Skocz do zawartości
Forum

AZS dermatolog czy alergolog ?


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę powiedziec mi od czego mam zacząć ? Od jakiego lekarza ?alergolog czy dermatolog? 31 stycznia przylatuje z corka do Polski na okolo 2 tygodnie cjce zaczac leczyc Nati w Pl tutaj w Anglii nie ma szans na to ....Natasha jest teraz 3 dzien po fucibet cream (fusidic acid/betamethasone ) jej stan skory znacznie sie poprawil .stosujemy go przez 7 dni .dodam tylko ze na buzi jej tym nie smaruje bo Nati ma plamki suche teraz bardzo na czole dwie na policzku i na powiekach . Martwi mnie to bardzo bo widze ze wychodzi jej tego wiecej . Wspomnial Pan o lekarzu alergologu z poznania ...potrzebny nam lekarz ktory zajmie sie nia dobrze ktory bedzie szukal przyczyny i ktory postara sie poprawic jej stan skory ..bo lekarzy ktorzy mi tylko opowiadali o chorobie i dawali sterydy i emolienty to juz mielismy kilku ...Dermatolog w Polsce zdiagnozowal u Nati AZS ,a lekarz w Anglii ze to egzema ...nie wiem jak mam to rozumiec bo AZS i egzema to nie to samo prawda ..tutaj sa zdjecia ale przypominam skora jest jakby wyciszona i stan zapalny chyba minął...kilka dni temu Natasha miala skórę mocno czerwona zaogniona taka i gorącą...teraz jest jasniejsza ale bardzo sucha na karku az luszczy sie ..nie mogle wkleic zdj karku ...ale ma caly kark bardzo sucha skore i no wyglada ona tak jak w zgieciach kolanek i w zgieciach łokci tez ma takie same ..mam nadzieje ze pomoze nam pan i z gory bardzo dziekujemy

monthly_2017_01/azs-dermatolog-czy-alergolog_54198.jpg

monthly_2017_01/azs-dermatolog-czy-alergolog_54199.jpg

monthly_2017_01/azs-dermatolog-czy-alergolog_54200.jpg

monthly_2017_01/azs-dermatolog-czy-alergolog_54201.jpg

monthly_2017_01/azs-dermatolog-czy-alergolog_54202.jpg

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani
Która to część Anglii?
Myślę że szybko trzeba zacząć ja porządnie leczyć i zrobić badania ige swoiste panel pokarmowy i wziewny z krwi. Nawet tam. Ale niech pani napisze która część. Znajdę wam doktora polaka tam tylko napiszcie.

W poznaniu- współpracuje z :

http://www.twojaprzychodnia.eu/kontakt.html

Jest tam dobry alergolog. Proszę się tam zapisać. Ja im wyślę wasz problem oni na pewno pomogą

Zmiany wyglądają źle.

Dziecko powinno otrzymywać:
Lek przeciwhistaminowy np xyzal 2.5 ml
Elidel krem - w Anglii wam go nie przepiszą- tam nie jest dopuszczony u dzieci bo im się nie chce go rejestrować- w całym świecie jest - ale tam nie....
Fucibet - można stosować do 10 dni i robić przerwy 7- 10 dni
Emolienty- balsamy - np. Lipicar 6-7 x dziennie
Kąpiele w planach emolientowych codziennie.

Itd.

Odnośnik do komentarza

Witam
Jestesmy z liverpool . Probowalismy bardzo wielu emolientow zanim dopasowalam takie ktore nie beda draznily skory dziecka ...po wielu z nich skora robila sie jeszcze bardziej zaogniona lipicar niestety jej bardzo podraznial skore . stosujemy kremy i emolienty z Emolium P , krem z witamina A+E , kapie sie w liquid z oliatum . w pokoju gdzie spi mam oczyszczacz powietrza AirFreee P60 . w poniedzialek zarejestruje sie w przychodni ktora nam Pan polecil i czekam na namiary na doktora w anglii .

Odnośnik do komentarza

najlepiej sprawdzić obu, ale mnie się wydaje że lepiej jednak do alergologa. Niech zrobi badania krwi i uczuleniowe;) bedziesz meic wtedy pewnosc. Ja np. trafilam do Art Clinic w Pzn do alergologa i wlansie zrobiono mi badania krwi, pozniej uczuleniowe i teraz juz dokladnie wiem co i jak i jestem pod stala opieka :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...