Skocz do zawartości
Forum

Alergia a szczepienia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
córka ma 3 miesiące. Od początku była karmiona Bebilonem Pro Nutra. Gdy miała ok. 3 tygodni, wyskoczyło jej kilka krostek na policzkach, które ja brałam za trądzik niemowlęcy, tym bardziej, że mała nie ulewała i miała normalne kupki. Na pierwszej wizycie szczepiennej (14.12.16) pani doktor zasugerowała jednak, że to najprawdopodobniej alergia na pokarm i zaleciła mleko HA. Po dwóch dniach od szczepienie córkę zaczęło wysypywać. W ciągu tygodnia wysypka objęła całą buzię, szyję i zaczęła pojawiać się na dekolcie i górnej części pleców. 27.12 trafiliśmy na pierwszą wizytę do Pana Doktora. Po obejrzeniu córki podejrzewał Pan alergię na mleko oraz AZS. Przepisał nam Pan Fenistil 4 krople 3 razy dziennie oraz elidel i hydrokortyzon i zalecił przejście na Nutramigen. Po zastosowaniu leków, wysypka szybko zaczęła ustępować. Na wizycie kontrolnej 17.01 córka miała już bardzo ładną skórę, jedynie na podbródku i w zgięciu szyi pozostała szorstka skóra i delikatne zaczerwienienie. 31.01 córka miała kolejne szczepienie. Była szczepiona po raz drugi szczepionką infanrix hexa oraz drugą dawką przeciw rotawirusom. W drugiej dobie po szczepieniu znowu zaczęło ją wysypywać. Tym razem zaczęło się od brzuszka. Na tułowiu, tak jak poprzednio miała skupiska drobniutkich krosteczek, a na buzi większe pojedyńcze oraz czerwone plamki. Co prawda nie było tego wszystkiego tak dużo, jak poprzednio, ale cały czas dostaje kropelki i smaruję ją maściami, tak jak Pan Doktor zapisał i oczywiście emolientami. Badanie Ige swoiste panel pokarmowy nic nie wykazało. Czy córka mogła zareagować taką wysypką na szczepienie? Po pierwszej dawce w ogóle o tym nie pomyślalam, tym bardziej, że dwóch lekarzy mówiło, że to alergia na mleko. Czy to możliwe, że córka ma AZS, a nie ma alergii pokarmowej? I jak dalej postępować? Mieliśmy się pokazać u Pana Doktora za dwa miesiące.

monthly_2017_02/alergia-a-szczepienia_54616.jpg

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to że to jest AZS alergia jeszcze nie da.się wykryć w badaniach trzeba za rok powtórzyć jeśli będą objawy.

Leczenia bym nie zmieniał.
Alergia na szczepionkę wystąpiła by od razu do 15 minut po podaniu. Raczej zbieg okoliczności. Stres po szczepieniu ból - to może zaostrza zmiany AZS one mogą się wtedy pokazać. Tak samo jak w czasie infekcji poprzy gorączce ząbkowaniu ...

Odnośnik do komentarza

skoro dajesz teraz specjalne mleko to nie ma opcji by była to alergia pokarmowa , i skoro wyszlo po szczepieniu to jest to alergia od szczepienia!
po za tym zadko alergia objawia się krostkami raczej czerwonymi plamami
wiec może to być alergia na jakiś składnik szczepionki
mój synek dostal odczynu poszczepiennego to tez mi wciskali ze goraczka 39 jest od ząbkowania a wysypka to alergia na mleko, 3 miesiące go nim karmiłam i nic nie miał i nagle po szczepieniu dostal na nie alergii ale zmieniłam na inne, dopiero polozna w przychodni przyznala ze był to odczyn poszczepienny i powiedziała ze syn dostal za duza dawke, następne szczepienie podzielila mu na 2 razy, po pol i o tygodniu 2 pol, i już nic mu nie wyszlo, i dalej nic nie i mlekiem normalnym jak karmiłam tak karmie, nie zadnym specjalnym dla alergikow i nie ma zadnych alergii,
dziecko miało odczyn poszczepienny

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani - nick -mikilui
Z całym szacunkiem ale napisałem o groźnej reakcji alergicznej po szczepionce która dzieje się do 15 a nawet kilku minut po podaniu...taka zagraża życiu.

to co pani wymienila po 8 godzinach- to już reakcja późna nie zagraża życiu.

to zasadnicza różnica. odczyny się zdarzają. ale historia odczynu pani dziecka różni się zdecydowanie od historii dziecka pani z którą pani dyskutuje.

Aczkolwiek - bardzo dobrze że opisuje pani dla porównania i odroznienia pani historie. Dzieci mają odczyny poszczepienne i należy być czujnym. Ale i tak lepiej szczepić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...