Skocz do zawartości
Forum

schodzący naskórek z opuszków palców dłoni dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od dłuższego czasu dziecku ( 10 letni chłopiec) schodzi skóra z opuszków palców. Zaobserwowaliśmy , że nasila się to przy jakiejkolwiek infekcji. Przy czym szczypie i boli. Stosujemy różnego rodzaju emolienty zarówno do kąpieli jak i w postaci kremu. Na noc nakładamy grubszą warstwę kremu i zakładamy bawełniane rękawiczki , żeby nie podrażniał sobie podczas snu. Naskórek schodzi co jakiś czas . Kiedyś pediatra oraz dermatolog stwierdził , że dziecku rączki się pocą i dlatego tak się dzieje. Jak dla mnie to bzdura. Nie wiem co robić . Czy bardziej jest to kwestia alergologiczna , czy może jednak dermatologiczna?
Bardzo proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Szanowny Panie Doktorze,
bardzo dziękuję za odpowiedź . Po przeczytaniu przesłanego artykułu skórę dziecka mogę zaliczyć zarówno do grzybicy, łuszczycy jak i AZS. Aczkolwiek chyba najbardziej skłaniałabym się ku AZS. Poza tym naskórkiem na dłoniach syn ma róznież krostki na twarzy są to czerwone placki z białymi wypryskami. Ostatnio nawet zaczęłam testować różne pokarmy , które ewentualnie mogłyby go uczulać i według mnie coś się dzieje również pod kątem alergicznym ( po zjedzeniu żółtego sera kilka dni z rzędu tych krostek zaczęło przybywać).
Poniżej przesyłam zdjęcia skóry dłoni , a przede wszystkim opuszków palców w zbliżeniu -(zdjęcie średniej jakości )- te zdjecia zostały wykonane dziś czyli tj. 7 dzień intensywnego smarowania emolientami ( Mediderm , Emotopic).
Pozdrawiam

monthly_2017_01/schodzacy-naskorek-z-opuszkow-palcow-dloni-dziecka_54350.jpg

monthly_2017_01/schodzacy-naskorek-z-opuszkow-palcow-dloni-dziecka_54351.jpg

Odnośnik do komentarza

Mi się to robi po używaniu innych mydeł. Używam Bambino i nie ma w ogóle problemu. A użyję inne, zwłaszcza zapachowe i problem jest. To samo z płynami do mycia naczyń, Nawet rzekome szare Biały jeleń które jak widać nie jest szarym powodował ten problem. A cena zawrotna.

Odnośnik do komentarza
Gość Aldi1990

witam,mam identyczny problem,dermatolog zdiagnozował to jako AZS,po kąpieli w zwykłym mydle lub po myciu naczyń w płynie bez użycia rękawiczek skóra pęka,rogowacieje i strasznie się łuszczy,a gdy użyje szarego mydła lub bambino problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...