Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja włosów zniszczonych


Rekomendowane odpowiedzi

@Karolina45, może nie jestem mamusią ale też doradzę dobrze :)

Uważam, że wyłącznie naturalne kosmetyki do włosów mogą przynieść pożądany skutek. Jeżeli w kosmetyku znajduje się SLS/SLES, parabeny czy jakieś sztuczne konserwanty to nie ma sensu go stosować na włosy i skórę głowy bo można sobie jeszcze tylko zaszkodzić.

Zdecydowałem się jakieś 2 miesiące temu wypróbować produkty polskiej marki Bionigree i jestem zadowolony z ich działania. Mają naturalny skład, są delikatne więc nie zniszczą włosów i przy okazji ładnie pachną. Zresztą sama sprawdź. Ja kupuję poprzez stronę: www.bionigree.pl, ale można też kupić je w dobrych salonach fryzjerskich.
Mają: serum oczyszczające do skóry głowy, szampon do włosów i odżywkę intensywnie nawilżającą skórę głowy i włosy.

Odnośnik do komentarza

Zniszczone włosy mogą być przyczyną niedoboru magnezu, jak dowiedziałam się wczoraj. Zastanawiam się, czy używając szamponu magnezowego - https://magvita.pl/kosmetyki-magnezowe/88-szampon-magnezowy-200ml.html - poprawimy kondycję włosów? Macie jakieś doświadczenia z produktami magnezowymi? Brzmi to dość tajemniczo.. By uzupełnić niedobór magnezu w taki sposób. Czy Waszym zdaniem jest skuteczny?

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja ;) Pisałam ostatnio, że używam Kallosa, ale ten mi się niestety skończył a nie miałam czasu wyjść na zakupy do drogerii więc postanowiłam poeksperymentować z domowymi sposobami i sama wykonałam maskę regenerującą :D Nie spodziewałam się jakiegoś spektakularnego efektu, jednak bardzo miło się zaskoczyłam, bo zaraz po włosy były bardzo miłe w dotyku i świetnie sie układały. Teraz stosuję ją regularnie i mam nadzieję, że stan moich włosów będzie coraz lepszy :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Po ciąży moje włosy znacznie się osłabiły i zaczęły wypadać. Stosowałam naturalne szampony i odżywki, ale chyba najlepszy sposób podsunęła mi moja babcia - słyszałyście o żółtku, oliwie i oleju rycynowym? Nakładamy mieszankę na włosy, ubieramy foliowy czepek, zakładamy na niego ręcznik (żeby temperatura była wyższa), po jakichś 30 min zmywamy dużą ilością szamponu i ciepłą wodą. Już po niecałym miesiącu moje włosy nabrały blasku i stały się widocznie grubsze! :D

Odnośnik do komentarza
Gość Mariaannaa

Ja nie biorę suplementów, staram się trzymać zdrową dietę po prostu. A jeśli o pielęgnację chodzi, to u mnie najlepiej się sprawdzają naturalne oleje raz w tygodniu i suszenie w niższej temperaturze. Mam taką fajną suszarkę z [reklama usunięta], z czujnikiem, który może sprawdzać temperaturę na powierzchni włosów. Suszy w niższej temperaturze, ale nie trwa to wcale dłużej, bo ma bardzo silny strumień powietrza. Włosy po niej się nie puszą, są ładne, gładkie, nie rozdwajają się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...