Skocz do zawartości
Forum

Alergia


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia wizyta styczen z powodu czerwonych szorstkich plam a pod spodem bable na rekach plecach brzuch .Stwierdzono alergie Zalecone testy nie wykazaly nic zalecenia xyzal 2 opak ,elidel hydrocortisone,poprawa zauwazona po miesiacu zaczelo wszystko znikac w miedzy czasie odstawilam dziecku ogorki kiszone ktore jadl codziennie,Podawanie leku xyzal zakonczone od tygodnia I widze ze wszystko zaczyna wracac ,widac to najwyrazniej podczas kpieli plamy zlewajace uwidaczniaja sie juz na lopatce ,ale od nie dawna dziecko zaczelo jesc rowniez ogorki kiszone I teraz nie wiem czy pojawienia sie wysypki przez te ogorki czy zaprzestaniu podawania xyzalu.Nie wiem co robic ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Panie dr robilismy wszystkie te badania po konsultacji z panem niestety nic nie wyszlo z zadnego badania tak jak pisalam wczesniej bedziemy u pana na wizycie dopiero w lipcu jak bede w Polsce a teraz prosze o rade co mam dalej do tego czasu robic czy smarowac masciami czy podawac xyzal jezeli tak to jak dlugo ?POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza

proszę podawać xyzal codziennie smarować emolientami balsam 4-5 x dziennie najlepiej z serii la Roche.
elidel 2 x dziennie po ustąpieniu zmian 1 x co 2 dni przez kolejne 3 miesiące na każdą nowa zmianę.

hydrocortison 2 x dziennie na zmiany do 5-7dni i co najmniej 5 dni przerwy.

myślę że dieta nisko histaminowa: bez kiszonych, wędzonych, mała ilość owoców cytrusowych , mało sezonowych, bez orzechów mało czekolady- to wszystko zawiera histaminę- im więcej dziecko jej zje tym więcej zmian skórnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...