Skocz do zawartości
Forum

Wysypka od tygodnia


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o poradę dotyczącą dwóch rzeczy. Pierwsza z nich - wysypka u mojego 7 mies Synka. Synek od 5 mies zycia dostaje Nutramigen z powodu podejrzenia skazy białkowej. Widoczna na zdjęciach wysypka w postaci "placków", skupiska małych krostek. Na pleckach i karku czerwone, na przedramionach w kolorze miodowym, utrzymyje się juz 9 dzień. Plamki nie są suche, raczej zwykle, w dotyku "cieliste". 9 dni temu lekarz zalecil podawanie clemasinu 3x2,5 ml. Brak efektow. Myjemy Malego w emolium + dermaveel na skore dwa razy dziennie. Ponadto w zgięciach lokci, kolan i na udach oraz pod paszkani i pod szyjka widoczne male czerwone krostki (stawiam na potowki). Czy mam sie czym martwic, czy udac sie do lekarza? W przychodni rodzinnej dzisiaj nakazano obserwowac Malca przez weekend i podawac dodatkowo fenistil i wapno.

Druga sprawa - Wojtus malo zjada. W ciagu doby nie zje wiecej niz 2 posilki mleczne (kaszka na nutramigenie ok. 100 ml na posiłek) oraz dwa posilki łączone warzywa z miesem i owoce (ok. 100 g warzyw i 60 g owocow). Nie jestem w stanie przeforsowac wiekszych ilosci. Wojtek wazy teraz 8100 g przy wadze urodzeniowej 3080 g. Czy mam sie czym martwic czy zaufać dziecku i jego zapotrzebowaniu na pokarmy?

Bardzo proszę o wszelkie rady! Chetnie tez dowiem sie, do kogo warto udac sie w Piotrkowie Tryb z takim problemem.

Z gory dziękuję za pomoc.

monthly_2017_01/wysypka-od-tygodnia_54172.jpg

monthly_2017_01/wysypka-od-tygodnia_54173.jpg

Odnośnik do komentarza

Uzupełnienie: Wojtuś razem z wysypką dostal lekki katarek, kicha kilka razy dziennie, katar jest przezroczysty, rzadki z białymi smugami. Do tego na początku kataru przez dwa dni lzawilo mu jedno oczko, po przemywaniu solą fizjologiczna objaw ten minął. Lekarz, który oglądał Małego w dzień wystąpienia objawów powiedział, że to od ząbkowania i nic z tym nie należy robić. Katarek i wysypka nie ustaliły. Oczka są już ok.

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani
W Piotrkowie - Ateba na zjazdowej . Jestem tam raz - 2 x w miesiącu. Proszę tam śmiało dzwonić tel503069630.

Po pierwsze - zmiany na zdjęciach wyglądają na alergiczne.
Po drugie - należy wykonać badania ige swoiste panel pokarmowy 20 alergenów i ige całkowite z krwi można w atebie.
Z tymi badaniami zapraszam na konsultacje ale można też jeszcze bez.
Trzeba ustawić leczenie. Pielegnacja emolientami np lipicar balsam konieczna 5- 7 x dziennie . Objawy lekkiej infekcji mogły zastrzyk zmiany skórne potliwość też ząbkowanie - jak najbardziej. Masa ciała ok jedzenie- byłbym spokojny..pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Szanowny Panie Doktorze,

Bardzo dziękuję za poradę. Oczywiście wykonamy wszelkie potrzebne badania i umówimy się do Pana na konsultacje.

IgE całkowite z krwi sprawdziliśmy 15.11.2016, wówczas wynik to 2,3 IU/ml (norma <29,0). Wynik ten również sprawdzimy przy okazji wykonywania panelu.<br />
Raz jeszcze dziękuję! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Panie Doktorze,

W dniu dzisiejszym Wojtuś oddał krew do badań. Wybraliśmy opcję panelu pediatrycznego mieszanego Euroline z markerem CCD. Czy taki wynik będzie dla Pana miarodajny? Wynik będziemy mieli za 7 dni, wtedy też umówimy się na wizytę do Pana.

Oprócz tego powtorzylismy IgE całkowite. Wynik będzie dziś wieczorem.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam napisać, że panel będzie zawierał 28 alergenów.
Panel alergenów zawiera: pyłki GX-trawy; pyłki: brzozy brodawkowatej (t3), bylicy (w6); D.pteronyssinus (d1), D.farinae (d2); naskórki: psa (e2), kota (e1), konia (e3); Cladosporum herbarium (m2), Aspergilllus fumigatus (m3), Alternaria alernata (m6), białko jaja kurzego (f1), żółtko jaja kurzego (f75), mleko (f2), dorsz (f3), alfa-laktoalbumina (f76), beta-laktoglobulina (f77), kazeina (f78), albumina surowicy wołu (e204), mąka pszenna (f4), ryż (f9), soja (f14), orzech ziemny (f13), orzech laskowy (f17), marchew (f31), ziemniak (f35), jabłko (f49), CCD.

Odnośnik do komentarza

Panie Doktorze, dzień dobry. IgE calkowite na poziomie 2,6 IU/ml (norma do 29). Wyników panelu jeszcze nie mamy. Po zastosowaniu balsamu lipikar ap+ po wysypce prawie nie ma sladu - na pleckach i na karku pozostaly tylko delikatnie rozowe plamki, przedramiona czyste.

Zaraz po wystąpieniu wysypki odstawiliśmy żółtko i wołowinę, wydaje nam się, że to było przyczyną wysypki.

Odnośnik do komentarza

Witam Panie Doktorze,

Wyniki panelu pediatrycznego nic nie wniosły. Wygląda na to, ze Syn przyjmuje Nutramigen "bez sensu", bo nawet uczulenia na białko mleka nie ma.

W załączniku przesyłam wyniki testów oraz zdjęcia dwóch plamek, jakie zostały po ostatniej wysypce.

Proszę o podpowiedź, co mamy robić dalej z mlekiem i rozszerzaniem diety, w tym momencie jestem zupełnie zdezorientowana.

Z góry dziękuję za pomoc!

monthly_2017_02/wysypka-od-tygodnia_54664.jpg

monthly_2017_02/wysypka-od-tygodnia_54665.jpg

monthly_2017_02/wysypka-od-tygodnia_54666.jpg

monthly_2017_02/wysypka-od-tygodnia_54667.jpg

monthly_2017_02/wysypka-od-tygodnia_54668.jpg

Odnośnik do komentarza

a był dużo bardziej wysypany, niż pani syn
plecki miał cale w takich plamkach one były takie suche, lokcie, brzuszek, na buzce na brodzie, jakby miał wytarta skore tak bym to nazwala, , na kostkach z tylu na udach, nawet miał to na glowie, zdecydowanie dużo gorzej a okazało się ze to egzema , już ja zażegnaliśmy i wprowadzilsmy z powrotem roszerzanie diety i zwykle mleko, poki co nic nie ma, ale wyzucilam tez wszystkie kremy oliwki które to spowodowaly, a smaruje go zwykłym balsamem dla dorosłych tylko takim 100% naturalnym

Odnośnik do komentarza

Te plamki nie sa suche, sa takie jakby wypukle i delikatnie ciemniejsze niz reszta ciałka.

Skaza białkowa została "wyryta" na podstawie wywiadu i wygladu skóry Malca w jego 5 mies życia tj. ja mam dożywotnią skazę białkową plus alergię na koty (wysypka, pchnięcie oczu), paprykę (biegunka), czosnek (rumień na twarzy), dym papierosowy (rumień na twarzy). Wtedy W. miał rumiane policzki i brodę, do picia/jedzenia dostawał NAN HA 1 (od 2 mies, bez konsultacji z lekarzem, mialam operację piersi musieliśmy zrezygnować z karmienia piersią, od zawsze Mały ulewał i przy tym mleku robil ciemno zielone, maziste kupki, pediatra stwierdził, ze przy takim mleku tak może być), oraz zaczęliśmy rozszerzać dietę. Po wprowadzeniu marchewki spotkaliśmy się z wymiotami, podobnie było po pasternaku, kukurydza - wysypka. Zaniepokojeni zmieniliśmy lekarza, który nakazał przejść na nutramigen i od początku zacząć rozszerzać dietę. Po przejściu na preparat mlekozastępczy oraz smarowaniu buźki uczulenie zniknęło, tolerancja na marchewkę i in. warzywa wróciła.

Ostatnia wysypka obejmującą uda, skórę pod pachami i kolanami, zgięcia łokci oraz łokcie, ramionka, szyjkę i górną część pleców oraz kark ustąpiła po codzinnym smarowaniu La Roche Lipikar Plus AR (6 razy dziennie) oraz po odstawieniu żółtka i wołowiny.

Dodam jeszcze, że Synek od dnia 01.12.2016 przybrał na wadze jedynie 30 dkg. Badania moczu oraz morfologia bez zarzutu. Synek grymasi przy jedzeniu, nie chce pić mleka, dostaje 4 posiłki dziennie:
2 x kaszka glutenowa/bez na nutramigenie z dodatkiem sinlacu (rano i na kolację)
1 x warzywa z mięsem/rybą ok. 160-200 g
1 x owoce z kleikiem ryżowym/jaglanym/kaszą manną ok. 150 g
Rozwija się prawidłowo. Za kilka dni kończy 8 mies:
Przekręca się z brzucha na plecy i odrotnie
Kręci się na brzuchu jak wskazówki zegara
Do zabawek dociera poprzez turlanie się
Nie raczkuje, nie siada sam
Siedzi bez podparcia dość długo, siedząc rzuca zabawki i sięga po nie sam
Gryzie stopki
Reaguje na swoje imię
Reaguje na swoje odbicie w lustrze
Przy probie nauki kosi kosi prostuje paluszki
Łapie rzeczy chwytem pęsetkowym
Gaworzy "mamama" "tatatata" "lalalala" "bababa"
Próbuje podciągać się za szczebelki w łóżeczku

Jeżeli Pan Doktor miałby jakiekolwiek pytania, czekam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...