Skocz do zawartości
Forum

Niepokojące wyniki krwi alt AST rozmaz i wolna tyroksyna


Gość Aga MP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam półtora miesięczna córkę. Pediatra zlecił badanie krwi z kilku powodów; kikut nie odpadł ale medycznie jest z nim wszystko ok. Przy automatycznym chodzie ocenił lekką wiotkosc. Plus mało przybrala przez ostatnie 3 tygodnie tylko 12 gr dziennie. Waży 4300 teraz i ma sucha skórę. Wyniki które nie mieszczą się w normie to : Rozmaz automatyczny 16.3 % w dół przy normie od 20. Mikroskopowa ocena rozmazu krwi gran. Obojetne o jadrze podzielonym w dół na 13 % przy normie 20. AST I19 aminotransfereza asparganinowa podwyższony na 59 U/L przy normie od 10 do 31. ALT I17 podwyższony na 65 U/L przy normie 10 do 31 . Wolna tyroksyna FT4 O69 wynik podwyższony na 1.94 ng/dl przy normie 0.94 do 1.44 .
Tsh w normie inne również.
Czy mogę prosić o radę? Czy to taki urok małych dzieci mimo że normy są mocno przekroczone czy może to być wina diety mojej lub poważniejszy problem. Bardzo proszę o pomoc i interpretacje bardzo się niepokoje a pediatra będzie dopiero za 2 tyg. Dziękuję i pozdr Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Witam przesyłam wyniki bez danych osobowych. Wolna tyroksyna jeszcze się nie zmieściła podałam w poście. Zoltaczka f była. Bez naswietlan 3 dni w szpitalu sama zeszła. Brałam tez jakiś czas paracetamol z uwagi na kłopoty po porodzie i biorę Clexan z uwagi na przebyta zakrzepicę kilka lat temu oraz od czasu do czasu pije alkohol karmiąc lecz wiem ze to nie musi być szkodliwe przy karmieniu. Teraz ja dokarmiam wedle zaleceń doktor ale już po 4 rażąco 2 razy zwróciła mleko. Nie całość ale jakaś 1/7 i 1/10 wypitej ilości. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Do tego niepokoi mnie fakt powiedzenia przez pediatre ze jest wiotka. Jak ja wzięła na ręce średnio chciała chodzi kierując stopki do środka to potem poleciła aby drażnić kilka razy dziennie zewnątrz na cześć stopy. Sprawa kikuta. Z tego powodu również zleciła badania. Nie odpadł . Chirurg mówił ze juz powinien odpaść ale jest ładny i stanu zapalnego nie ma. Dość mało śpi. Jak zaśnie to się przebudzeniu i jęczy. Czasem przy jedzeniu wierci się jakby chciała uciec. Podaje jej również z uwagi ma lapczywe jedzenie i połykanie powietrza infacol i biogaje.

Odnośnik do komentarza

Bilirubiny z krwi teraz nie mieliśmy. Mała ma półtora miesiąca. W szpitalu w 4/ 5 dobie bilirubina była 13. 8 i spadła. Bez naswietlan nas wypisali. Teraz tylko te wyniki mamy. Skóra nie jest aż tak sucha tylko miejscami leciutko suchawa na brzuszku i plecach ale ma prawdę bardzo lekko .dziś ja kapalam i wydawało mi się ze buzię miała leciutko żółtą ale pewnie to światło. Czy te wyniki przy tym co pisałam mogą na cis wskazywać? Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Chciałam się dopytac czy powtórzyć badania czy zmienić dietę czy może zrobić nowe czy udać się do jakiegoś innego lekarza? Czy prawie zdwojoną wyniki alt AST nie są niepokojące? Coś więcej mogę zrobić aby niczego nie przegapić? Mała ma dopiero półtora miesiąca stąd mój niepokój. Dziękuję i pozdr Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Lecz czy po półtora miesiąca mimo małej zoltaczki fizjologicznej organizm by jeszcze walczył z usunięciem bilirubiny? Usg brzucha wykonałam 2 tyg temu. 100% w porządku. Badania zrobimy ponownie . Czy teraz obecnie można coś powiedzieć na temat posiadanych wyników? Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam. Byliśmy na kontroli u pediatry. Wyniki z krwi mamy zrobić pod koniec lutego. Teraz zalecono wyniki z moczu oto one. Czy pępek szczepionki mogą być kojarzone z nimi jako niejakim stanem zapalnym. Czy w jaki sposób te wyniki interpretować. Kolejki niestety do pediatrow są długie stąd ponownie tu pisze dziękuję Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Witam dziękuję za wiadomośc. Mocz pobieralam bezpośrednio do pojemnika. Co znaczyć zatem mogą te podwyższone wyniki, ciągle siedzący kikut, coś jakby kaszelek i więcej kichania .dziękuję i pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Witam dziękuję za wiadomośc.to warszawa ursynow. Jutro późnym popołudniem mamy wizytę u chirurga.czy odcięcie kikuta w tym wypadku to dobry pomysł jeśli mówi się że oczy i pępek do wrota do bakterii i infekcji? Dziękuję I pozdr Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...