Skocz do zawartości
Forum

auglavin


Gość anitaaaask

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anitaaaask

witam, mój 15 miesieczny synek przez 7 dni przyjmował antybiotyk auglavin (2x po 3 ml). Miał zaczerwienione gardło, katar i kaszel. pod koniec kuracji pojawiły się odbarwione kupki. Są normalnej konsystencji tyle, że jasne. Czy jest to niepokojący objaw? Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam, że dziecko zachowuje się jak zazwyczaj, jest pogodne, ma dobry apetyt. W trakcie podawania antybiotyku dawałam mu również probiotyk.

Odnośnik do komentarza

Mam 20miesieczne dziecko z Mukowiscydozą. Od 4dni jest coś nie tak gorączka była dwa dni, na trzeci ustąpiła,kolejnego dnia pojawił się mokry kaszel. W badaniu moczu wyszły leukocyty a crp podniesione. Dostała auglavin zawiesine 400mg +57mg 35ml. Od w środę wieczorem dostała pierwsza dawkę 2ml co 12h. Czy to nie za mała dawka? Waży 10kg.dwa dni bierze ten antybiotyk i strasznie kaszle mokro, ciężko jej odkaszlac wszystko. Szpatulka też nie pomaga. Ma na stałe 2 inhalacje dziennie. Rano mucosolvan 2ml a po południu 3%Nacl. Dzisiaj zrobiłam dodatkowa inhalacje z 3%NaCl ale strasznie kaszel ja męczy. Drenaże przy kazdej inhalacji. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...