Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mloda_anna

cześć,

też jestem w ciąży z terminem na listopad 2017 :) to moja 3 ciąża, mam syna w wieku 15 miesięcy, druga ciąża niestety zakończyła się tragicznie w 7tc z niewiadomych przyczyn.
Jak tylko dowiedziałam się o ciąży szybko skonsultowałam się z lekarzem i poprosiłam o jak największy zestaw badan - zeby wiedzieć co się dzieje. Progesteron ok, wszystko ok, ale wyszło TSH - niedoczynność tarczycy. Martwię się bardzo, leczenie wdrożone zostało w dzień odebrania wyników. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczycą :(

Odnośnik do komentarza

Maliny dobra rzecz takie swoje najlepsze :)
Czesc nowej mamusi. Super ze jest nas wiecej i więcej:)))
Zwariowana lekarz robi to chyba z troski i wskazan. Ja niestety mam inne przypadlosci i chodze do hematologa neurologa i endokrynologa aa i okulista (gruczolak przysadki mozgowej nieczynny hormonalnie dzieki Bogu oraz migreny od przeszło 10 lat). Po ciazy czeka mnie kolejny rezonans- teraz wiadomo ze musze przelozyc termin i cos czuje ze wizyta u chirurga.
Co by sie dzialo dziecko jest najwazniejsze :)

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość żurawinka

Uwielbiam takie dni jak dzisiaj :) piekna, wiosenna pogoda. Słoneczko. Od rana spaceruje z corką, potem ogarnialismy działke z mężem. Teraz on do pracy, a my obiadek, lekcje ze starszym i znowu na podworko :)
U mnie poki co ciąża nie daje sie we znaki. Nie czuje mdłosci.
Strasznie nie moge sie doczekac piątkowe wizyty..
Witam nowe mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
A jak Wasze tsh? Ja miałam krótko przed ciąża już poniżej 1, a dziś dzwoni do mnie gin i mówi, że 2,4 :O
Ciekawe czy to wpływ ciąży? Muszę brać większy L-Thyrox, bo gin chce zejść znów do 1.
Jestem w Niemczech na ubezpieczeniu państwowym i jak piszecie, jest wielka różnica :) nie wiem w ogóle czy jest coś takiego jak prywatna ginekologia, chyba, że estetyczna.
Teraz jadę na urlop to zrobiłam sobie termin w innym mieście, bo w moim nie ma co kasy wydawać na taką opiekę.

Jest mi codziennie słabo, mam trochę nudności i dziś zaczęła mi mocno boleć jedna pierś, wyczuwam jakieś zgrubienie. To chyba normalne nie? W każdym razie zdrzemnęłam się 2 h i wstałam z widocznie większym biustem :D takie czary mary.
Z A80 zrobiło mi się już spore B. A to u mnie jest różnica. Mój nazywa je "bydlaki" :D

Czasami kłuje mnie podbrzusze i plecy na dole. U Was też jest podobnie? Napiszcie proszę, że tak :D

Miłego wieczoru :)

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Ech, jak dobrze, ze już wiosna.
W domu ogarnia mnie ogromna senność, mam wrażenie, że odpłynę na stojąco. Na dworze jakoś się ożywiam.
Popołudnie spędziłam z synkiem na podwórku. Czekam niecierpliwie na wyniki Beta, ale jeszcze nie są dostępne :( Mam nadzieję, że wszystko tam ok.

Odnośnik do komentarza

Runa akurat w lutym badalam hormony w 3dniu cyklu i tsh mialam 2.1 gin zle na to nie mowil i nic z tym nie robie. Wazne sa jeszcze ft3 ft4 czy t3 t4 jakos tak. Stosunki tych dwoch. Co do piersi to nie wiem chyba sa takie zgrubienia. Powiedzialabym jakby miesnie bardziej napiete twarde. Ja mam 65b i tez juz widac duza roznice. A bola szczegolnie przy zmianie pozycji lezenie siedzenie stanie. Wtedy bardziej czuje piersi. Co do podbrzusza to tez sporadycznie cos mnie zakluje ale jak zmienie pozycje to jest ok. Czuje tez takie jakby mrowienie laskotanie jakby cos mi tam pod skora chodzilo. Tez tak macie? A bole podbrzusza oczywiscie w normie cokolwiek to znaczy sa zazwyczaj objawem powiekszajacej sie macicy. Caly czas w naszych brzuszkach jest wykonywana ciezka praca. Mnie lekarz napisal na karcie: bole podbrzusza: tak. Tak z dwa tyg temu mialam bole plecow ale jeden wieczor i minelo. Moze to być nacisk rowniez powiekszajacej sie macicy.
Mogu beta piekna :)

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Mogu super!!
Zastanawiam sie nad tym tsh jak piszecie o Waszych wynikach. W styczniu czyli tuz przed zajsciem w ciaze mialam 3,06 a w 8tc 1,8. Nikt nigdy mi nie mowil ze wysoko/nisko czy ze duza roznica w ktotkim czasie.
Mam pytanie do Babeczek pod opieka endokrynologa - czy mialyscie podobnie, nalezy to skonsultowac dodatkowo?

Odnośnik do komentarza

Skorpionka moj gin mowil ze w 1 trym. Tsh powinno byc do chyba 2.5 troche olalam czy 2.3 czy 2.5 bo mialam mniej wiec mniej wiecej tak zapamietalam. Nic z tym nie robie a do endo z tarczyca nie chodze. Nie chce zaczynac szukac dodatkowych stresow czy dziur tam gdzie ich nie ma. Twoj wynik jest jak dla mnie laika bardzo dobry. Skonsultuj to moze ze swoim ginem. A ze wynik spadl to chyba dobrze bo dzieki temu miesci sie z normie.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Alabastrino mi tez sie wydawal przyzwoity a lekarka powiedziala ze wszytkie wyniki w normie. Tylko wiadomo jak to z normami. Sa szerokie. Kolezanka moja byla zdziwiona jak ja zaszlam w ciaze z tsh 3, bo w naszym wieku powinno byc ok 1,5/2. I teraz jak Runa pisala ze bieze leki zeby zejs do 1 to mnie to zastanowilo, zeby czegos waznego nie przegapic.
Ale mysle ze u kazdej z nas to moze byc nieco inaczej, wiec nie bede sie martwila na zapas. Tych nerwow i tak juz duzo mam.

Odnośnik do komentarza

Skorpionka tak jak mowisz każda z nas jest inna. Każdy lekarz również i ma inne doświadczenia. Jak widać można z takim tsh zajsc w ciaze. Jednorazowy wynik tez jeszcze o niczym nie swiadczy. W tym cyklu w ktorym zaszlam mialam prolaktyne 50 ale wiem że u mnie skakala to 13 to 45 i znowu 16 i 48. Bez obciążenia. Wiec jakbym zaufala lekarzowi konowalowi to by mi wcisnal bromergon bez zastanowienia kiedy jak robilam badanie i ze mam migreny a bromek dodatkowo moze powodowac bole glowy. Wszystko na spokojnie i będzie dobrze.
Tak bardzo sie cieszę że będziemy mamami :)))

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Nie chciałam nikogo straszyć :D
U mnie to było tak, że 3 tygodnie po poronieniu chciałam zbadać to tsh, żeby wykluczyć przyczynę. No i zdziwiło mnie to, bo wyszło 4,2. W ciągu 2 tygodni samo spadło do 2,8. Jak? Nie wiem, ale mój gin ma specjalizację endo i powiedział, że jak są starania to lepiej zjechać niżej. Ten spadek to może przez to, że hormony po ciąży już opadły?
Więc powoli sobie to tak zjeżdżało aż ostatnio doszło poniżej 1. A tu nagle ciąża i bum poszło do góry.
Wiecie, że tsh skacze w stresie itd. Na logikę, to lepiej jak troche podskoczy z 1 na 2,5 niż z 2,5 na 4.
Ale jak nie musicie się leczyć, to może wcale Wam tak nie bedzie skakać. Mnie to zastanawia, że pomimo leku, który to kontrolował nagle wzrosło. Ciekawe jakby było całkiem bez leku?

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie. Nie wiem czy sie cieszyc czy plakac. Ciaza jest opozniona o tydzien. Wyszlo ze jest 6t0d. Zalamka! Jechalam z mysla uszlyszenia serduszka. Za tydzien mam przyjsc by sprawdzic czy rosnie malenstwo. Wg kalkulatora wychodzi mi tp 8.11 a z dzisiejszego usg 21.12. Wg mnie zbyt duza rozbieznosc. Nie chce sie stresowac na zapas, ale....
Witam mlodaanne
Skorpionka zdrowka zycze. Kuruj sie kochana
Runa tsh nie mialam jeszcze badanego. W pierwszej ciazy z malego 75D zrobilo mi sie duzee 75F. Zostalo 75E. Mam nadzieje ze nie urosna tak jak w pierwszej haha. Podrzusze boli jak wiecej porobie.
Mogu ladny wynik.
Alabastrino nie mam takiego uczucia

Czekamy na Ciebie

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny
Ja nadal zmagam się z zatokami.
Kupiłam dziś krople do nosa dla kobiet w ciąży PRENALEN.
Jutro robię sobie wolne, nudności plus zatoki nie da się wysiedzieć w pracy, ale na razie nie chcę iść na L4.

Róża daj znać co u Ciebie? Mam nadzieję, że lepiej.
Runa też mnie tak pobolewa, ale mniej niż w początkowych tygodniach.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza
Gość mloda_anna

Z tym TSH to chyba nie ma co panikować, wg samych objawów to możliwe ze też miałam problem w czasie pierwszej ciąży, a mam zdrowego synka.
Moj endokrynolog powiedział, że jak ktos sie leczy na tarczyce to wtedy w trakcie ciazy sie zwieksza dawke, bo sie tarczyca rozregulowuje.
Generalnie normy dla kobiet w ciazy są inne(bardziej restrykcyjne) niż dla kobiet nie w ciąży.
Ja byłam zdziwiona w sumie że lekarz w pierwszej ciazy mi nie zlecil tego badania.
Ponoc tez kobietom po poronieniach bardziej się zwraca uwagę na to TSH.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny dawno mnie nie było ale miałam trochę zajęć. Wiec tak u mnie tsh wyszło 7,8 gdzie norma dla kobiet w ciąży jest maksymalnie do 2,5 moj lekarz nawet mowi, ze lepiej jest utrzymywać od poniżej 2 do 2 No ale 2.5 jest Ok poprostu trzeba to kontrolować ciagle, w ciąży zawsze spada tsh. Biorę lewotyroksyne. Nie martwię sie na zapas. Również jestem przeziębiona miałam zawalone zatoki ale w weekand robiłam sobie inhalacje z soli morskiej trochę czosnku i powoli przechodzi. Mnie brzuch pobolewa troszkę jak na okres ale na razie wszystko jest Ok, 8 tydz 2 dni serduszko bije bardzo ładnie.
Runa jak bardzo sie martwisz to zadzwon do endokrynologa w Polsce to może Cię uspokoi lub doradzi co robic dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...