Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
aga01081

schodzący naskórek z opuszków palców dłoni dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od dłuższego czasu dziecku ( 10 letni chłopiec) schodzi skóra z opuszków palców. Zaobserwowaliśmy , że nasila się to przy jakiejkolwiek infekcji. Przy czym szczypie i boli. Stosujemy różnego rodzaju emolienty zarówno do kąpieli jak i w postaci kremu. Na noc nakładamy grubszą warstwę kremu i zakładamy bawełniane rękawiczki , żeby nie podrażniał sobie podczas snu. Naskórek schodzi co jakiś czas . Kiedyś pediatra oraz dermatolog stwierdził , że dziecku rączki się pocą i dlatego tak się dzieje. Jak dla mnie to bzdura. Nie wiem co robić . Czy bardziej jest to kwestia alergologiczna , czy może jednak dermatologiczna?
Bardzo proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowna Pani
Przyczyn może być wiele.
Żeby ułatwić i pomóc w przemysleniach na ten ważny problem podaje link do artykułu . Po przeczytaniu proszę się skontaktować wysłać zdjęcia skóry dziecka : https://portal.abczdrowie.pl/7-mozliwych-przyczyn-nadmiernego-luszczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowny Panie Doktorze,
bardzo dziękuję za odpowiedź . Po przeczytaniu przesłanego artykułu skórę dziecka mogę zaliczyć zarówno do grzybicy, łuszczycy jak i AZS. Aczkolwiek chyba najbardziej skłaniałabym się ku AZS. Poza tym naskórkiem na dłoniach syn ma róznież krostki na twarzy są to czerwone placki z białymi wypryskami. Ostatnio nawet zaczęłam testować różne pokarmy , które ewentualnie mogłyby go uczulać i według mnie coś się dzieje również pod kątem alergicznym ( po zjedzeniu żółtego sera kilka dni z rzędu tych krostek zaczęło przybywać).
Poniżej przesyłam zdjęcia skóry dłoni , a przede wszystkim opuszków palców w zbliżeniu -(zdjęcie średniej jakości )- te zdjecia zostały wykonane dziś czyli tj. 7 dzień intensywnego smarowania emolientami ( Mediderm , Emotopic).
Pozdrawiam

monthly_2017_01/schodzacy-naskorek-z-opuszkow-palcow-dloni-dziecka_54350.jpg

monthly_2017_01/schodzacy-naskorek-z-opuszkow-palcow-dloni-dziecka_54351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agi

aga01081 wiem że jest to stary wątek, ale może uda mi się go odświeżyć. czy udało Wam się zdiagnozować problem? U mojego syna borykamy się z podobnym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...