę delikatnie na większą ilość mleczka do wypicia? Bo chyba powinna jednak jeść tyle ile napisano na etykiecie? Załączam dwa zdjęcia etykiet.
Z góry przepraszam jeśli to nieodpowiednie miejsce na pytanie tego typu.

monthly_2017_03/kolki-i-wymioty_55639.jpg

monthly_2017_03/kolki-i-wymioty_55640.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam,
Chyba dalej u nas jest coś nie tak. Teraz córka załatwia się z większym trudem, na kolor żółto zielony, konsystencja jest twardawa, jak sucha plastelina. Jeśli chodzi o wymioty to pod ciśnieniem zdarza się sporadycznie, ale po każdym karmieniu dużo ulewa,momentami mam wrażenie że oddaje pół tego co zjadła. Jest marudna i niespokojna. Jutro idziemy do pediatry, ale wątpię żeby nam coś konkretnego poradziła...Jak zmienimy jej znów mleko na inne to znów wrócą obfite wymioty pod ciśnieniem nosem i buźką. Nie wiemy już co robić...maleńka się tylko męczy :(

Odnośnik do komentarza

Pani pediatra powiedziała że do gastrologia ona nie widzi potrzeby żebyśmy szli więc skierowania nie dała. Dała nam jedynie recepty na mleko Babilon pepti i jak będzie wymiotować to mamy wykupić debridat (na razie go nie kupiliśmy). Stwierdziła że w związku z tym że Julka ma ciemieniuche na główce, to może być uczulenie na mleko krowie. Po półtora dnia stosowania nowego mleka, dziś załatwiła się już 3 razy i pierwsze dwie kupki były żółtawe i kleiste, jakby ze śluzem, zaś ostatnia była kleista i pomarańczowa, fakt faktem są wręcz bardzo luźne, ale córeczka jest bardzo niespokojna, a wymioty dalej są, jednakże już nie wiem czy w obecnej sytuacji mamy jej podać ten debridat. Panie doktorze, jak mamy jej pomóc...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...