Skocz do zawartości
Forum

Fotelik samochodowy


Gość MamaAdasia1199

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaAdasia1199

Witajcie Mamusie :)
Jestem mamą 11 miesiecznego Adasia. Powoli zastanawiam się nad zmianą fotelika samochodowego. W przedziale 9-25 kg :) Samochód to volkswagen passat B5 lf z 2002 roku.
Budżet to około 1000 zł. Powiedzcie jakie macie foteliki? Najlepiej jakich używacie w takim aucie ( chodzi o montaż) chciałabym kupić fotelik tyłem do kierunku jazdy lub mieszany tył /przód :)

Odnośnik do komentarza

A ja skontaktowałam się z profesjonalna firma dobierająca foteliki. Okazało się, ze odpowiedni fotelik to składowa wielu elementów,jak choćby rozmiary dziecka (nie tylko wiekowe i bieżące), a i do auta musi pasować, bo nie zawsze odpowiednio układają się pasy i wtedy klops. Ale to odkrycie zrobiłam dopiero przy 3-latce, wcześniej kupowałam sama i żałuję bardzo.

Odnośnik do komentarza

~Zofi4
czy jazda tyłem jest bezpieczniejsza ?

Tak, bezpieczniejsza bo główka dziecka jest proporcjonalnie zbyt duża do reszty ciała. Jak możesz to kup do 18 kg tyłem. To nie jest duży wydatek, chociaż oczywiście też są foteliki za grubo ponad 1000 zł, ale można znaleźć też tańsze.

Odnośnik do komentarza

W tym przedziale cenowym będzie nieco mały wybór fotelików dobrych marek. Zerknij może na wspomniany już britax max way albo na axkid wolmax. Są ciut droższe niż zakłada budżet, ale jak będą pasować do auta i dziecka, to warto się zastanowić :) z tańszych to joie stages. My mamy britaxa max fix, jest trochę droższy, ale super się sprawdza.
Ogólnie nie polecam pójścia w tanie marki typu caretero czy coto baby. Niedawno wyszły tańsze fotele tyłem właśnie z tych marek, ale nie mają testów i raczej się na nie nie zanosi. Lepiej mieć pewność, że dziecko jeździ bezpiecznie :)

Odnośnik do komentarza

My kupiliśmy fotelik Migo satellite, francuski mało znany, ale moim zdaniem lepszy i przede wszystkim tańszy niż te że znanych firm. Fajne jest to że ma bazę isofix, taką dodatkową plastikową bazę, do której wpina się fotelik no i przede wszystkim- można zmienić w nim pozycje na leżącą na proste, gdyby dziecko spało poza autem w foteliku. Problem jest z adapterami do wozka, bo nie mam pojęcia czy takie pasujące do Maxi Cosi, Besafe będą też pasować do tego fotelika.

https://www.suwaczek.pl/cache/f7a616881e.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

My od prawie półtora roku, czyli od momentu jak Franek skończył rok używamy fotelika AXKID Wolmax. Najtańszy z tej serii. Jest to fotelik wożący malucha cały czas tyłem do przodu. Fotelik jest bardzo obszerny, więc nie ma opcji, że zmieści się do małego auta. My mamy bmw serii 3 i do niego mieści się na styk. Jednakże najnowsze zalecenia bezpieczeństwa dzieci w aucie są takie, aby wozić dzieci tyłem do 4 roku życia. Minusem fotelika jest płowiejące obicie i marna regulacja nachylenia przez co nie do każdego auta będzie pasować. Polecam pojechać i przymierzyć.

Odnośnik do komentarza

Też polecam przyjazd do sklepu i profesjonalny dobór. To co pasuje w jednym samochodzie do jednego dziecka, może nie pasować do Twojego auta i Adasia:) Zdecydowanie bezpieczniejszy jest fotelik tyłem do kierunku jazdy. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Mozesz też szukac promocji. [reklama usunięta] Czasami można kupić przetestowany, dobry fotelik za mniejsza kasę. Poza tym rozjerzyj się czy sklep nie oferuje zakupu na raty.

Odnośnik do komentarza
Gość RECARO - sprawdzam

Na wstępie chciałbym wskazać, że wybrałem dla moich dzieci foteliki RECARO MONZA NOVA ponieważ spośród wszystkich fotelików dostępnych na rynku, właśnie te foteliki wzbudził moje największe zaufanie. Niestety oba posiadane foteliki przy normalnej eksploatacji uległy uszkodzeniu. Popękały styropianowe oparcia (wkłady), co przy tej klasie fotelików nie powinno się wydarzyć. Nie wiem kiedy to nastąpiło, ponieważ przez 2-3 lata eksploatacji nie zdejmowałem tapicerki. Nie wykluczone, że uszkodzenia nastąpiły w transporcie – stąd przestroga dla innych – zawsze po zakupie  sprawdzajcie stan fotelików.  Jednak najdziwniejsze w całej sprawie jest to, że zgodnie z uzyskanymi w serwisie informacjami, uszkodzonych elementów podobno nie można kupić.  Jest to o tyle dziwne, że są to wymienne elementy ze styropianu, które są przymocowane do szkieletu za pomocą taśmy. Bulwersujące jest również to, że z informacji uzyskanych w polskim serwisie wynika, że gdyby foteliki były jeszcze na gwarancji – jak mnie poinformowano - problem dałoby się jakoś rozwiązać. Czyli jak na gwarancji to się da wymienić a jak nie to kup sobie nowy za 1 tyś zł. Serwis nakazał skontaktować się z importerem – firmą Artsana Poland – która nie odpowiedziała na żadnego z moich maili. Również bezpośredni mail do producenta pozostał bez odpowiedzi.  Dość specyficzne podejście do klienta przez firmę, która szczyci się tym, iż dokłada wszelkich starań, aby chronić dzieci. Nie wiem jak długo woziłem swoje w zepsutych fotelikach, na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnej sytuacji, która wymagałaby sprawdzenia skuteczności fotelików RECARO, ale cała sytuacja pozostawiła duży niesmak. W końcu nie kupiłem fotelików w supermarkecie tylko wybrałem produkt renomowanej (podobno) marki. Ku przestrodze. Sprawdzajcie foteliki po zakupie i przed upływem gwarancji.   

Odnośnik do komentarza

Tyłem do kierunku jazdy  Ja wybrałam axkid wolmax. Testowany, na 4 gwiazdki.

Najlepiej jak pojedziesz do specjalistycznego sklepu gdzie dobiorą fotelik do auta i do dziecka. Od razu zamontują.

Możesz wcześniej poczytać sobie recenzje poszczególnych fotelików samochodowych:

https://www.gadzetomama.pl/najlepsze-foteliki-samochodowe-9-36-ranking/

Na stronie jest ranking polecanych fotelików z opisem własciwości. Moim zdaniem warto jest zapłacić więcej ale kupić fotelik, który rzeczywiście będzie spełniał swoją funkcję. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...