Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Ocia przy ciazy pozamacicznej beta jest ponizej norm zalaczonych do wyniku ale zanizona beta moze tez wskazywac poronienie.
Pena jak nie termin na listopad to na grudzien. Kazdy miesiac jest piekny na powitanie nowego domownika :)
Mietowaona gratulacje a cisnienie na codzien badasz? Bo bardzo realny jest skok spowodowany stresem. Miarodajne jest badanie cisniena o tej samej porze i codziennie. Mnie kiedys lekarz probowal leczyc na nadcisnienie przy jednorazowym skoku ciśnienia i dzieki Bogu poszlam do innego lekarza ktory zajal sie jak trzeba. Aa mam niskie ciśnienie i jestem szczesliwa ze nie zaczelam brac tabletek. Ale wtedy nie bylam w ciazy wiec nie wiem jak to jest :)

Co do lekarzy na nfz to u mnie przepraszam za sformułowanie ale za przeproszeniem jest patologia. Albo terminy 2 miesiace albo od reki do lekarza "konowala". Ja chodze prywatnie i jest mega luksus. Dzis wizyta bez badania bez problemu pelne zrozumienie. Lekarz przedstawil fakty, omowilismy dalsze prowadzenie ciazy az do polowy maja i jestem usatysfakcjonowana. Nie chce sie rozpisywać bo mi praca dyplomowa znowu wyjdzie.
A ze lokomotiv na ciazowe nudnosci to nie wiedzialam chociaz moze nie na wszystkich dzialac. Jadlam jak witaminy i mi w chorobie lokomocyjnej nie pomoglo. Z powodzeniem chodze w opaskach o których juz pisałam: sea band. Nie koniecznie daja rade jak jestem mega glodna (staram sie nie dopuszczac) ale poki co nie wisze z glowa przy wc.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

monixs
evil ja też chodzę prywatnie mam zaufanego lekarza . Chodzi o to , że wtedy za wszystkie badania muszę zapłacić , a przecież jestem ubezpieczona co miesiąc zanoszę do ZUS nie małe pieniądze i wkurza mnie , że i tak zawsze muszę iść prywatnie do lekarza czy ze sobą czy z dzieciakami .
Chciałam się zapisać do gina na nfz , żeby chociaż skierowania na badania mieć "bezpłatnie" a tu mi oferują termin na połowę maja .
Byłam w szoku , podczas wcześniejszych ciąż ciężarne były przyjmowane bez kolejki . Ale może ja już stara jestem ;)

Monix z tego co mi dzisiaj lekarz powiedzial niektore badania a przynajmniej prenatalne i chyba jak jest potrzebna amniopunkcja genetyczna 15-19 tydzien to Nfz pokrywa kobietom 35lat. Zawsze to troche do przodu.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

A wiecie co kiedys mi mama powiedziala jak chcialam sie zapisac u siebie na nfz do gina i oczywiscie pytanie a jest pani w ciazy bo jak nie to za 3 miesiace wizyta? Ze u nich kobieta w ciazy jest swietoscia dla calego personelu i taki lekarz czy polozna mialaby dywanik i wylot za takie teksty. Lekarz przyjmuje w przychodni nawet do 1 w nocy jak trzeba. Nie odmowi zadnej kobiecie. Co roku wzrost porodow i pacjentek a panstwowa placowka. Szkoda ze tak daleko..

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Alabastrino
Hej.
Ocia przy ciazy pozamacicznej beta jest ponizej norm zalaczonych do wyniku ale zanizona beta moze tez wskazywac poronienie.
Pena jak nie termin na listopad to na grudzien. Kazdy miesiac jest piekny na powitanie nowego domownika :)
Mietowaona gratulacje a cisnienie na codzien badasz? Bo bardzo realny jest skok spowodowany stresem. Miarodajne jest badanie cisniena o tej samej porze i codziennie. Mnie kiedys lekarz probowal leczyc na nadcisnienie przy jednorazowym skoku ciśnienia i dzieki Bogu poszlam do innego lekarza ktory zajal sie jak trzeba. Aa mam niskie ciśnienie i jestem szczesliwa ze nie zaczelam brac tabletek. Ale wtedy nie bylam w ciazy wiec nie wiem jak to jest :)

Co do lekarzy na nfz to u mnie przepraszam za sformułowanie ale za przeproszeniem jest patologia. Albo terminy 2 miesiace albo od reki do lekarza "konowala". Ja chodze prywatnie i jest mega luksus. Dzis wizyta bez badania bez problemu pelne zrozumienie. Lekarz przedstawil fakty, omowilismy dalsze prowadzenie ciazy az do polowy maja i jestem usatysfakcjonowana. Nie chce sie rozpisywać bo mi praca dyplomowa znowu wyjdzie.
A ze lokomotiv na ciazowe nudnosci to nie wiedzialam chociaz moze nie na wszystkich dzialac. Jadlam jak witaminy i mi w chorobie lokomocyjnej nie pomoglo. Z powodzeniem chodze w opaskach o których juz pisałam: sea band. Nie koniecznie daja rade jak jestem mega glodna (staram sie nie dopuszczac) ale poki co nie wisze z glowa przy wc.


Nie nigdy nie miałam z tym problemów możliwe ze tak jest; )

https://lbdf.lilypie.com/ls6Rp2.png
https://davf.daisypath.com/VWyMp1.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z tymi gin na NFZ chyba wszędzie jest problem. U nas to samo! Do mojego gina jest mnóstwo pacjentek, a do pozostałych nie bo oni są chyba starej daty. I dzięki temu termin minimalny to 1,5 miesiąca ... przecież w ciazy, a dokładnie już pod koniec ciąży to jest niedopuszczalne!

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgbqdn01el.png

Odnośnik do komentarza

Ja tam chodze prywatnie. Płace 150pln za wizyte. Nie dużo, nie mało- nie wiem ale odpękam te pieniądze dla dobra dziecka. Jutro ide na badania i też ponad 400pln zostawie. Już się nasluchałam o tych konowałach na nfz co nawet usg nie chcą zrobić bo 5 minut na pacjenta...Koleżanka chodziła na nfz to 3 razy usg w ciagu calej ciązy miala ;))))

Odnośnik do komentarza

Owca, owszem, bo NFZ refunduje trzy badmia usg w trakcie ciazy. Nie ma w tym nic dziwnego, nie tylko w Polsce panuje przeswiadczenie, ze te trzy badania są w zupelnosci wystarczajace.
Domyslam się, że nie każdego stać na wydawania 500 zl w jednym miesiacu na badania. I zgadzam się z którąś z przedmówczyń- oplacamy skladki na NFZ, wiec milo by bylo z tego skorzystac. No ale odlegle terminy to porażka.
Ja chodzę prywatnie za 200 zl za wizytę, ale badania moge robic w ramach pakietu w Medicover.

Odnośnik do komentarza

Pena trzymam kciuki by udalo sie wam
Monixs nie wiem jak jest z gin na nfz bo ja chodze prywatnie bo ufam tej gince. Prowadzila moja pierwsza ciaze. Niestety do tanich nie nalezy, 250zl wizyta z usg. Mam taki komfort ze w razie awarii moge w kazdej chwili skontaktowac sie. Poza tym chodze do Luxmedu by miec bezplatne badania (haha bezplatne jak co miesiac placi sie abonament).
MietowaOna piekne wiesci, a cisnienie moglo wzrosnac z powodu o ktorym pisalas. Tyle wrazen w krotkim czasie. Najwazniejsze ze z dzidzia wszystko w porzadku.
Niestety nie korzystam z nfz mimo ze co miesiac sciagaja nie male pieniadze. Predzej wykonczysz sie zanim dostaniesz sie do lekarza
Dzisiaj ja mam wizyte. Rano po przebudzeniu serce bardzo mi bilo ze stresu. Jeszcze na dodatek rano mialam male plamienie, bylo czerwone. Boli mnie podbrzusze. Fatalnie sie czuje

Czekamy na Ciebie

Odnośnik do komentarza

Alabastrino, jest róznica pomiędzy cenami wizyty u lekarza w małym i w dużym mieście. Moja doktor tyle kasuje, bo jest adiunktem na akademii medycznej i pracuje w szpitalu akademickim, w którym zamierzam urodzić. Na szczęście moj abonament w medicoverze wynosi całe 10 zł miesięcznie, więc nie 'poplynę' na badaniach.
Rano byłam na pobraniu krwi, pod wieczór będe miała wynik bety. Zobaczymy, czy przyrost jest prawidłowy.
jak na razie kolejny dzień wita mnie bez mdłości - niech to trwa :D

Odnośnik do komentarza

Skorpionka współczuję a szczepilas sie przeciw grypie przed ciaza? Moze to tylko przesilenie wiosenne.
Mogu no w sumie racja miasto male 125 tys. mieszkańców wiem ze lekarz standardowo bierze 200 zl za wizytę a teraz na jakas konferencje jedzie w week. Fajnie ze nie poswieca czasu wolnego tylko na wakacje ale tez duzo sie szkoli rowniez zagranicznie, wspolpracuje tez z klinikami nieplodnosci ktore go na swoich stronach polecaja jako dr z innych miast. To z korzyscia dla pacjentek.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...