Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ana pracująca

Ja wybieram się, ale dopiero 31 maja. Mam ze sobą zabrać na wizytę pendriva, więc zakładam, że lekarz nagra mi fotki maluszka. Jeśli tak będzie, to wrzucę je tutaj.
Co do listy rzeczy niepotrzebnych, to z mojego punktu widzenia dziewczyny, to świetna rzecz. Spodziewając się pierwszego dziecka jestem dosłownie zasypana "pomysłami" i radami na temat tego, co powinnam kupić. Staram się to wszystko dzielić na 2, bo wydaje mi się, że trochę jest w tym wszystkim zbędnych wydatków, tak więc poczytanie doświadczonych osób i tego co one uważały za zbędny zakup jest dla mnie super pomocą, więc jeśli macie ochotę napisać, co Wam się nie przydało, to myślę, że każda z nas chętnie poczyta i może przemyśli parę rzeczy z listy swoich zakupów :)
I tak przy okazji, czy miałyście do czynienia z misiami szumisiami? Jeśli tak, to jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Nie przymierzam się jakoś bardzo do jego zakupu, bo mocno powątpiewam w działanie takiej zabawki, ale może któraś z Was miała coś takiego i podzieli się opinią o tym?

Odnośnik do komentarza

Ana90
My używaliśmy białych szumów nagranych na płycie, w telefonie i wszędzie gdzie się dało. A przy kolkach dołączaliśmy jeszcze zwykłą domową suszarkę. Tylko przy takim zestawie nasze dziecko zasypiało.
Dlatego misia szumisia bym nie skreślała. Tylko że one są dość drogie a ich żywot krótki dlatego wybraliśmy ściągnięcie odgłosów z internetu.
A jak chcesz kupić jakiegoś miśka z melodyjkami to jest ich mnóstwo.
My mamy akurat pieska Scouta w jednej łapie ma kołysanki a w innych łapach wesołe melodyjki. Młody bardzo go lubi.

Dziewczyny
Pytajcie zwłaszcza jak chcecie kupić coś droższego. Im więcej opini tym lepiej.

Co do usg to jakoś mnie nie ciągnie. Wystarczy mi dobry wynik. I tak poźniej tych zdjęć nie oglądam.

Odnośnik do komentarza

Mnie zawsze przerażały zdjęcia 3d/4d, ale na ostatniej wizycie lekarz mówi, że tyle czekałam na wizytę to w ramach przeprosin pooglądamy dzidziusia w 4d ja mówię, że chyba nie chcę, ale w sumie mi się spodobało a moja mama była zachwycona ;)
Moniczka wstawiałam zdjęcie 6 dni temu :)

Ana ja tak trochę nie słucham tych rad ;) Bo jedna mama jest np. zadowolona z leżaczka druga uważa za zbędny itd. Chyba będę się uczyć na własnych błędach ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Ja akurat miałam bardzo dużo gratów bo wśród moich znajomych krążą gotowe paczki gdzie każdy coś dorzuca, a że mam strych to brałam wszystko co było a i tak większość po pół roku radośnie wypchnęłam dalej.

I chyba warto poczytać opinię na jakiś temat nie dlatego aby ją traktować poważnie tylko po to aby przesiać to przez własną osobę, tryb życia itd...

Mi się np. zupełnie nieprzydała poduszka do karmienia bo była dla mnie za wysoka ale znajomi bardzo chwalili i tu bym nikomu jej nie odradzała.

Leżaczki miałam dwa. Jeden zwykły bujak FP a drugi na baterie. I ogólnie uważam, że bujak był lepszy bo lżejszy, stawiałam sobie go na stole albo wynosiłam do ogrodu ale..

Elektryczny niby ciężki klamot ale bardzo intensywne bujanie uspokajało synka przy kolkach. Nie dałabym rady tak go bujać a tak bujał się sam i smacznie spał. Więc też się świetnie sprawdził. Chociaż gdybym miała powiedzieć, który bardziej przydatny to jednak ten zwykły bo dużo dłużej używaliśmy.

I tak pewnie będzie z większością rzeczy. Każdy musi wybrać to co do niego pasuje.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!!!
Dłuugo się nie odzywałam wszystko jest ok M mój się też uspokoił szaleńcze warjacje na szczeszcie mu przeszły :D
Raz że wreście cieplusio to aż chętka na sprzątanie mnie wzieła w domu i w ogrodzie :)
To też teraz 21 maja mamy pierwszą komunię syna i wiadomo próby,ostatnie zakupy jeszcze a naj wiekszy problem mamy z butami od marca nie mogę dostać na niego butów do garnitura :) i tak latam co chwila po sklepach a może gdzieś dowieźli to samo z sukienką na mnie we wszystkich czuję się jak w worku :/ więc chyba założę swoją z rocznicy córki w niej dobrze się czuje i wyglądam( jest dojść rozciągliwa) jutro zdjecie wstawię :)
Miłej nocy życzę :)

Asia trzymaj się cieplutko ;(
Dużo siły życzę :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09koiqdad11.png

Oliwia 09.05.2005
Oliwier 13.11.2007

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!!!
Dłuugo się nie odzywałam wszystko jest ok M mój się też uspokoił szaleńcze warjacje na szczeszcie mu przeszły :D
Raz że wreście cieplusio to aż chętka na sprzątanie mnie wzieła w domu i w ogrodzie :)
To też teraz 21 maja mamy pierwszą komunię syna i wiadomo próby,ostatnie zakupy jeszcze a naj wiekszy problem mamy z butami od marca nie mogę dostać na niego butów do garnitura :) i tak latam co chwila po sklepach a może gdzieś dowieźli to samo z sukienką na mnie we wszystkich czuję się jak w worku :/ więc chyba założę swoją z rocznicy córki w niej dobrze się czuje i wyglądam( jest dojść rozciągliwa) jutro zdjecie wstawię :)
Miłej nocy życzę :)

Asia trzymaj się cieplutko ;(
Dużo siły życzę i wszystkiego dobrego :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09koiqdad11.png

Oliwia 09.05.2005
Oliwier 13.11.2007

Odnośnik do komentarza

My mamy szumisia i córka go uwielbia. Na samym początku jakoś nie sprawdzał się, ale po pewnym czasie rzeczywiście dziecko zaczęło się przy nim uspokajać, a przede wszystkim bardzo pomagał w usypianiu, do dziś jest używany. Jak dla mnie był to dobry zakup i warto było zainwestować. zoo, dlaczego żywot nietrwały? Nie zgadzam się z tym :). Jedyne co to trzeba mu wymieniać baterie, a tak to działa u nas bezawaryjne już prawie dwa lata. Ana, myślę, że tak jak pisze zoo najpierw możesz spróbować z białym szumem z aplikacji albo z suszarki i jak zobaczysz, że działa na synka to ewentualnie wtedy kupić miska.
Z nieprzydatnych rzeczy wymienilabym otulacz - córce się nie podobał, inna sprawa że urodziła się w lecie jak były upały, więc nie chciałam jej przegrzewać. Zamiast kupować na początku można dziecko owinąć w pieluszke bawełniana czy tetrowa i zobaczyć, czy akceptuje taka formę.
Poduszka do kamienia nie przydała mi się, bo było mi z nią niewygodnie, choc wiele znajomych bardzo sobie chwaliło.
Bujaczek też jakoś nie porywał córki, ale to akurat pożyczyła mi przyjaciółka, więc nie byłam stratna finansowo.
Mysle, że warto zwrócić uwagę na ubranka, jakie kupujemy. U nas sprawdziły się pajace, body i spodenki lub najlepiej połspiochy. Warto patrzeć, gdzie jest zapięcie, jak na plecach to będzie trudno zapiąć, tym bardziej jak ktoś nie ma doświadczenia. U nas nie sprawdziły się t-shirty, bo zawsze plecy są na wierzchu, ani urocze ubranka typu sukieneczka - dziecku jest niewygodnie. Od kilku osób coreczka dostała buciki. Osobiście uważam, że to bez sensu: dopóki dziecko samo nie chodzi nie zakładałam butów, bo i po co? Tylko krępuje to stopkę, gdy jest chłodno po prostu cieplejsze skarpetki/pajacyk.

Ja nie będę robić zdjec 3d/4d. Nie za bardzo mi się podobają, a przede wszystkim nie będę ich za jakiś czas oglądać. Jakos nie wracam do zdjęć prenatalnych córki, jeśli już to oglądam jej fotki zrobione od razu po urodzeniu. Tak więc w moim przypadku po prostu szkoda na to kasy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe20mme8xnfduo.png

https://www.suwaczki.com/tickers/010igzu3unfednv7.png

Odnośnik do komentarza

Mamotrojki88
Super, że małżonek się ogarnął. Może go trochę sytuacja przerosła i musiał sobie wszystko na nowo poukładać. Forma może słaba ale najważniejsze, że już dobrze.

Poziomkowa
Chodziło mi o to, że u nas szum działał do ok 6 miesięcy.
A później sprawdzają się miśki z innymi melodyjkami. Na czele z szczeniaczkiem uczniaczkiem.
Bo oczywiście szumiś jako ulubiona przytulanka może służyć bardzo długo :)

U nas z ubrań sprawdzały się tylko pajace i czasem body z krótkimi rękawami pod spód.

Natomiast chciałam teraz kupić otulacza bo poprzednio owijałam pieluchą flanelową. Super się sprawdzała ale chciałam coś nowego. Ale teraz po opini poziomkowej muszę to przemyśleć. Bo potem te szmaty się tylko poniewierają ;)

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny :)
Co do zdjęć 3d/4d to ja akurat mam za darmo w ramach opieki poradni przy szpitalnej :) ponieważ do niej należe po zapaleniu trzustki w 7 tc nie mam usg co wizytę może ale jest odsłuchanie serduszka i za to przyjemnie się patrzy na ten wyczekiwany moment :)
I dzieki usg 3d widziałam że groszek jest nim :D nie da się nie za uważyć sisiorka :P
I ogółem jak pacjentka kładzie sie na kozecce to nie patrzy w monitor tylko na tv 50 cal. Przed sobą i ogląda jak film :)

A propo przydatnych rzeczy to sama nie wiem teraz jestem zielona jak bym pierwszy raz w ciąży była :D
Przez 10 lat to sporo się po zmieniało i pamieć też szwankuje :P i wielu rzeczy już nie pamiętam jak to było np. Pamietam że pierwsze ruchy córy poczułam w 21tc a syna nie pamiętam :)

Miłego dnia dziewczyny!!!

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09koiqdad11.png

Oliwia 09.05.2005
Oliwier 13.11.2007

Odnośnik do komentarza

U nas suszarka z YouTube nie raz mnie ratowała, potem również aplikacja. Co do misia to napewno go rozważę ;) co do rad ja jestem jak najbardziej za bo przeczytać nie zaszkodzi ;)
mama trójki cieszę się bardzo ze z m lepiej. Ja mam trzy komunie i 18-tke... kombinowałam co kupić a potem pomyślałam o zwykłej rozciągliwej sukience która kupiłam na roczek córki i nie wyglada najgorzej wiec chyba jedna imprezę będę miała z głowy. Choć powiem szczerze ze brzuch mi dalej bardzo szybko rośnie :/ mam już 11kg na + ;(

monthly_2017_05/skarby-pazdziernikowe-2017_57466.jpg

monthly_2017_05/skarby-pazdziernikowe-2017_57467.jpg

Odnośnik do komentarza

U nas jeszcze z mało używanych rzeczy to były kocyki.
W pierwszym etapie młody był ciasno owijany taką grubą pieluchą lub rożkiem. A potem aż do teraz używamy śpiworków. Takich zakladanych na ramiona. Mamy teraz chyba czwarty bo zmieniam rozmiary.
Kocyków kilka dostałam a używałam tylko w zimę do wózka na spacery.
I właściwie używam takiego większego, który w zależności od pogody składałam na pół albo dawałam jedną warstwę.

Odnośnik do komentarza

Atram co do rad to ja nie mam nic przeciwko wysłucham ;) Chodziło mi o to, że nie zamierzam kupować np. jakiegoś gadżetu tylko dlatego, że u kogoś się sprawdził. Mam nadzieję, że będę potrafiła sama wyczuć potrzeby naszego malucha i określić nasze.
Rozmawiałam kiedyś ze znajomą na temat otulaczy i mówiła, że jej starszy nie znosił więc był zbędny, kiedy dla młodszego dostała w prezencie to pomyślała po co mi to a okazało się, że młodszy uwielbia ;)
Ciuchy to zamierzam kupować wyłącznie takie, które będą wygodne dla dziecka i dla mnie w ubieraniu ;)

Atram nie widać tych 11 :) U mnie niewiele ponad 2 na plusie, ale brzuszek już zauważalny dla otoczenia :)

Mamatrojki dobrze, ze sytuacja się unormowała :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Co do zbędnych rzeczy to mi zupełnie nie przydał się leżaczek, tym razem kupię z funkcją bujania może będzie lepszy, mata też się nie przydała. Rożek do spania spisał się u nas bardzo dobrze natomiast śpiworki nie, jak córka płakała i ruszała rączkami to nie mogłam wyciągnąć rączek. Nie założyłam nigdy baldachimu choć bardzo mi się takie łóżeczka podobają, stwierdziłam, że tam tylko kurz będzie się zbierał. Co do ubioru to pajace rozpinane z przodu na pierwsze 3 miesiące są najlepsze, szybko się je ubiera i ściąga. Pieluszki tetrowe i kocyki warto mieć ale w małych ilościach. Nam bardzo udał się zakup wanienki z odpływem przez rurkę, woda zleciała do wiadra i łatwo się ją wylewało, ciężko się wylewa wodę z wanienki do wanny czy zlewu. Planuję też kupić misia szumisia, przy starszej córce włączałam w telefonie różne szumy ale teraz wolę kupić maskotkę do której później dziecko będzie mogło się przytulić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...