Skocz do zawartości
Forum

wysypka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 dni dzidziuś(9 miesięcy) ma wysypkę na brzuchu i plecach. Początkowo(w poniedzialk wieczorem) były to pojedyncze krostki, natomiast na tą chwilę jest ich mnóstwo i w niektórch miejscach zlewaja się. Dodatkowo zaczynają wchodzić na szyję i kark, oraz pojedyncze pojawiają sie już na buzi. Prosiłabym o opinie co to może być. Czy krem advantan może powodowac taka reakcję organizmu - stosowalismy go przez 1,5 dnia(2xdziennie) na zmianę na nóżce pod kolankiem. W jakim czasie pod odstawieniu alergenu (zakłada, że to reakcja alergiczna) wysypka powinna zniknąc? czym to smarować, mała się ciągle drapie.Dziekuję

monthly_2017_02/wysypka_54718.jpg

monthly_2017_02/wysypka_54719.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość annab123

Mała wg. dermatologa ma azs(pod kolankiem miała zmianę z którą walczyliśmy prawie dwa miesiące). Mleko pijemy HIPP i jak do tej pory nie było takich reakcji. W poniedziałek właśnie posmarowaliśmy tą nózkę Advantanem i do jedzenia dostała 1 łyżeczkę kaszki glutenowej oraz obiadek (2 łyżeczki)z cielęciną. Ogólnie aktualnie jemy tylko marchewke, dynię, ziemniaka, jabłko, gruszkę i kaszki ryżowe. Podajemy również od około 2 tygodni fenistil 3x dziennie po 6 kropli. Czy mamy zwiększyć dawkę? Alergie mam ja na jad pszczoły, osy oraz na sierśc kota, chomika..

Odnośnik do komentarza

A moze to ospa lub odra. Jedyna opcja tutaj to kaszka ale nie dostala by az takiej wysypki od kaszki. I byly by objawy ze strony przewodu pokarmowego. Skoro to co miala na nozce ma od 2 miesiecy to nie ma to noc wspolnego z obecna wysypka. Chyba ze na masc ale smarowala pani dziecku ta mascia plecy I brzuch? Czy tylko nozke? Jesli tylko nozke to przedewsztstkim tam by byla alergia. Prosze isc do lekarza bo corka mogla sie od kogos zarazic np ospa

Odnośnik do komentarza

Moze pani jeszcze poszukac jak wyglada rozyczka i o jej objawach i porownac pomyslec czy byly jeszcze jakies objawy. W tym wieku skoki temperatury kojarzymy z zabkowaniem zle zamopoczucie z przeziebieniem a wysypke z alergia ale prosze pamietac ze ospa i rozyczka sa chorobami wieku dzieciecego jak rowniez mniej populrna odra.

Odnośnik do komentarza

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/jak-rozpoznac-ospe-u-dziecka-objawy-i-leczenie-ospy-u-dzieci_41201.html
oczywiście ze swedza, miał pan kiedyś ospe?
swędzenie jest wręcz nie do opisania, przechodziłam jak miałam 13lat.
ja przepraszam ze się tutaj tak wtrącam ale naprawdę nie wszystko jest od razu alergia , a ostatnimi czasy pediatrzy i lekarze sobie wszystko tlumacza alergiami, kazda plamke na ciele u dziecka, i zwykle od razu jest twierdzenie ze alergia na mleko ,

Odnośnik do komentarza

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/jak-rozpoznac-ospe-u-dziecka-objawy-i-leczenie-ospy-u-dzieci_41201.html
oczywiście ze swedza, miał pan kiedyś ospe?
swędzenie jest wręcz nie do opisania, przechodziłam jak miałam 13lat.
ja przepraszam ze się tutaj tak wtrącam ale naprawdę nie wszystko jest od razu alergia , a ostatnimi czasy pediatrzy i lekarze sobie wszystko tlumacza alergiami, kazda plamke na ciele u dziecka, i zwykle od razu jest twierdzenie ze alergia na mleko ,

Odnośnik do komentarza

Myślę - najlepiej będzie jak po prostu ponownie odwiedzi pani lekarza pediatrę. Najbezpieczniej .

Jak Pani wspomniała - Pani sama ma alergię na wiele alergenów. Ten problem może dziedziczyć dziecko tak jest u około 50 procent dzieci. Dermatolog wysunął podejrzenie atopowego zapalenia skóry po obejrzeniu zmian pod kolanem. Trzeba zrobić badania alergiczne z krwi chociaż panel pokarmowy IgE on moze wiele wyjaśnić. Ile wieku ma dziecko?

I Pozdrawiam dyskutanta . Miałem ospę proszę panią ale to co widzimy to nie jest ospa.
Różyczkę też miałem - nie miałem świądu. Pracowałem na oddziale dziecięcym wiele lat i przebyłem sam wiele takich infekcji. Z narażenia zawodowego...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...