Skocz do zawartości
Forum

Czy Nutramigen może uczulać?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Mój syn właśnie skończył 4miesiace. Dotychczas nie mieliśmy problemów z brzuszkiem i wypróżnianiem u niego. O 2 tyg po za moim mlekiem otrzymuje Nutramigen ( dodam że dostaje go od 30 do 150ml dziennie) i po 5 dniach od podania miał w nocy napięty brzuch oraz atak bólu i płaczu ( trwało to około 15 min). Następnego dnia dwa razy wymiotowal. 4 dni później znów ból w nocy przez dwa dni a kolejnego dnia takie bóle 3 razy w ciągu dnia.
Czy takie nagle i ostre bóle mogą być od tego mleka? Czy może to wskazywać na silne uczulenie na bialko czy może laktozę?
Dodam ze razem z nutramigenem rozpoczęłam dietę beznabialowa.
Dieta ta została nam zasugerowała w wyniku pojawienia się zmian skórnych.

monthly_2017_01/czy-nutramigen-moze-uczulac_54268.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość mamarobertowa

nie koniecznie od nutramigenu choć tez może uczulać, bo nie powiedziane ze to skaza bialkowa to tylko jak pani pisze podejzenie alergii na mleko a może to być co innego, mój synek na ten przykład jest uczulony na truskawki, gdy karmiłam piersią nie mogłam ich jesc, teraz przez nie uwagę daliśmy mu deserek który zawieral truskawki i reakcja nie fajna, wysypka , zielona twarda kupka bol brzuszka, wiec nie koniecznie skoro karmisz mlekiem z piersi jest to alrergoa na laktozę, sproboj kilka dni dawac tylko nutramigen jak alergia przejdzie to sproboj podac normalne mleko nie te dla alergikow jak alergia wroci tzn ze ma skaze bialkowa a jak nie wroci to będzie znaczylo ze cos jest w twojej diecie i nie jest to mleko co go uczula, np. cytusy , moid, jakies ziola, truskawki jagody itp. owoce lsnie, orzechy iwiele innych nie koniecznie m,leko choćby nawet gluten, oczywiście podczas proby z nutramigenem i zwykłym mlekiem np. polecam hipp, odciągaj mleko laktatorem by zachować laktacje tylko przez tydzień wylewaj mleko zamiast dziecku dawac, nawet herbata z cytryna może być powodem alergii wiec potem będziesz musiala powoli wykluczać z diety rozne produkty by znaleźć ten uczulający , na dodatek dodam ze mój syn jest jeszcze uczulony na maliny co tez odkryłam gdy je zjadłam a on dostal alergii, a sa prpoduktem który raczej nie uczula a u nas tak, każdy człowiek może być na cos uczulony i każdy na coinnego

Odnośnik do komentarza
Gość mamarobertowa

może tez być tak ze były zmiany skorne wlasnie po czyms co zjadlas, skoro nie było wcześniej problemów a jadlas wszystko to raczej dalej ich nie ma a to był jednorazowy incydent, i nie potrzebnie dajesz nutramigen i zmieniasz diete, alergie dziecko ma zwykle od urodzenia mój synek ma alergie jeszcze na wode, musze mu gotowac w garku i dopiero w takiej kapac bo tez ma wysypke od takiej z kranu, bo od urodzenia był kapany z takiej przegotowanej , ale chcieliśmy go zaczacxkapac w normalnej jak miał 3 mies i tez była reakcja od wody, wiec przyczyn zmian skórnych jest mnustwo

Odnośnik do komentarza

U nas było to samo. Z tym, że nie było to uczulenie. Maluch po prostu nientolerowal mieszania mleka z nutramigenem. Miał niestety za mało pokarmu żeby odrzucić butelkę a z czegoś Trzeba bylo zrezygnowac. Odstawiłam więc pierś z nadzieją ze uda się do niej powrócić. Faktycznie efekt naatychmiastowy ale do dziś karmimy się niestety tylko butla :(

Odnośnik do komentarza

U nas syn odzucil w 3 mies. Zaczelo sie po szczepieniu nie chcial jesc caly dzien. Jakos go na karmic musialam. Wiec poszla w ruch butelka. Z dnia na dzien coraz gorzej by jadl z piersi. Odciagalam coraz czesciej jadl z butelki az wkoncu odciaganie mnie zmeczylo I przeszlismy na mm. Kilka krotnie poki mialam mleko probowalam karmic ale nie chcial. Zucal sie krzyczal odpychal. Zreszta ostatnio robi tak z butelka. Albo zupa. Jak nie jest glodny to potrafi wyrwac lyzeczke. Maly cwaniak bojowy

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że Nutramigen uczula. Ja mam za sobą takie eksperymenty, gdy Nitramigen miał być neutralnym pokarmem w czasie badania innych alergenów pokarmowych. Okazało się, ż e Nutramigen uczulał mnie bardzo, ale lekarz nie chciał uwierzyć. Teraz to oczywiste. nutramigen zawiera olej sojowy. Dla mnie to trucizna. Oprócz tego Nutramigen zawiera niestety olej palmowy. Poczytaj o tym. Tylko ty sama możesz będąc wnikliwą i konsekwentną odkryć co szkodzi twojemu dziecku. Notuj i obserwuj i myśl. Lepiej nie używaj płynu do płukania tkanin i nawilżanych chusteczek. Żadnych świeczuszek pachnących, usuń jak najwięcej chemicznych produktów z domu. Mleko krowie i mąka pszenna to najczęstszy problem. Soja mnie mocno uczula, a przecież jej składniki są w wielu kosmetykach dla alergików. Niezawodne jest szare mydło do mycia i do prania przynajmniej bielizny i koszulek.

Odnośnik do komentarza
Gość mamaAdasiaa

Nutramigen może uczulać, ja czytałam że nie ma w nim laktozy, ale może uczulać jego hydrolizat białka. Można spróbować przejść na Bebilon Pepti DHA, on co prawda ma laktozę, ale hydrolizat białka inny od Nutramigenu. Po mleku Bebilon DHA dziecko może mieć na początku kolki, ale one ustępują jak się organizm przyzwyczai. Są jeszcze przynajmniej dwa rodzaje mleka z jeszcze bardziej rozłożonym białkiem, które lekarz przepisuje na receptę. Są rzadko stosowane, bo rozleniwiają układ trawienny.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Jagody

Witaj,
Podobną historie przerabialam ze swoja corka. System mieszany- piers i nutramigen okazal sie dla nas fatalny w skutkach- bole, trudności ze zrobieniem kupki i ogólne zle samopoczucie dziecka. To byl okres do ukończenia przez mala 2 m-cy. Zaniechalam karmienia piersią, bo eliminowanie kolejnych potencjalnych alergenów bylo strasznie frustrujace, zwlaszcza widząc, ze dziecko wciaz jest płaczliwe i odczuwa jakis dyskomfort. Teraz, gdy mala ma juz prawie 2 lata, uwazam ze to bylo dobre posunięcie. Trzymałam sie dalej nutramigenu,na dodatek 1, bo kolejne powodowało ( po 6 m-cu) spowodowało ulewanie. Aktualnie nie ma juz zadnej alergii, prawdopodobnie byla to kwestia rozwojowa. Mysle mimo to, ze nalezy dziecku pomoc w tym okresie, na pewno nie czekac na samoistne rozwiązanie problemu, jest to okres przejściowy, przeciez cale zycie nutramigenu jesc nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
W dniu 25/1/2017 o 11:32 AM, Gość Bvdjj napisał:

U nas syn odzucil w 3 mies. Zaczelo sie po szczepieniu nie chcial jesc caly dzien. Jakos go na karmic musialam. Wiec poszla w ruch butelka. Z dnia na dzien coraz gorzej by jadl z piersi. Odciagalam coraz czesciej jadl z butelki az wkoncu odciaganie mnie zmeczylo I przeszlismy na mm. Kilka krotnie poki mialam mleko probowalam karmic ale nie chcial. Zucal sie krzyczal odpychal. Zreszta ostatnio robi tak z butelka. Albo zupa. Jak nie jest glodny to potrafi wyrwac lyzeczke. Maly cwaniak bojowy

Moj synek rowniez w 2 miesiacu pp zmianie mleka sztucznego(z dokarmiania do M.Matki) odzyvil bo mial mega zaparcia a pozniej ja wszedl sam cycek zaczely sie kupy syrzelajace wodniste wręcz. Bylo podekrzenie uczulenia na latoze wiec dawalismy mu samo sztuczne, nic sie nie zmienilo, boke brzucha kopanie zaparcia, odstawilismy Nan i przeszlismy na bebilon comfort, za szybka zmiana, tydzien dobrze po tygodniu, rowniez z mlekiem matki kupy syrzelajace i pojawila sie nadzerka po odparzynie. Konsultacje prywatne usg, niv nie pomagalo.odtaeilismy bebilon na Pepti(rzekomo bez mleka dla alergikow) nie pomoglo jadl z dwa tyg caly czas nadrzerka i strzelajace kupy.po 3tyg zmiana na nutra1 i odtawiony zupełnie cycek. Pojadl tak dwa ryg kupa byla ladna, po tygodniu od odstawie ia cycka badzerka i odparzyna sie zagoila ale spowrotem wrócily kupy wodniste, pozniej nawet sporadycznie z czerwonym sluzem. To juz dalo wiele do myslenia, od razu szpital. Zrobli powtroke naszych badan okazalo sie ze jest bakteria na jelicie ecoli. Powszechnie wiadomo ze mogl zarazic aie wszedzie, zarowno z rak przenoszona poprzez pieluszkowanie ale i w szpitalu. Wspomne jeszcze że normalne kupy mial tylko tydzien od wyjscia po porodzie. A nadrzerka pojawila sie w piwrwszym niesiacu po sczepieniu na 5w1. Także wszystko sie skumulowalo i dziecko miało pieklo na tylku. W tym momencie walczymy w szpitalu z kupami przelawajacymi sie na jelitach dalej mimo ze je nutramigen, a podobno na bakterie nie srosuje się antybiotykow o ile jest na jelitach. Horror, nic sie nie zmienia tylko dziecko meczy się, a wszyscy to tlumacza kolkami i i uczuleniem na laktoze. Jaka laktoze? Jak juz jej nie dostaje. Po kolejnym usg wyszlo ze nasz chlopiec ma widziane wglobienie 1cm, a chirurg tlumaczy ze to nie wglobienie tylko taki jego anatomiczny urok w wydalaniu. Masakra i kogo tu sluchac zeby dziecku ulżyć? Osobiscie nie jestem teraz za zmiana mleka tylko za badaniami co to do cholery w koncu jest, bo podajemy od pierwszej doby probiotyk i to nic tez nie dalo.

Odnośnik do komentarza
W dniu 15/3/2020 o 1:54 PM, Gość Gość napisał:

Moj synek rowniez w 2 miesiacu pp zmianie mleka sztucznego(z dokarmiania do M.Matki) odzyvil bo mial mega zaparcia a pozniej ja wszedl sam cycek zaczely sie kupy syrzelajace wodniste wręcz. Bylo podekrzenie uczulenia na latoze wiec dawalismy mu samo sztuczne, nic sie nie zmienilo, boke brzucha kopanie zaparcia, odstawilismy Nan i przeszlismy na bebilon comfort, za szybka zmiana, tydzien dobrze po tygodniu, rowniez z mlekiem matki kupy syrzelajace i pojawila sie nadzerka po odparzynie. Konsultacje prywatne usg, niv nie pomagalo.odtaeilismy bebilon na Pepti(rzekomo bez mleka dla alergikow) nie pomoglo jadl z dwa tyg caly czas nadrzerka i strzelajace kupy.po 3tyg zmiana na nutra1 i odtawiony zupełnie cycek. Pojadl tak dwa ryg kupa byla ladna, po tygodniu od odstawie ia cycka badzerka i odparzyna sie zagoila ale spowrotem wrócily kupy wodniste, pozniej nawet sporadycznie z czerwonym sluzem. To juz dalo wiele do myslenia, od razu szpital. Zrobli powtroke naszych badan okazalo sie ze jest bakteria na jelicie ecoli. Powszechnie wiadomo ze mogl zarazic aie wszedzie, zarowno z rak przenoszona poprzez pieluszkowanie ale i w szpitalu. Wspomne jeszcze że normalne kupy mial tylko tydzien od wyjscia po porodzie. A nadrzerka pojawila sie w piwrwszym niesiacu po sczepieniu na 5w1. Także wszystko sie skumulowalo i dziecko miało pieklo na tylku. W tym momencie walczymy w szpitalu z kupami przelawajacymi sie na jelitach dalej mimo ze je nutramigen, a podobno na bakterie nie srosuje się antybiotykow o ile jest na jelitach. Horror, nic sie nie zmienia tylko dziecko meczy się, a wszyscy to tlumacza kolkami i i uczuleniem na laktoze. Jaka laktoze? Jak juz jej nie dostaje. Po kolejnym usg wyszlo ze nasz chlopiec ma widziane wglobienie 1cm, a chirurg dentysta tlumaczy ze to nie wglobienie tylko taki jego anatomiczny urok w wydalaniu. Masakra i kogo tu sluchac zeby dziecku ulżyć? Osobiscie nie jestem teraz za zmiana mleka tylko za badaniami co to do cholery w koncu jest, bo podajemy od pierwszej doby probiotyk i to nic tez nie dalo.

a masz wyniki ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...