Skocz do zawartości
Forum

Okulary czy soczewki?


Gość AnnaMariaIzabela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnnaMariaIzabela

Hej!

Mam wykrytą krótkowzroczność i zastanawiam się właśnie, czy lepiej nosić okulary, czy soczewki. Z jednej strony okulary wydają się być wygodniejsze od soczewek, bo nie trzeba sobie niczego w oczy wpychać, z drugiej strony jednak okulary potrafią spadać i nieprzyjemnie "miziać" po nosie. Koleżanka poleciła mi soczewki https://www.acuvue.pl/, ale nie mam pojęcia czy to jest najlepszy wybór. Jak Wy uważacie: lepsze są okulary czy może powinnam przekonać się do soczewek?

Odnośnik do komentarza
Gość Tropiciel

Anno,
ja również mam krótkowzroczność i to już od najmłodszych lat. Moja wada w tym momencie to -3,0 na lewe i -3,5 na prawe oko. Przez dłuższy czas nosiłem soczewki, ale odradziła mi to moja okulistka - miałem cały czas wysuszone oko, a po ośmiu godzinach pracy przed komputerem oczy były czerwone i obolałe. Wróciłem do okularów. Moje oczy wyglądały o wiele lepiej i tak nie piekły (wybrałem okulary z wszelkimi możliwymi filtrami). W końcu trafiłem na znajomego okularnika z podstawówki - bez okularów. Opowiedział mi o klinice [reklama usunięta], w której zdecydował się na laserową korekcję wzroku. Odłożyłem pieniądze i poszedłem za jego namową. Teraz widzę! Budzę się rano i widzę wszystko, zamiast po omacku szukać okularów na parapecie. To wspaniałe uczycie! Polecam wszystkim! Na początku bałem się, że operacja będzie bolesna, ale nic z tego. Polecam przeczytać o laserowej korekcji wzroku [reklama usunięta].

Odnośnik do komentarza

Sama również mam krótkowzroczność oraz nie jestem w stanie stwierdzić co jest dla mnie lepsze. Bo są dni w które wygodniej jest mi nałożyć na siebie soczewki, są jednak dni w które wolę nosić na oczach okulary ( jak dzisiaj - mam bardzo podrażnione oczy i po prostu jest to dla mnie wygodniejsze).

Ze swojej strony polecam po prostu udać się do gabinetu optometrystycznego, wykonać sobie tam badanie wzroku pod katem dopasowania soczewek i zobaczyć czy CI odpowiadają

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja wolę soczewki, ale to kwestia bardzo indywidualna. Jestem bardzo aktywna, więc okulary mi przeszkadzają, a ćwiczenia bez okularów/soczewek odpadają, mam za dużą wadę i źle mi się funkcjonuje bez czegoś, co poprawia mi ostrość widzenia 😉 Dobrałam soczewki po dokładnym badaniu okulistycznym, [reklama usunięta] przeprowadziła szczegółową diagnostykę i dostałam od niej druczek z informacją o mojej wadzie, na podstawie którego kupiłam odpowiednie soczewki.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Najlepiej poradzić się specjalisty. Soczewki nie są dla każdego, ale to jest ogólnie lepsze rozwiązanie od okularów. Jednak wiem, że niektórzy po prostu nie potrafią się przyzwyczaić do nich [reklama usunięta]. U mnie zaczęło się od okularów, a później już tylko soczewki. I to była zdecydowanie dobra decyzja.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Irena1991

To chyba zależy, kto jak się czuje i co woli nosić. Ja zawsze nosiłam tylko okulary, ale w końcu miałam dość, więc podjęłam rękawicę i zgłosiłam się na zabieg laserowej korekcji wzroku [reklama usunięta], nie żałuję, teraz okulary to tylko mam do kompa czy czytania, na co dzień radzę sobie bez nich. 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie bardziej wolę nosić soczewki. Nosiłam swego czasu okulary, ale dość często o nich zapominałam. Soczewkę nakładam na oko i mam przez cały dzień! Sklepów, w których takie soczewki można zamówić jest od groma.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Okulary, jednak jestem do nich przyzwyczajona, a nie wyobrażam sobie wkładać sobie czegoś do oka. Okulary mam kupione w salonie optycznym [reklama usunięta] w Warszawie. Kupiłam tam boskie oprawki, markowe i w dobrej cenie, są też wysokiej jakości, no i wyrobiłam sobie soczewki okularowe, które są idealne, w końcu widzę wszystko wyraźnie :), polecam.

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

W sumie bez różnicy, byleby dobrze dobrane. Ja wzrok badałam w poradni  [reklama usunięta]. Tam mają kompetentnych okulistów, którzy rzetelnie pomogli mi przy doborze szkieł korekcyjnych. Lekarz dokładnie sprawdził ostrość widzenia, zdolność rozpoznawania kolorów oraz umiejętność widzenia przestrzennego, na podstawie tego określił moją wadę i wydał odpowiednią receptę, serdecznie polecam. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Chciałabym zapytać również o operację zaćmy. Czy ktoś z Was ma to za sobą? Okuliści wskazują, że zaćma może mieć charakter wrodzony lub nabyty. Zaćma wrodzona rozwija się już w okresie prenatalnym i przez pierwsze lata życia dziecka. Na jej rozwój wpływ mogą mieć pewne nieprawidłowości na poziomie chromosomalnym lub metabolicznym. Czy taka operacja jest kosztowna? Co sądzicie o takich klinikach https://vidiummedica.pl/operacja-zacmy/przebieg-operacji-zacmy/ ?

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, że chyba ciężko powiedzieć. Ja myślę, że to czy lepiej nosić soczewki czy okulary tak na prawdę zależy od nas samych. Owszem, na pewno warto nosić soczewki jak np jedziemy gdzieś w góry, na imprezę typu urodziny itd. Zresztą czemu np warto nosić soczewki fajnie opisane jest tutaj http://soczewkikontaktowe.eu/witaj-w-swiecie-soczewek-kontaktowych/

Odnośnik do komentarza

Soczewki dobierał mi optometrysta. Na pierwszej wizycie nie udało mi się założyć, dopiero na kolejnej (przyszłam wyspana i bez makijażu). Optometrysta kierował mnie, np soczewka jest za blisko oka, zahaczy o powiekę itp, to mi bardzo pomagało. Powiedziała, że mógłby mi założyć soczewki, ale co z tego, skoro później w domu będę miała duży problem. Moje początki wyglądały tak, że używałam tylko jednodniowych i moja bratanica instruowała mnie jak optometrysta w salonie. Chyba ok trwało zanim zaczęłam sama zakładać soczewki i co najmniej miesiąc zanim zaczęłam robić to sprawnie (ale nadal nie umiem bez lustra ). Ja sobie bardzo chwalę soczewki, choć kiedyś zarzekałam się, ze w życiu nie włożę nic do oka (miałam duży problem nawet z zakropleniem oczu). Na pewno trzeba znaleźć dobre soczewki i płyn i mocno nawilżające krople i liczyć się z higieną. 

Jeśli szukalibyście optometrysty w celu dobrania odpowiednich soczewek w okolicach Rzeszowa oraz Tarnowa, daję namiar na takie miejsce:

https://hasztagoptykwawrzon.pl/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...