Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie przyszłe październikowe mamusie.
Pozwólcie, że się przyłączę :-) wygląda na to, że jestem w upragnionej ciąży :-D w poniedziałek zobaczyłam 2 kreseczki na teście. Ostatni okres miałam 9 stycznia, a jutro idę na badania z krwi. Jesteśmy z mężem przeszczęśliwi - staraliśmy się pół roku.
A mamy juz synka, w kwietniu skoczy 2 latka :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpddkvnmbq.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tuwys90.png

Odnośnik do komentarza
Gość milenka21152

Dziewczyny bóle brzucha to norma;) nie panikować prosimy;) super ze mamy tu i mamusie z 3 brzdaców i mamusie pierwszy raz w ciąży; ) można się wiele dowiedzieć;) pamiętajcie aby być nastawionym pozytywnie;* a mamusia które długo się starają wysyłajamy gorące buziaki teraz napewno się uda;*

Odnośnik do komentarza

Ja ciągle panikuje - jak czytam, że u Chudej w 4 tyg. było widać pęcherzyk, to już się zastanawiam, że ja chyba byłam w 5 tyg. a ginekolog nic nie widział.... Oby do poniedziałku - wtedy wszystko się wyjasni....Co do leków to ja biore tylko kwas foliowy i raz brałam nospe jak już nie mogłam wytrzymac a byłam w pracy i musiałam jakoś funkcjonować...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie panikujcie. Wiem, że latwo sie mówi, bo w pierwszej ciazy tez bylam przerazona, ale jestem pewna, ze u nas wszystkich będzie dobrze.

Czy ktos poza mna ma takie straszne mdlosci? Ja normalnie ledwo funkcjonuje. Macie jakies sprawdzone sposoby? Cos, co faktycznie dziala? Wizja takiej meczarni jeszcze kilka tygodni nieco mnie przeraza...

Ktoras pisala o suchej skorze... Ja niestety tez mam. Jak wior normalnie haha :D

Byłam na tym forum bedac w poprzedniej ciazy i powiem Wam, że świetnym pomyslem okazalo sie zalozyc grupe na fb. Latwiej bylo ogarnac kto jest kto, lepiej sie poznac i odpisywac na wszystkie watki. Co o tym myslicie, zeby zalozyc zamknieta grupe? A jak ktos nowy pojawi sie na forum to potem moze dolaczyc. Zastanowcie sie, ale pewnie większości z Was ma dosyc czesto otwartego fb, wiec szybciej mozna sie komunikować. No ale to tylko propozycja. Dajcie znac co myślicie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość krysia1989

Ja mam skórę suchą, jak zawsze, ale... jak mnie wszystko swędzi! Na samym początku brzuch. Teraz głównie piersi, ale też kości miednicy wystające. Zwariuję!
Mdłości raczej nie mam, ale po pracy głównie leżę w łóżku i jak wstaję, to mi się kręci w głowie i trochę niedobrze, ale bez wymiotów czy choćby naciągania.
Naciągałam się porankami parę razy na skutek intensywnych zapachów, ale zawsze byłam/jestem wrażliwa (zbyt wrażliwa) na zapachy, więc nie doszukuję się w tym objawu ciąży.
Mam wahania nastrojów. Wczoraj rozpłakałam się jak mój partner czytał mi coś z gazety, zupełnie nie wzruszającego :D

Jutro o 17.20 lekarz!!!
Jeśli będzie ok, w sobotę jedziemy do mojej mamy.

Grupa na fb? Ok, ale zakamuflowana nazwa, bo nie chciałabym, żeby np. ktoś z pracy coś wywęszył.

Odnośnik do komentarza

Jak wiecej osob będzie za to zaloze grupę.

Nazwa nie ma znaczenia, bo to będzie grupa zamknieta i nikt ze znajomych nie będzie wiedzial jak sie nazywa i ze w ogóle w niej jestesmy. Ale rzuccie jakies propozycje nazw :)

Czy ktoras z Was dalej karmi piersia? Ja niestety tak (niestety, bo moj potwor ma 2,5 roku i az wstyd, ale nie umiem go odstawić ech). Pytam, bo mnie strasznie sutki bola teraz przy karmieniu i nie wiem czy to normalne haha :)

Odnośnik do komentarza
Gość milenka21152

Nazwa grupy PASIAKI;););););) moja córka wymyśliła; ) napewno nikt nie odgadnie;);););) mnie męczą mdłości ale nie wymiotuje;) dla mnie sprawdzonym sposobem są banany;) codziennie z rana jednego pochłaniam i jest lepiej;) oraz zachcianki kulinarne;) dziś o 3 rano miałam ochote na zupę ogorkowa;);) a jutro będzie fasolowa;);). Po prostu płacze jak nie zjem tego na co mam ochote;)

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem za założeniem grupy na fb :-)
Sporo macie objawów ciąży. U mnie na razie występuje ból piersi i wahania nastroju... Pierwsza ciąża nie była "uciążliwa", wiec mam nadzieję, że i teraz tak będzie.
Powodzenia jutro na wizytach Dziewczyny. Ja mam w środę i juz nie mogę się doczekać :-D

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpddkvnmbq.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tuwys90.png

Odnośnik do komentarza

Ja przepraszam ze sie wtrace. Czytam was i mam nadzieje ze do was dolacze za tydzien. Ale chcialam odezwac sie na temat witaminek.
Wydaje mi sie ze kazdej przypasuja inne. Ja bralam Falvit ale zmienialam na Femibion wlasnie bo po tych pierwszych zle sie czulam. I to tez zalezy czy sie je bierze przed jedzeniem czy po :) Femibion 2 jest juz troche drozszy niz inne ale jest aptekagemini.pl i tak jest konkurencyjna cena. Pod warunkiem ze sie mieszka niedaleko albo robi zakupy wieksze zeby za przesylke nie placic. :)
A rozstepy?? jak maja byc to beda. Ja nie mialam ani w jednej ani w drugiej ciazy. Smarowalam sie zlykla oliwka bambino dla dzieci. Ale po drugiej ciazy mi wyszly na prawym boku. Mialam cc i na drugi dzien zauwazylam ze cos jest na brzuchu. :)

Pozdrawiam i dobrej nocki wam zycze :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość Staruszka

Hej mam 37 lat w sumie rocznikowo 38 i trzecia ciąża w moim życiu. Pierwsza udana i 10 letni syn druga się nie rozwinęła... Czy są ciężarówki w podobnym wieku?
Strasznie się boję bo wiem że to ostatni dzwonek. Test pozytywny ostatnia @ 5 stycznia, betahcg na 8.02 to 5 tydz. Dziś idę zrobić drugi raz.Ból brzucha,piersi i
mdłości. W pon. byłam u gin prywatnie to nic nie widział i mnie zbył. Zachował się jak d.....mógł powiedzieć żeby nie czekać tyle i się nie stresować to zrobić hcg ale po co! Sama wyczytałam i dziś idę zrobić po 48h mam nadzieję że się zwiększy!!!wizyta u mojego gin.dopiero 28.02 napiszcie czy jesteście w podobnym wieku?czy też nie było nic widać?jak wasi partnerzy,mężowie?mój jest wystraszony........

Odnośnik do komentarza

guernica ja też nadal karmię. Powiem tak - mnie w pierwszej ciąży bolały sutki tak, że się wręcz zwijałam z bólu. Teraz już myślałam, że dzięki kp będzie trochę lepiej ale dziś mi się zaczęło, chociaż akurat nie podczas samego karmienia. Poprzednio najlepsze co znalazłam na te bóle to preparat na piersi z perfecta mama ale i tak pomagał tylko na tyle, że było znośnie.

Staruszka moja mama urodziła mnie mając 45 ;-)
Poprzednio jak pierwszy raz byłam u gina to mi baba nawet usg nie pokazała, zobaczyła pęcherzyk i stwierdziła "w zasadzie chyba jest pani w ciąży"- oczywiście już mnie więcej na wizycie nie zobaczyła.
Mój mąż się cieszy bo nastawialiśmy się na drugiego dzidziusia.

Ja na razie pobieram kwas foliowy, witaminę D i DHA a poza tym staram się zdrowo odżywiać. Na rozstępy chyba będę stosować bio-oila albo palmersa. Poprzednio mimo intensywnego smarowania pod koniec ciąży i tak wyszły mi rozstępy a po ciąży same zeszły.

Grup na FB może być, choć uważam ze takie forum bardziej sprzyja luźnym pogaduchom.

http://www.suwaczek.pl/cache/b0004c3c1a.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Staruszka u mnie było podobnie , niby był już 5 tydzień ale na usg nic nie było widać. Mi akurat lekarz powiedział, żeby zrobić bete, ale i tak więcej do niego nie pójde. Mam swojego ginekologa któremu ufam bezgranicznie i nie zamienie na innego. Niestety był na urlopie - ja to mam szczęście. Ale wraca już w poniedziałek. A mąż szczęśliwy - chociaż wczoraj się smiał ze dla niego to będzie też duże wyzwanie bo jestem jeszcze bardziej nerwowa niż normalnie:-) Ja mam prawie 34 lata i to moja pierwsza ciąża - panika na każdym kroku :-)

Odnośnik do komentarza

Staruszka ja mam sąsiadka, która ma 39 lat i w styczniu urodzila dzidziusia. Mam tez znajoma w Twoim wieku, ktora tez obecnie jest w 3 ciazy. Wiec calkiem normalna sprawa ;)
A co do glupich lekarzy to takich lepiej omijac. Po prostu skonczyc na 1 wizycie i juz.
Ja w 1 ciazy bylam taka szczesliwa, że zadnych rozstępow az w dzien porodu wyszlo mi kilka na brzuchu... Ja mysle, że dobrze jest smarować brzuch, ale kto ma miec rozstepy to będzie je mial, a kto nie to i bez smarowania ich uniknie.
Moj maly gad ma gorączke od wczoraj, ale jak mu sie poprawi to ogarne temat grupy na fb. Chyba ze ktos inny jest chetny załóżyc grupę.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. Mam na imię Aneta mam prawie 30 lat. Ostatnią @ miałam 15 stycznia. Wczoraj zrobiłam test i był cień drugiej kreseczki :) dziś zrobiłam betę bo wczoraj zauważyłam lekkie plamienie, dziś na szczęście czysto. To jest moja druga ciąża. Pierwszą straciłam w lipcu w 21 tc... Wierzę że tym razem uda mi się zostać mamą :) obiecałam sobie od początku myśleć pozytywnie :)
U mnie wychodzi termin na 21 października. Dziś czuję się fatalnie, kręci mi się w głowie i boli brzuch jak na @ wzięłam wolne i leniuchuje :) fb to fajna sprawa to forum często się zawiesza :/

Pozdrawiam i zycze każdej z nas cudownych 9 miesięcy :*

12.10.2017 Eryk 3620 gram i 55 cm
--
21 tc - 10.07.16 Martynka ♥ (*)

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Ja już po wizycie, jest pęcherzyk w macicy i ciałko żółte, zarodeczka jeszcze nie było widać, z rozmiaru pecherzyka ciąża ciut młodsza. Mam zwiększoną dawkę luteiny do 4 na dobę, plus acard i lepszy kwas fioliowy i odpoczynek.

Witam nowe mamusie !!

staruszka u mnie w dni przed terminem @ też ciazy nie było widać, a beta tego dnia 115, także spokojnie, dzis 5tydz +4 i pecherzyk z cialkiem żółtym :) ja w tym roku kończę 34 lata :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...