Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka ja też na wszelki wypadek zamawiam butelki i wybrałam Avent Natural. Mam nadzieję że na początku się nie przydadzą bo piersi dadzą radę, ale w razie mojego wyjścia tata będzie mógł Małego moim mlekiem nakarmić:)
A czy kupujecie smoczki uspokajające kupujecie? Wolałabym chyba uniknąć takiego zapychacza ale wiadomo różne są maluszki może mój będzie potrzebował ciągłego ssania. Zaczęłam czuć stresik przed porodem, boję się nacięcia, że nie będę w stanie wytrzymać bólu albo wypchnąć Małego.. a z drugiej strony już bym chciała go tulić :)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

Ja się jakoś tego karmienia nie obawiam. Po pierwszej ciązy nie miałam problemu z pokarmem. Wychodząc ze szpitala zamówiłam sobie do domu usługę mobilnej doradczyni laktacyjnej, pokazała mi, jak przystawiać malucha i było wszystko ok. Jak mi nie będzie szło, to porzucę temat i przejde na mm.
Zamówiłam jedną butelkę z tomee tippiee. Smoczków jeszcze nie mam, przy starszym używałam smoczków Mam. Syn nie był szczególnie 'smoczkowy' co prawda, ale warto miec takie akcesoria pod ręką.

Odnośnik do komentarza

A ja dziś sprzątałam i poprałam trochę rzeczy dla maluszka.
Jestem padnięta. Od rana bolą mnie biodra, teraz plecy. Dodatkowo miałam lekkie mdłości! No i klucha w gardle caały dzień, nawet gdy jem, masakra po prostu. Są dni gdy mam powera, ale tylko się za coś wezmę to w moment tracę siły i ciało niedomaga :D
Butelek chyba nie kupię póki nie będą potrzebne, wszędzie są te Aventu więc w razie czego pewnie takie kupimy. Smoczka też nie kupię, wolę bez. Mam nadzieję, że nie będę zmuszona go dawać.

Muszę wziąć męża na jakieś zakupy do drogerii i mu pokazać co, gdzie i jak w razie czego.

Co do bólu, nacinania itd słyszałam, że to skurcze są najbardziej bolesne, samo wypychanie, pękanie to podobno pikuś :D przeżyjemy, zobaczymy, ja w sumie o tym nie myślę :)

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Runa, każda z nas inaczej odczuwa poród. Dla mnie najbardziej bolesne było parcie i wypychanie, a czytając opisy innych kobiet wiem, że najbardziej bolały je np. skurcze albo nacięcie krocza. Nie ma reguły, więc lepiej pozytywnie się nastawić na wszystkie etapy ;). Tym razem same skurcze, które mam teraz bywają tak bolesne, że zastanawiam się czy tym razem nie będę zupełnie inaczej odczuwać porodu. Będę iść rodzić z nastawieniem - cokolwiek się zdarzy, przetrwam to!

Odnośnik do komentarza

Moj syn jest prawdziwym ssakiem i smoczek uratowal mi strzepy snu. Do dzisiaj idzie spac uzbrojony w dwa smoki. W ciagu dnia ich nie uzywa. Teraz tez mam przygotowane smoczki. Wszystko, wlacznie z laktatorem mam z Canpola.
Co do porodu, to bolesne byly skurcze w pierwszej fazie.
Z kolei parte, wypychanie i duze pekniecie nie bolaly mnie wcale. Czulam jedynie cewnikowanie.

Odnośnik do komentarza

Mamciachlopcow, jezeli lubisz i mozesz jesc buraki to bardzo polecam. Niesamowicie poprawiaja morfologie. Ja lubie pieczone w piekarniku, lekko karmelizowane. Jest tez buraczek w tabletkach. Sprobuj, zeby po porodzie miec sily. Ja mialam tylko 9 hemoglobiny przy wypisie ze szpitala. Kiepsko bylo.

Odnośnik do komentarza

Ja tez smoczki dwa przygotowałam jeden 0-3 a drugi 0-6. Butelki mam i avent i dr browns. Zobaczymy co podejdzie w razie jak piersi nie będzie chcieć. Byłam wczoraj u koleżanki dowiedzieć się co potrzeba do szpitala. Jej córeczka ma prawie 4 miesiące i jest taka kochana :) od początku nie chciała chwycic piersi każda próba przystawienia kończyła się płaczem i krzykiem ale koleżanka skutecznie odciąga mleko laktatorem i podaje jej tylko swoje mleko butelka :)
Wywaliłam się dzisiaj na budowie schodząc od schodów i wylądowałam na lewym boku. Mam nadzieje że nic się nie uszkodziło. Malutki kopie jak zawsze. Lekko boli mnie tylko brzuch jak na okres. Może to nic poważnego.

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzis po wizycie, chlopcy maja 1600 i 1700, jeden glowka w dol, drugi do gory co daje wskazanie do cc uff. Lekarz chce sie umawiac dopiero po skonczonym 37 tyg. Szyjka 2,4 ale mowi, ze przy blizniakach to ok. Anemie mam ratowac dieta skoro i tak kazde zelazo zwracam (Ana17 dzieki, poszukam tabletek z buraka :))
Pozdrawiam was wszystkie i idliczam niecierpliwie dni :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia26eM ja wczoraj również przewróciła m się ale upadlam na kolana i ręce więc brzuch nie ucierpiał. Byłam na echo serca płodu więc wiem że wszystko z dzieckiem ok, rozmawiam z moim lekarzem i powiedział że skoro nie uderzylam się w brzuch to nie muszę do niego przyjeżdżać. Moja córka waży 1526 (30 tyg 3 dni)

Odnośnik do komentarza

Ja po tych nocnych zabawach mojej córeczki byłam na usg i badaniu. Okazało się że odwróciła się główką w dół ;-) Ładnie rośnie, dobrze wygląda, szyjka długa i zamknięta i wszystko jest ok ;)
Teraz troszkę miałam krwi na wkładce po badaniu ale myślę że to normalne jest.
Ja dzisiaj będę zamawiać kosmetyki dla Dziecka ;)

Dziewczyny uważajcie na siebie! Aż strach że można się przewrócić lub potknąć tak ot... dobrze że z dzieciakami wszystko ok:) Oby do listopada.

Odnośnik do komentarza

Tosca adrenalina podskoczyla a było przede mną jeszcze całą droga do wawy na echo serca. Nerwy w związku z badaniem i przez ten upadek. Ale ulzylo że wszystko jest dobrze, układ krwionsny płodu prawidłowy.
Tosca ile twoje dzieciątko już waży ?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. My też po wizycie, niby wszystko ok, ale brzuch się spiął tak bardzo przy badaniu że Mały główką skrzywił szyjkę. Kolejny lek rozkurczowy, luteina i więcej leżenia. Poza tym wszystko ok. Nie ważył Małego, w przyszłym tygodniu idziemy na usg 3 trymestru to będzie wszystko wiadomo. Zdenerwowałam się tą szyjką że ciśnienie 160/90 puls 150... pytał też jak wolałabym rodzić bo jeśli wolałabym cc to znajdziemy wskazanie, ale na razie obstaję przy sn, w szpitalu którym chcę rodzić nacinają tylko jak faktycznie trzeba. Mały pięknie główką ułożony od chyba 20tygodnia tylko pupę przerzuca na boki ;)
A tak z innej beczki, co uważacie o ubrankach z sh dla maluszków? Koleżanka wyciąga mnie na zakupy a ja mam mieszane uczucia.. Kupowałyście tak?
Sylwia to wspaniale że z malutką wszystko dobrze:)
Tosca super rośnie Twoja kruszynka, ciekawe jak mój karateka;)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

I ja jestem po wizycie. Wszystko ok, 1870g, termin porodu wedlug usg skraca sie z 22.11 do 06.11 (aczkolwiek wiem, ze to w ogole nie jest wiążące). Szyjka 4cm, zamknieta. I wszystko w normie. I, co najwazniejsze- jeszcze w sobotę w szpitalu lekarz mowil, ze dziecko jest głową do gory, a dzisiaj juz siedzi głową na dół. Żartowniś ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...