Skocz do zawartości
Forum

Jak często kąpać niemowlę?


Gość werka1234

Rekomendowane odpowiedzi

Czy codzienna kąpiel jest niezbędna? Czy wystarczy co 2-3 dzień? Spotkałam się z różnymi opiniami, że np. jak dziecko się nie poci, nie brudzi, bo nie bywa akurat w takich miejscach, to zbyt częsta kąpiel może być nawet szkodliwa.

Odnośnik do komentarza

ja kapie co dwa dni czasem co 3, maly ma skore slonna do przesuszania, oliwka itp. idzie u nas tonami od codziennej kapieli robily się wręcz rany, zależy od dziecka, jedne musza się kapac codzien bo się tak strasznie poca a inne nawet i 2 razy w tygodniu to za dużo bo maja sucha skore, ponadto musze gotowac wode w garku i wlewac do wanienki bo od tej z kranu dpstaje wysypki

Odnośnik do komentarza

Jalablk, a próbowałas kąpać Corcie w emolientach, krochmalu? Pewnie tak, głupie pytanie. Ale nawet skóra a atopią wymaga mycia codziennego, żeby nie gromadziły się bakterie. Krotka kapiel, w wodzie ok. 32-36°C i nie dłużej niz 5 min po kąpieli natluszczanie balsamem, oliwka z emolientem, mascia czy kremem dla wymagajacej skory. Kapiel to naprawdę podstawa. A moze Mala ma stany zapalne przez zbyt rzadkie mycie? Co na to Wasz lekarz?

Odnośnik do komentarza

~jolablk
może u twojego dziecka bo moje jest uczulone na wszystko po za wazelina i specjalna oliwka dla alergikow, bez tej oliwki robia mu się rany, wiec nie porównuj, to ze twojemu wysusza nie znaczy ze mojemu tez, bo mojemu pomaga

Po pierwsze nie przypominam sobie, żebyśmy były na Ty. Po drugie w internecie również obowiązuje netykieta, gdyby Pani nie wiedziała. Po trzecie stosowanie zwrotów grzecznościowych nic nie kosztuje (chyba się nie mylę). Po czwarte nie wspomniała Pani w swoim opisie, że to specjalna oliwka dla alergików przepisana przez lekarza (jak mniemam). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

niestety w naszym wypadku jest to w dużej mierze uczulenie na sama wode, dlatego musze ja gotowac, znaczy nie wode ale wszystko co w niej zawarte , chlor siarka etc,
niestety odczulanie dopiero jak będzie miał 5 lat , choć alergolog tierdzi ze może samo przejść, i tak to lekarz nie kazal myc dziecka codzienne przez wzgląd na przesuszajaca się skore od kapieli, oczywiście w sytuacji gdy syn jest brudny musze go kapac ale poki co nic nie robi, wiec się mało brudzi, zalecone mamy by utrzymywać chlodna temperaturę i nie ubierać go zbyt cieplo by się nie pocil bardzo, tak tez robimy , i nie mamy brudnego dziecka, dla niego jest tak zdrowiej

Odnośnik do komentarza

wierze ze przejdzie, mam takie samo, w dzieciństwie robily mi się rany na ciele gdy spadla na mnie kropla deszczu, miałam odczulanie na siarke , na chlor nie ale od tego ran nie miałam tylko swedzialo, do tej pory mam od wody sucha skore i czasem swędzi lub wychodzą czerwone plamy, nie mogę uzywac większości plynow , nie stety nie da się nie kapac zwłaszcza po pracy wiec wydaje dużo na balsamy, kremy itp.,
poki mój syn nie będzie miał odczulania i nie chodzi do przedszkola co za tym idzie nie brudzi się bardzo, on wsumie jeszcze nawet nie siedzi to nie musze go kapac codziennie, zresztą naprawdę codzienna kapiel nie jest zdrowa dla skory i wlosow, nie mowie o umyciu rak, buzi czy pupy tylko o kapieli, krochmal się nie sprawdzil, na emoliety uczulenie, tylko na jeden nie, za to kapiemy małego w rumianku jest po nim poprawa skory

Odnośnik do komentarza

U nas kąpiel jest prawie każdego dnia, z tym że zawsze trwa bardzo krótko, by nie przesuszać skóry dziecka. Do kąpieli dolewam Eloderm, wtedy ciało robi się delikatniejsze. Wydaje mi się, że bez emolientów maluszek mógłby mieć podrażnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...