Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Olcia nie trzeba zagrozonej ciazy. Ja nie ma zagrozonej ani plamien ani nic i biore luteine nawet dla lepszego samopoczucia (moja pierwsza ciaza obumarla w 9 tyg.) ze nawet jesli mialby mi spasc progesteron to mam wsparcie w postaci tabletek. Duphaston to synteťyczny progesteron. Jak lekarz przepisal to bym brala.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Ja wczoraj musiałam zostać w domu. Tak sobie załatwiłam zatoki, że maskara. Mam nadzieję, że obejdzie się bez leków. Na razie leżę w łóżku i piję ciepłe napoje. W czwartek mam wizytę jak coś to pogadam o tym z lekarzem.

Dziewczyny gratuluję pięknych serduszek.
Mam nadzieję, że i ja zobaczę :)
Fka dziewczyny mają rację luteinę czy duphaston powinno się brać we wczesnej ciąży profilaktycznie, a przy plamieniach obowiązkowo. Skoro przestałaś plamić, po tych tabletkach być może to ich zasługa.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza

Skorpionka. Pewnie się ponaciągalaś. Nie martw sie. Mnie czasem tak boli podbrzusze jakby mi mialy wody odejsc. Takie ciśnienie, że boje się ze odplynę. Mdlosci są nie do zniesienia...jak sie zdrzemne jest jeszcze gorzej. Rano się budzę z jakimś lękiem, że to kolejny dzień męczarni i mam dość jak tylko otworzę oczy. Najchetniej bym to wszystko przespala...

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Dzieki Owca za wsparcie. Dzis z rana juz jest lepiej. Chyba takie gorskie eskapady zostawie na dalszy czas jak wroca troszke moce. Ale takie dolegliwosci jak Twoje to dopiero moga wymeczyc... oby juz niedlugo bylo lepiej!!
Milej niedzieli Babeczki :)

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie, jak tam Wasze fasolki? :D
U mnie na spokojnie, jak zwykle lekka panika, bo ciągle oczekuję objawów, ale przedwczorajsze usg uspokoiło mnie. Wszystko ok, pomimo braku mdłości czy częstego siku. Może ta ciąża będzie lżejsza? Takie to dziwne :)
Chociaż nie! Mam jeden bardzo duży objaw :D lenia w tyłku :D gdzie nie przysiądę to wstać mi ciężko i mogę tak patrzeć w punkt, wyłączyć mózg i siedzieć.

Miłej niedzieli kobietki :) ❤

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza
Gość FlowMotion

Runa leniu :D Na spacer a nie :) Jak chcesz wpadniemy do Cb ciotka ;) Chociaz mamy plan pojechac na wycieczke rowerowa.

A tak wg to Dzien dobry wszystkim. Jestem nowa mamuska na tym temacie. Termin wypada mi na koniec listopada ale nie wiem czy nie bedzie poczatek grudnia. Dowiem sie (mam nadzieje) jutro ;) Jestem osoba po przejsciach i obecnie tez byl duuzy stres. Ale naszczescie wczoraj sie okazalo ze pecherzyk jest i ze wszystko w porzadku. Jedynie co to ciaza mlodsza niz z wyliczen wychodzi... :) Pozdrawiam :*

Odnośnik do komentarza

Witajcie koleżanki! Ja też już po jednym spacerku, ale po obiedzie planuję następny, bo mimo, że jem prawie tak samo, to czuję, że spodnie są już opięte:)ale zawsze uwielbiałam słodycze, a teraz od początku ciąży jem bardzo rzadko i mało, z czego się niezmiernie cieszę:)oby apetyt na słodkie już nie wracał nigdy:)miłej niedzieli:)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza

FlowMotion witam Cię spacerowiczko :D
Będzie dobrze, będziemy się razem toczyć przez mosty :)
Ocia hej :) jesteś nowa? Napisz coś o sobie.
Mnie też zaczęło często wzdymać. Do tego zaparcia i serio, ciężko się ruszać.
I jak napisałam, że nie mam mdłości, tak przy myciu garów nadeszły. A może to tylko alergia na sprzątanie? :D

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2017listopad

Cześć dziewczyny :* ja mdłości mam od tyg, wszystko mi śmierdzi, mdli mnie okropnie 24 godz na dobę. Najgorsze to że ciągnie mnie na wymioty a nie dam radę wymiotowc. Sutki to mam tak obolałe że nawet prysznica nie mogę wziąść. Dziś miałam takie uplawy jak budyń czekoladowy. Jutro zacznę 6 tydz i pocieszam się że jeszcze około 7 tyg i mdłości przejdą (zaczną się inne dolegliwości :)). Brzuch też mam dość duży ale bardziej taki napuchniety i wszystko mi się w nim przewala.
Zazdroszczę kobieta które lubią być w ciąży :)

Odnośnik do komentarza

Spokooojnie. Mi tez nic nie bylo, a na poczatku 7 tygodnia sie pojawily. Z dnia na dzien. Teraz mam mdlosci, wzdecia, zalatwiam sie raz na 2-3dni. Jestem zapchana jakbym 5 butelek wody wypila, a jem jak sie sie uda 2 male posilki dziennie na sile ;)))

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny i witam nowe babeczki na forum. Wspolczuje objawow jakie męczą niektóre z was. Mnie zasadniczo jeden objaw męczy: sennosc. Jak tak dalej pojdzie to przespie cala wiosne a moze i ciaze. Reszta nawet przyjemne sa to objawy. Tak przyjemne. Moj maz zaczyna chyba wariowac bo ostro o jedzeniu przybieraniu na wadze i witaminach zaczyna mowic. Wciska we mnie tyle jadla ze masakra. Z natury jestem drobna kobieta. Ważę niecale 46 kg i powiem wam jest ciezko. Nigdy nie zalowalam sobie jedzenia ani nie trzymalam sie zadnych diet czy godzin jedzenia. Ale teraz jak mam jesc na sile to ciężko to chyba zniose. Jutro zabieram go do lekarza i niech sobie pogada z doktorkiem bo mnie nie chce sluchac. Mam napisane na kartce od dr: dieta na razie bez znaczenia ale jemy mniejsze porcje i częściej (2-3 godz.) i zdrowe produkty (zero slodyczy)-i tego sie stosuje. Jak jestem glodna to jem duzo pije. Generalnie na plus ..... ojj przepraszam wyzalilam sie Wam i zajelam wypowiedzia pol forum ale troche mi lzej jak to wszystko napisalam.
Jest jeszcze watpliwosc co do szkodliwosci usg... za przeproszeniem nikt z mojego otoczenia ktore wie o ciazy nie pochwala tego badania na tym etapie ciąży i nie wiem co mam z tym zrobic. Mialam badanie usg w zeszły piatek i mam miec jutro. Chyba czeka mnie ciezka wizyta. A co wy na to? Robic nie robic usg? Nie chce słuchać nie daj Boze pozniej a nie mowilam albo ze to przez to.... :((((((

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Mogu ja tez zostaje w tym tyg samaze swoja dwulatka. Maz jedzie w delegacje.
Runa super wiesci! Sliczne zdjecie.
MoniB tak samo piekne woadomosci.
Niech maluszki rosna!
Fka dziwne ze nie przepisal ci wystarczajacej ilości tabletek
Olcia ja bym brala skoro lekarz przepisał ci. Usg + krew 700zl
Milka jak sie czujesz?
Skorpionka oszczedzaj sie
FlowMotion i Ocia witajcie
Alabastrino ja jestem za usg. Podczas tego badania mozna sprawdzic czy malenstwo prawidlowo rozwija sie.
Ktora z was ma jeszcze wizyte w tym tyg?
pon Alabastrino
wtorek ja. Nie moge sie doczekac kiedy zobacze bijace serduszko.
sroda Ewel
czw Milka
pt Fka

Czekamy na Ciebie

Odnośnik do komentarza
Gość żurawinka

Witam nowe mamusie :)
U mnie podobnie z tymi objawami - brzuch sie robi okrągły, czuje sie ciężka, i senna. A jak tu lezec jak mały ssak obok ;)
Mdłosci jeszcze nie mam - czasem tylko czuje. Ale nie mam złudzen, ze przyjdą.
Ja staram sie odzywiac dobrze - zdrowo, nie jem slodyczy. Codzienne spacery po min. 5km. Dla dobrego samopoczucia i kondycji :)

Odnośnik do komentarza

Zurawinko jak ja bym pospacerowala. Pogoda az zacheca. Dla mnie doba stanowczo jest za krotka.
Z objawow to czesto chodze do toalety, szybko sie mecze, boli mnie podbrzusze np po posprzataniu domu czy innych pracach domowych. Czasem podniose swoja dwulatke, niestety to tez konczy sie bolem lub jak wczoraj plamieniem. Wczoraj mialam sporo latania i co chwile sadzalam lub pomagalam wyjsc coreczke z fotelika samochodowego.

Czekamy na Ciebie

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Jestem tu nowa :)

A wiec u mnie było tak..... Ostatni okres 11.02... Owulacja byla 1.03.... Cykl monitorowany.... Kochaliśmy sie tylko raz.... Wiec sceptycznie do tego podchodziłam.... A jakie zdziwienie bylo jak dzień po terminie @ zrobillam test i byly II krechy :)

Zrobiłam od razu betę.... Byl to zeszly piątek i wyszla 505,200....
Oczywiście musiałam powtórzyć w poniedziałek i wzrosła do ponad 1500 :)
W wtóre miałam juz usg i moja fasolka byla jeszcze kuleczką i miała 5,3 mm :) okazalo sie ze lekarz nie chce mi dać l4(a pracuje w szkodliwych warunkach) to zmieniłam lekarza.... I w piątek miałam juz drugie usg gdzie z kropeczki zrobila się juz fasoleczka....
I nie dość że dostałam l4 to lekarz zlecil mi ekg, wizyte u alergologa i rodzinnego....
Wyniki krwi miałam super...

Narazie nie miałam żadnych plamień...

A objawy? Piersi mi zaraz chyba pękną.... Ciągnięcie w brzuchu... No i te nieszczęsne zapachy.... Czasami mi tak śmierdzi ze mi niedobrze....

Ogólnie u mnie wszystko jest ok... Tylko położna zwróciła uwagę ze dzidzia jej nisko osadzona w maaaacicy.... Ale lekarz mi nic nie mowil.... Nie wiem co myśleć....

Wizyta 5-04...

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3os65gkn05cd7i.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)Wczoraj ucielo mi tekst.Mmam na imię Oktawia mam 2 letnia córeczke.W piątek powinnam dostać @,ale zamiast tego na teście się pokazaly dwie piękne kreski.Do lekarza bd się rejestrować dopiero dziś.Bardzo się martwię czy jest wszysko ok.Jedna ciaze już poroniłam :(nie chciałabym i tej stracić.Ogolnie mam mdłości i innych objawów nie mam,no może trochę cześciej chodze do ubikacji.Piersi wg mnie nie bola.Miłego dnia wszystkim życze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...