Skocz do zawartości
Forum

Czym czyścicie uszka bobasa?


Ja-Nina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczęta! Ostatnio tak cały czas chodzi mi to po głowie. Mianowicie, przeczytałam gdzieś artykuł, że czyszczenie uszu maluszka (i w sumie dorosłego również) patyczkami do uszu jest bardzo niebezpieczne i że można zrobić wielką krzywdę. Ja natomiast zarówno sobie, jak i mojej małej Asi właśnie w taki sposób czyszczę uszy. Jakie jest wasze zdanie? Patyczki faktycznie są niebezpieczne? A jeśli tak to czym czyścić? :(

Odnośnik do komentarza

Kochana, ja patyczki porzuciłam już bardzo dawno temu. Pewnie, że to zły pomysł. Nie powinno się wtykać nic do środka ucha, zarówno u dorosłego, jak i może też przede wszystkim u dziecka. Takim sposobem można wyrządzić bardzo dużą krzywdę. Uszkodzić bębenki albo nawet doprowadzić do problemów ze słuchem :( Patyczki zostaw raczej do poprawiania make-upu :(

Odnośnik do komentarza

LoveRosie
Kochana, ja patyczki porzuciłam już bardzo dawno temu. Pewnie, że to zły pomysł. Nie powinno się wtykać nic do środka ucha, zarówno u dorosłego, jak i może też przede wszystkim u dziecka. Takim sposobem można wyrządzić bardzo dużą krzywdę. Uszkodzić bębenki albo nawet doprowadzić do problemów ze słuchem :( Patyczki zostaw raczej do poprawiania make-upu :(

To co w takim razie mam zrobić? Lekarz, apteka? Nie chcę też żeby okazało się, że w aptece wcisną mi jakiś nic nie robiący specyfik. A iść do lekarza i czekać na wizytę (w przychodni u mnie w ogóle przyjmuje tak niemiła babeczka, że mnie wyśmieje jak przyjdę z takim problemem, przecież DZIECKO MUSI BYĆ UMIERAJĄCE żeby wizyta była konieczna, pani ma właśnie takie podejście...)

Odnośnik do komentarza

Ja sobie i dzieciom czyszczę pałeczkami do uszu. Całe życie tak robię i nic nigdy się nie stało. Taka zła reklama dla patyczków jest być może związana z tym, by wypromować marketingowo środki do mycia uszu.
To co ważne z pałeczkami, to nie wsadzamy do ucha suchej pałeczki tylko wilgotną i nie wsadzamy jej mocno i głęboko do środka ucha, ale chyba każdy czuje, gdzie jest ta granica.
Ja na pewno z tych pałeczek nie zrezygnuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...