Skocz do zawartości
Forum

Szczepienia i azs


Gość Annab123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja prawie 9 cio miesięczna córeczka w związku z problemami zdrowotnymi ( zapalenie płuc, potem bakterie, następnie przeziębienie - w ciągu 3 miesięcy dostała 3 razy antybiotyk - w szpitalu, następnie Bactrim, potem Augumentin) została zaszczepiona tylko w szpitalu po porodzie. Czy w związku z opóźnieniem w szczepieniach musimy ponownie przyjąć 1 dawkę wzw, czy wystarczy druga a potem trzecia? Czy stwierdzone azs jest przeciwwskazaniem do podania którejkolwiek szczepionek? Jak długo dziecko może przyjmować fenistil? I czy przyjmowanie tego leku ma wpływ na zwiększone ryzyko odczynów poszczepiennych? Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani
Szczepienia powinny odbywać się w Poradni konsultacyjnej ds szczepień ochronnych- nie w zwykłym poz.

Należy najpierw wykonać badania krwi na panel pokarmowy i wziewny ige swoiste- dzieckiem i wynikami powinien zająć się alergolog który sprawdzi czy i na co jest uczulona czy np nie na białko jaja mięso wolowe- wtedy dzieco ma przeciwwskazania względne do części szczepień np mmr ospa grypa....

Fenistil -myślę że można już przejść na zyrtec 2 x 5 kropli.

Poproszę zdjecia skóry dziecka zmiany. Skórnych można tutaj przesłać....

Odnośnik do komentarza

Witam, Prosiłabym o polecenie jakiegoś labolatorium, które takie testy wykona. Z tego co mi powiedziano w jednym z labolatorium takie badanie jest mało wiarygodne, dopiero po 3 cim roku życia testy wykazują alergię. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza

Szczepienia powinny odbywać się w Poradni konsultacyjnej ds szczepień ochronnych- nie w zwykłym poz.

laboratorium alab bardzo dobre.

jak są objawy wiek może nie mieć znaczenia proszę zrobić.

wyniki mogą być ujemne ale tak może być nawet 2-3 kolejne lata a i tak trzeba to leczyc

ale jeśli są dodatnie - naprawdę wiemy co robic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...