Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników


Gość Grzywka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzywka

Panie Doktorze, obecnie brak jakichkolwiek objawów alergii mimo wprowadzania nowych produktow do diety dziecka. Testy robiliśmy z Panskiego polecenia przy okazji wysypki (czerwone plamki, nie szorstkie, nie suche). Wysypka ustąpiła po smarowaniu lipikar ap+ bardzo szybko.

Syn jest na Nutramigenie ze wzgledu na moją "dożywotnią" skazę białkową. Czy możemy wykonać już prowokację? Dodam, że Synek dostaje już całe jajka, owoce leśne, drobnopestkowe, pomidora (przetworzonego), masło i nie ma żadnych zmian skórnych i in.

Jedynymi objawami jakie mnie nurtują są:
* ulewanie treści żołądka podczas zabawy dziecka na brzuchu. Treść cofa się do buźki Syna, nie chlusta;
* niespokojny nocny sen - Syn wydaje się marudzić przez sen, z zamkniętymi oczkami, nie budzi się, ale gdy dostaje smoczka od razu uspokaja się i dalej śpi. Takich incydentów możemy naliczyć od 5 do 8 każdej nocy. Synek nie budzi się w nocy na jedzenie;
* spożywanie tylko 4 posiłków dziennie - każdy po ok. 180 ml. Preferencja do jak najmniej papkowych pokarmów, Syn lubi gryźć i rzuć. Nie pije mleka w formie płynnej już dość długo, w zasadzie od momentu przyjęcia na nutramigen. Muszę je przemycić w formie gęstej kaszki czy gęstego koktajlu, kiślu, budyniu, wtedy zjada go ok. 150 ml na porcję. Dzienne spożycie nutramigenu w takiej postaci to między 300 a 450 ml. Stąd moje pytanie o prowokację - boję się, że Syn zjada za mało mleka.

Dodatkowo dodam, że Tata nie jest uczulony na nic. Ja za to mam różne objawy po produktach tj. papryka, czosnek, produkty mleczne, koty.

Dziękuję za każde cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzywka

Oto naszs krótka historia, jaką przedstawiałam Panu przy okazji zapytania o wysypkę :)

Skaza białkowa została "wyryta" na podstawie wywiadu i wygladu skóry Malca w jego 5 mies życia tj. ja mam dożywotnią skazę białkową plus alergię na koty (wysypka, pchnięcie oczu), paprykę (biegunka), czosnek (rumień na twarzy), dym papierosowy (rumień na twarzy). Wtedy W. miał rumiane policzki i brodę, do picia/jedzenia dostawał NAN HA 1 (od 2 mies, bez konsultacji z lekarzem, mialam operację piersi musieliśmy zrezygnować z karmienia piersią, od zawsze Mały ulewał i przy tym mleku robil ciemno zielone, maziste kupki, pediatra stwierdził, ze przy takim mleku tak może być), oraz zaczęliśmy rozszerzać dietę. Po wprowadzeniu marchewki spotkaliśmy się z wymiotami, podobnie było po pasternaku, kukurydza - wysypka. Zaniepokojeni zmieniliśmy lekarza, który nakazał przejść na nutramigen i od początku zacząć rozszerzać dietę. Po przejściu na preparat mlekozastępczy oraz smarowaniu buźki uczulenie zniknęło, tolerancja na marchewkę i in. warzywa wróciła.
Ostatnia wysypka obejmującą uda, skórę pod pachami i kolanami, zgięcia łokci oraz łokcie, ramionka, szyjkę i górną część pleców oraz kark ustąpiła po codzinnym smarowaniu La Roche Lipikar Plus AR (6 razy dziennie) oraz po odstawieniu żółtka i wołowiny.

Od monentu uporania się z ostatnim wykwitem Syn dostaje całe jajka, bez żadnego odczynu. Wołowiny jeszcze nie podawaliśmy.

A zapytam o jeszcze jedną rzecz: czy te "podniesione" nieco słupki mogą świadczyć o skłonności do alergii, czy mamy się tym zupełnie nie sugerować?

Odnośnik do komentarza
Gość Grzywka

Dr n. med. Tomasz Grzelewski
wyniki są w normie brak alergii. ale pewnie jakieś objawy alergii ma prawda? jakie??zmiany skórne problemy z jelitami kolki?.Katary? ktoś w rodzinie ma alergię? śmiało proszę pisać pomogę...

Syn jest na Nutramigenie ze wzgledu na moją "dożywotnią" skazę białkową. Czy możemy wykonać już prowokację? Dodam, że Synek dostaje już całe jajka, owoce leśne, drobnopestkowe, pomidora (przetworzonego), masło i nie ma żadnych zmian skórnych i in.
Jedynymi objawami jakie mnie nurtują są:
* ulewanie treści żołądka podczas zabawy dziecka na brzuchu. Treść cofa się do buźki Syna, nie chlusta;
* niespokojny nocny sen - Syn wydaje się marudzić przez sen, z zamkniętymi oczkami, nie budzi się, ale gdy dostaje smoczka od razu uspokaja się i dalej śpi. Takich incydentów możemy naliczyć od 5 do 8 każdej nocy. Synek nie budzi się w nocy na jedzenie;
* spożywanie tylko 4 posiłków dziennie - każdy po ok. 180 ml. Preferencja do jak najmniej papkowych pokarmów, Syn lubi gryźć i rzuć. Nie pije mleka w formie płynnej już dość długo, w zasadzie od momentu przyjęcia na nutramigen. Muszę je przemycić w formie gęstej kaszki czy gęstego koktajlu, kiślu, budyniu, wtedy zjada go ok. 150 ml na porcję. Dzienne spożycie nutramigenu w takiej postaci to między 300 a 450 ml. Stąd moje pytanie o prowokację - boję się, że Syn zjada za mało mleka.
Dodatkowo dodam, że Tata nie jest uczulony na nic. Ja za to mam różne objawy po produktach tj. papryka, czosnek, produkty mleczne, koty.
Dziękuję za każde cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzywka

Dr n. med. Tomasz Grzelewski
wyniki są w normie brak alergii. ale pewnie jakieś objawy alergii ma prawda? jakie??zmiany skórne problemy z jelitami kolki?.Katary? ktoś w rodzinie ma alergię? śmiało proszę pisać pomogę...

Panie Doktorze, obecnie brak jakichkolwiek objawów alergii mimo wprowadzania nowych produktow do diety dziecka. Testy robiliśmy z Panskiego polecenia przy okazji wysypki (czerwone plamki, nie szorstkie, nie suche). Wysypka ustąpiła po smarowaniu lipikar ap+ bardzo szybko.
Syn jest na Nutramigenie ze wzgledu na moją "dożywotnią" skazę białkową. Czy możemy wykonać już prowokację? Dodam, że Synek dostaje już całe jajka, owoce leśne, drobnopestkowe, pomidora (przetworzonego), masło i nie ma żadnych zmian skórnych i in.
Jedynymi objawami jakie mnie nurtują są:
* ulewanie treści żołądka podczas zabawy dziecka na brzuchu. Treść cofa się do buźki Syna, nie chlusta;
* niespokojny nocny sen - Syn wydaje się marudzić przez sen, z zamkniętymi oczkami, nie budzi się, ale gdy dostaje smoczka od razu uspokaja się i dalej śpi. Takich incydentów możemy naliczyć od 5 do 8 każdej nocy. Synek nie budzi się w nocy na jedzenie;
* spożywanie tylko 4 posiłków dziennie - każdy po ok. 180 ml. Preferencja do jak najmniej papkowych pokarmów, Syn lubi gryźć i rzuć. Nie pije mleka w formie płynnej już dość długo, w zasadzie od momentu przyjęcia na nutramigen. Muszę je przemycić w formie gęstej kaszki czy gęstego koktajlu, kiślu, budyniu, wtedy zjada go ok. 150 ml na porcję. Dzienne spożycie nutramigenu w takiej postaci to między 300 a 450 ml. Stąd moje pytanie o prowokację - boję się, że Syn zjada za mało mleka.
Dodatkowo dodam, że Tata nie jest uczulony na nic. Ja za to mam różne objawy po produktach tj. papryka, czosnek, produkty mleczne, koty.
Dziękuję za każde cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...