Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :)

Dzisiaj Franuś ma urodziny :) Nie wiem kiedy to zleciało, ciężki to był rok a jednocześnie najwspanialszy ♥ ♥ ♥
Świętowalismy w niedzielę, było bardzo fajnie, chociaż z przygodami ;) Dzisiaj tak symbolicznie jak tata wróci zdmuchniemy świeczkę (upieklam marchewkowe), zaśpiewamy sto lat i damy Franusiowi prezent :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Wirgi Najlepszego dla Franka :)))).
Ja tam nie mam nic przeciwko temu, że nasze dzieciaczki rosną - ja się cieszę ;).
Rany, jak dobrze, że dziś ciepło i słońce. Jeden spacer poranny - usypiacz zaliczony, a popołudniu idziemy z koleżankami do kawiarni.
Wczoraj lało i to był koszmar. Melka nie mogła zasnąć w domu, nawet w wózku. W końcu padła o 15 i spała ponad 2 godziny. Wiedziałam, że noc będzie ciężka bo potem na wieczór też nie mogła zasnąć.
Zrobiłam zakupki dla Melki - czas na garderobę jesienną ;)
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny

Co u Was słychać ??? Kto już po urodzinkach ?

Migot, Żoo dzięki :)

Ja od urodzin Franka mam problem z ogarnięciem rzeczywistości a po tygodniowym wyjeździe to już w ogóle. Fajnie było oderwać się od codzienności i domowych obowiązków, ale wszystko nam się rozsypało. W ciągu dnia podczas zwiedzania, w restauracjach itd. Franek w swoim żywiole, ale po nocach tak nam dawał czadu, że masakra :((( Podróż samolotem nie licząc czasu kiedy był zapięty w pasach bez większych problemów. W metrze super w pociągu najadłam się wstydu, bo wytarmosił jakiegoś biznesmena za grzywkę ;)
Oprócz śniadań nie bardzo chciał jeść, więc cyc był w użyciu już się odzwyczaiłam od tak częstego karmienia, oczywiście brodawki pogryzione, zastoje pierdylion razy itd. Jeden dzień wyskoczyła gorączka ponad 38 stopni na szczęście nic więcej nie wystąpiło. Żeby nie było za fajnie to kręgosłup mi się rozsypał i chodziłam jak kaleka.

To sobie ponarzekałam ;) Dzisiaj Franek bez drzemki dał mi trochę popalić, więc mam problem z zebraniem myśli.

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Hej!
Dawno tu byłam... Jak zwykle brak czasu.
Myślałam, że jak starszak pójdzie do przedszkola to będzie lżej, a tu niespodzianka, bo wcale tak nie jest. Zawsze coś do zrobienia czy załatwienia. Poza tym czasem jakaś infekcja zostanie do domu przywleczona i oczywiście sprzedana młodemu, ale jakoś dajemy radę. Na szczęście nic poważnego się nie rozwija.
My też już po roczku, ale imprezkę mieliśmy przesuniętą, bo w ostatnią niedzielę była że względu na to, że moja mama była w szpitalu. Ale w końcu się udalo.
Miłosz nie chodzi jeszcze sam, ale przy pchaczu czy meblach to nieźle zasuwa.
A jeśli chodzi o zęby to wszystkie 4 wychodzą na raz. Na górze aż sine dziąsła ma. Trwa to już 2 tygodnie, mam nadzieję, że już niedługo będzie finał ;)
Piszcie jak wasze maluszki :)

monthly_2018_10/skarby-pazdziernikowe-2017_69710.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpddkvnmbq.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tuwys90.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny,
Nie pamietam kiedy byłam na forum, moze jutri poczytam co u was słychac. Wszystkiego najlepszego dla pierwszych roczniaków. Moja Ania roczek ma teraz w piatek 12.
Poki co wyladowałysmy w szpitalu wczoraj, bo Ania wymiotowała i odwodniła się. Zlapała anoda wirus niewiem gdzie i od kogo. W moczu ma leukocyty, wiec jutro kolejne badanie moczu czy to czasem nie przez odparzenie tak wyszło. Poki co temperatura 37.5 calutki czas, a Ania 10 min dobrze, 30 minut źle tzn ryczy, piszczy itd

Jak Wasze Maluszki zdrowe?
Pozdrawiam

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Hello,

Oooo w końcu ktoś coś napisał ;)

Wirgi, widzę, że wyjazd okazał się wyzwaniem, ale wszyscy dali radę i to najważniejsze. Nawet jeśli nie było łatwo to tak jak piszesz zmiana otoczenia fajna rzecz.

MamaJG najlepszości dla małego solenizanta :).
Na początku czerwca Melka też miała spuchnięte dziąsła bo górne 1 i 2 były w drodze i nie chce Cię załamywać, ale my czekaliśmy do końca sierpnia na komplet 4 zębów. Wszystkie wyszły w sierpniu w ciągu całego mca, ale od czerwca to trwało. Oby w Waszym przypadku było szybciej.

Tyśka - co to w ogóle jest ten wirus ? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Biedna Ania :(. Mam nadzieję, że wròcicie do domu szybko i Ania powróci do zdrowia na swoją imprezę urodzinową.

U nas ok. Noce są różne, raz zajebiście wstaje wyspana mimo, że w dalszym ciągu 2x butla z mlekiem jest, a raz czuje się jak rozdeptana przez stado słoni.
W dzień mamy tylko 1 drzemkę mimo, że popołudniu spać się chce to nie może zasnąć. Jakieś pomysły jak Ją "zmusić" do drzemki ? Z tą jedną wcale nie jest lepiej bo Melka zasypia tylko i wyłącznie podczas spaceru. Jak jest pogoda to ok nawet jak zimno to Ją opatulam i wychodzimy, ale jak leje to jest koszmar. Zasypia wtedy gdy w końcu przestaje padać i mogę z Nią wyjść z domu.
Jakbym 2.5 mca temu wiedziała, że się przyzwyczai tak szybko to bym tego rytuału nie zaczęła !
Nasze urodzinki dopiero 30tego.
Melcia czyści podłogi aż miło. Teraz non stop chwyta się czegoś i wstaje.
Wszyscy mi tu mówią żebym poszła do biblioteki bo tam są zajęcia dla dzieci. Poszłam dziś i są, ale w weekendy w godzinach kiedy Ona śpi. Zła jestem bo chciałam chodzić na te zajęcia, ale w tygodniu jak jestem sama w domu z Nią a nie w weekend.
Nowa koleżanka z bloku jest za mała bo ma dopiero 5 mcy I na dodatek cały czas ryczy przez co Melka zaczęła tez częściej płakać. Poza tym tamta się boi Melki. Raz się spotkałysmy w kawiarni Melka się śmiała głośno ta się rozryczała bo się przestraszyła i Valerie dosłownie pobiegła z Nią do domu bo nie mogła Jej uspokoić. Potrafi ryczeć 2-3 godziny.

Melka odkryła do czego służą zęby i sprawia Jej frajdę gryzienie jabłka.

A dziś zapomniałam o wizycie kontrolnej u pediatry. W ramach nagrody muszę zapłacić karę 30$.

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny

Sto lat dla Miłosza :)

Zdrówka dla Ani.

Migot poczekaj aż Melcia odkryje, że mamę można ugryźć ;)

Od dwóch dni męczy mnie takie przeziębienie, że ledwo chodzę wszystko mnie boli, głowa pęka i do tego katar stulecia. Mam nadzieję, że Franek nie podłapie :(

Ledwo daję radę zajmować się Frankiem jak na złość mąż wczoraj wrócił jak już spał myślałam, że nie przetrwam tego dnia zwłaszcza, że zaczął się o piątej. Dzisiaj Franek obudził się po trzeciej... Chyba chce mnie wykończyć to moje dziecko ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Tyśka Wszytskiego Najlepszego dla Ani z Okazji 1-szych urodzin !!!! Mam nadzieję, że jesteście już w domu zdrowi.

Wirgi Melka już mnie gryzie od dawna i się cieszy z tego powodu.
Jestem w szoku bo każdego dnia pokazuje coś nowego i trochę jest to przerażające jak wszytsko rozumie.
Kuruj się i walcz z chorobą.

Ja postanowiłam zrobić porządek ze spaniem. Do tej pory to Ona decydowała co jak i gdzie, ale koniec z tym. Od 3 dni zasypia w domu zamiast w wózku na spacerze, a wieczorem też o 20:00 zamiast o 21. I kładę Ją 2x dziennie bo jak chodziła spać 1x to od 16 już marudziła, a musiałam Ją przeciągnąć minimum do 19:30 więc za dużo mnie to energii kosztowało zwłaszcza, że mój mąż wraca teraz późno z pracy każdego dnia. Przez kilka dni chodziła spać o 19:30, ale to za wcześnie dla Niej.

W nocy zaczyna robić to samo co robiła przed tym jak zaczęła raczkować czyli wnioskuję, że wkrótce będzie chodzić. Codziennie ćwiczy wstawanie -chwyta się czegoś i się podnosi na te swoje 2 małe nóżki. Siedzi na podłodze, a potem na kolanach się unosi w górę.

ok. Idę ogarniać chatę bo zaraz pewnie wstanie bo śpi tylko godzinę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Długo mnie nie było a nadrobienie zajęło mi pare minut. Pozdrowienia dla was wszystkich. U nas od września starsza po 2 latach nie chorowania nadrabia :/ nawet mały już przeszedł swoje pierwsze przeziębienie od siostry.
Domowe sposoby na krtań to chyba tylko płukanie szałwia kojarzę ale szałwia wycisza się laktację wiec nie wiem czy to dobry pomysł. A tak to bym faszerowała się czosnkiem i witamina C. Jak tak robie od początku września ale efekty mizerne nie licząc tego ze całkiem się nie rozłożyłam

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny.
Które Maluszki już skończyły roczek? Juz po imprezkach urodzinowych?
U Nas ostatnio co chwile cos sie dzieje, w sierpniu córka noge miała skreconą, we wrześniu mój facet mial wypadek w pracy i 3 szwy na głowie, pózniej syn partnera złamana reka( gips ściągają 30.10) , Anusia w szpitalu z adeno wirusem 4 dni i wnusia gips na nóżce :(. Normalnie jakies fatum.
W szpitalu z Malutką byłyśmy 4 dni, lekarze, pielęgniarki super. Jedzenie jak zawsze i w każdym szpitalu, płatny pobyt dla Mamy czyli standard :). Ale najważniejsze że już w domku i odpókać Malutka zdrowa:).
My już jesteśmy po imprezie urodzinowej mojej i mojej starszej córki, a teraz w niedziele mamy Roczek Anny :). Jeszcze musze tylko kupic i nadmuchać balony helem, i zrobić zakupy typu alko, słodycze i owoce:).
Miałam sobie cos kupic na roczek do ubrania ale kurcze kasa idzie jak woda i niestety chyba sobie nic nie kupie i nie mam pomysłu w czym isc. Anusi tez nic nie kupiłam, bo w sumie mamy sukienki , jedynie płaszczyk jej we wrzesniu kupilam :).
Anna jest coraz bardziej marudna, nie chce byc w łóżeczku wiec caly dzien jak tulko poodkurzam łazi po mieszkaniu. W kuchni wszystko z dolnych szuflad mi wyciaga.
Z nowych umiejetności to potrafi pokazac paluszkiem co chce i jak pytam czy to to kiwa główką i czasami powie ta:). Nie chodzi nadal choć już myslałam że zacznie.

Wszystkiego najlepszego dla roczniaków:). Pozdrawiam

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Hop hop jest tu ktoś?

Cześć Dziewczyny.
Co tam u was słychac? Jak Maluszki? Moja Ania od 28.10 budzi mi sie w nocy nawet 10 razy, karmie ja dalej piersia i mam juz serdecznoe dość, gryzie mi piers, naciaga bo se chce chodzic w nocy z cyckiem. Coraz bardziej uwiazuje sie na mnie nawet w dzien. Wyciaga mi cycka w dzien, gryzie w ramie i pepek jak sie dokopie do nich. Pomóżcie mi jakie mam mleko nastepne Ani kupic? Co Wy podajecie dzieciom? I w czym dawac Ani? Z kubeczka pic nie lubi, wode pije z butelki takiej zwyklej z dziubkiem, po wodzie. Słomki nie ogarnia a i ja jej jakos nie ucze słomki. Moze jest jakas fajna butelka z dziubkiem, tylko takim co by Ania sie nie dławila.

My juz po roczku Anusi. Zadowoleni ze juz po. Podobalo nam sie, goscie tez zadowoleni. Jedzenie było dobre, było go dużo wiec git. Z prezentow Anna tez zadowolona. Dostała swojego pierwszego mercedesa:) bialego , kolczyki złote 2 pary, moja sis namałowała portret Aneczki, i jeszcze jakiesc ciuszki i mniej lub bardziej potrzebne bibeloty :)
Pozdrawiam

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Witam,
Czy ktos jeszcze tu zaglada? Chyba nam forum umarło. Jak któras czyta to napiszcie co u Was?
Aneczka chodzi od jakichs 2-3 tygodni, w symie to przez pierwszy tydzień chodziła teraz to już biega. Non stop siniaki na nóżkach bo a to cos wywali na siebie a to sie o cos walnie. Uwielbia wszystkie grajace zabawki i ksiażeczki. Fantastycznir wyglada jak czyta sobie je, ale zdecydowanie najbardziej lubi je jeść. Papier jest pyszny . A i kontakty bardzo lubimy i kable i wszystko na co mama krzyczy nie wolno, niuniu, zostaw, odejdź.
Nadal jest na piersi i tego nienumiemu przeskoczyc, bo co jej próbuje dac mleko z butelki to wypluwa i pokazuje na cycka że to.
Wyszły jej 4 czwórki, czyli mamy juz 12 zabków. Czy to normalne że 4 przed 3 jej wyszły?
Pozdrawiam serdecznie, buziaczki dla Maluszkow

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
Faktycznie forum już chyba padło...

Tyska, czwórki wychodzą przed trójkami, to normalne :)

U nas też młody urządza wyścigi ;) zaczął chodzić zaraz po ukończeniu roku, a teraz to już właśnie biega. Szczególnie jak weźmie jakaś zabawkę brata, której wie, że nie może. Wtedy włącza mu się najszybszy bieg :D

Jeśli chodzi o zęby to ma wszystkie czwórki, dwie trójki i kolejne dwie lada dzień będą.

Ogólnie jest przeuroczy i rozkoszny, ale nadal lubi rączki... A przy jego wadze (ponad 12 kg) to już lekka przesada ;) matka wychudła przez te ćwiczenia :D i też, jak Ania, nadal cycusiowy. O butelce nawet mowy nie ma.

Poza tym to u nas co raz choroby. Starszy z przedszkola przyniesie i częstuje brata... Tak więc mamy za sobą również zapalenie płuc leczone w szpitalu. Teraz też kaszlace moje dzieci, ale już chyba na finiszu... Mega tęsknię za latem! Wtedy nie było tych wszystkich infekcji :/

Odzywajcie się dziewczyny, o ile ktoś tu jeszcze zagląda...

Pozdrowienia wszystkim dzieciaczkom i mamusiom :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpddkvnmbq.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tuwys90.png

Odnośnik do komentarza

Witam.
MamaJG
Jak miło że odpisałas bo już watpilam że ktos wogóle czyta forum.
4 nam już dolne wyszły, górne tez lada dzień sie wybija do końca i niestety chyba zaczynaja jej 3 wychodzic bo ma napuchniete dziąsełka i dalej wklada do buzi wszystko co popadnie.
Ania ostatnio tak ucieka jak dorwie sie do czyjegoś telefonu albo piloto do Tv- ale akurat pilot zostawiamy specjalnir stary żeb6 nowego nie brala, jedynie dzieci starsze zapominaja ze mamy Anie w domu i pokoje zamykamy badz chowamy rzeczy ktore sie Ani moga spodobac. I tak ostatnio dorwala tel brata i uciekala z nin po calym mieszkaniu.
Aneczka na raczki lubi byc brana ale tylko jak jest zmeczona, a tak to jej rajem jest podloga w pokoju i szuflada z łożeczka do ktorej wchodzi. I bawi sie w niej.
Od niedzieli przed drzemka Ania nie dostaje cycusia tylko mleko modyfikowane z buteleczki z sylikonowym dziubkiem kapkiem. I tak w niedziele wypila prawie 150 ml i uspalam ja w wózku, spała 2 godz. Wczoraj wypila ok 70 ml i uspałam ja w wozku a dzis wypiła ok 20 ml oplula mnie i nie chce spac. Probuje dorwac sie do cycka ale postanowilan ze sie nie ugne i juz na drzemke piersi nie dostanie.
Własnie otworzyla moja szuflade i lata po pokoju z moim stanikiem haha, ale lepiej tak niz tak jak wczoraj z durexami.
Ania od jakiegos czasu ma kaszelek ale tylko wieczorami i katarek. Wiec robie jej inchalacje nebudose niebieskim i zobaczymy. Nie goraczkuje. Stawiam ze to moze byc przez wychodzace zeby. Przez to rowniez nie byla na szczepieniu po roku, czekam az bedzie przynajmniej tydzien w pelni zdrowa.

Pozdrawiam

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
My jeszcze nie chodzimy. Stan zębowy podobny ;) niestety podobnie tez z chorobami. Odkąd starsza poszła do przedszkola moje nie chorujące dzieci, łapią wszystko na potęgę. Szpitalem się jeszcze nie skończyło i mam nadzieje nie skończy ale i tak jestem tym wykończona. Zreszta sama jestem właściwie ciągiem chora od początku września ;/

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Nie wstawiam emotek bo pisze na tel i jak wstawie to mi tekst ucina.
Wczoraj Ania wypila ok 50 ml mleka modyfikowanego, wiecej nie chciała, ale byla głodna wiec dalam jej mus owocowy do wyciskania ( min z bananem bo uwielbia w kazdej postaci).
Zastanawiam sie czy nie zaczne dawać Anusi mleczka popołudniu zamiast na 2 sniadanko, bo moze nie je bo jest najedzona a tylko przed snem by chciała coś przegryścc.
U Nas dzień wyglada tak że wstajemy ok 7-8 , 8-9 jemy sniadanie, 10-11 Ania dostaje mleko modyfikowane idzie spac na drzemke, 11-13 Ania wstaje (spi do max 2 godz najczesciej 30 min do 45, ale zdarza sie i 2 godz), 13-14 godz je obiadek, potem deserek i cycus na spanko. I tak mysle że zrobie jej tak sniadanko , musik, spanko, obiadek, deserek, mleko modyfikowane albo kaszka i dobranoc :). Zobaczymy o ktorej wstanie , bo normalnie na cycusiu to co 2 godz sie budzi, czyli ewidentnie sie nir najada. Poza tym mamy bardzo sucho w mieszkaniu, co polecacir w miarę taniego do nawilzania powietrza w mieszkaniu. Tanie bo swieta za pasem i budrzet na prezenty musi byc konkretny.
Jak juz wspomnialam o świetach to szykujecie juz cos? Czy jeszcze nic? Ja narazie robie sohie skrzata, i mam nadzieje ze go skoncze dzis. W tym tygodniu planuje posprzatac u nas w pokoju za meblami i pod kanapa a potem uszykowac koncik na choineczke i ja ubrac juz.
Pozdrowienia dla Mamusiek i dzieci :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Atram
A to na co jestes chora? Przeziebiona czy cos poważniejszego? Mi tam czasem jakis katar sie pojawia ale 2 razy psikne kroplami i spokój. I u Nas myslę że jest to spowodowane suchym powietrzem w mieszkaniu.
Mały zacznie chodzic jak przyjdzie czas. Nasza Anna juz od 8 mca wstawała, we wrzesniu uuz chodzila przy szczebelkach ale bała sie zacząc tak sama bez pomocy rzeczy czy ludzi. Nie naciskałam. Wszystko w swoin czasie jak sie puściła raz ti zwariowała i w ten dzien puscila sie jeszcze 3 razy po 1-2 kroczki. A teraz biega mały szarlatanek, ale tylko na boso, w bucikach nie lubi i jeszcze minie troszke czasu zanim zacznie w nich chodzic.
A własnie jezeli chodzi o buciki, to kupujecie dzieciom kozaczki? Bo ja kupilam małej trzewiki Bartki do chodzenia, niby kolekcja zimowa, ale kurde nózki ma zimne jak jej buciki sciagam. I nie wiem czy jej kozakow nie kupic? Ale jak kupie to nie bartki bo zdecydowanie za drogie sa a pochodzi w nich tyle co wcale, myśle nad lasockimi. Co o tym myslicie?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...