Skocz do zawartości
Forum

Bajki czytane dla dzieci


Gość Mariusz Szwonder

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna sprawa ;) Warto jednak czasami samemu sięgnąć po książeczkę i poczytać dziecku, może mniej ładnie dykcyjnie jak prawdziwy artysta czy aktor, ale na pewno czas spędzony razem z dzieckiem na wspólnym czytaniu książeczek i oglądaniu obrazków zaprocentuje w przyszłości - zarówno, jeśli chodzi o rozwój poznawczy malucha, jak i emocjonalny czy społeczny.

Odnośnik do komentarza
Gość alaaaaamama

Ja tez zawsze czytam mojej coreczce. staram sie zapalic w niej pasje do ksiazek, taka jaka ja sama mam :) mam nadzieje, ze w dobie smartfonow, tabletow i telewizji bedzie znala wrtosc ksiazki i sama bedzie je czytac. na dobranoc czytam jej bajki z mojego dziecinstwa: np braci grimm <3 ale lubimy tez ogladac bajki, nie odmawiam jej tego ale wiadomo... z umiarem :) ostatnio moja mala zakochala sie w rudolfie czerwononosym :D [reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony czytanie dziecku wzmacnia więź rodzica z dzieckiem, z drugiej strony aktor czy wiele głosów czytających bajkę powoduje u dziecka większe zainteresowanie bo są to nowe dźwięki, 

fajnie jak przy słuchaniu maluszek może przyjąć wygodną i zdrową pozycję, która będzie relaksować, ciekawe pufy można znaleźć na www.lyke.dk

Odnośnik do komentarza
Gość bluefibgerbywiola

Jestem pedagogiem i zdecydowanie jestem za tym by czytać dzieciom codziennie, nawet gdyby miało to trwać tylko chwilę. Czytanie nie dość, że poszerza wiedzę i umiejętności dzieci to jeszcze poprawia relacje pomiędzy dzieckiem a rodzicem. 

Wszelkie audiobooki to również świetna alternatywa. Od jakiegoś czasu sama czytam dzieciom na moim kanale YouTube poświęconym edukacji. Również zapraszam: https://www.youtube.com/channel/UCBrXSiwo_1XwQ4V49QOwdxw

Odnośnik do komentarza

Cześć !

Chciałabym podzielić się z wami moim odkryciem ! Jakiś czas temu przeglądając internet natknełam się na  książkę pt,, Tosia na wsi" . Moje dzieci zakochały się w tej bajce ! Książka, ma piękne ilustarcje oraz wyjaśnia wiele nurtująych pytań ! 

Idealny prezent na dzień dziecka! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...