Skocz do zawartości
Forum

Nie wiem czy to AZS czy Egzema


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja 7miesięczna córka drapie się od jakiegoś czasu na całym ciele... nie wiem czy ma AZS czy Egzema. Odwiedziłam juz tyle lekarzy ze szok i ciągle nic jej nie pomaga żadne emolienty.co mam robic ? Jeszcze dostała jakieś infekcji w miejscu intymnym. Mascie że strrydami pomogły ale na chwilę... jestem już bezradna... ma takie plamy na klatce piersiowej...i szczególnie czerwone miejsca w zgieciach. Proszę o jakieś porady !!

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani
Poproszę o zdjęcia zmian.
Myślę że aby lekarz tak jak ja mógł je ocenić musi je widzieć.
Jeśli jest świąd skóry a alergia występuje w rodzinie dziecko ma 7 mocy zmiany są w gięcia i uogólnione- jest to prawdopodobnie atopowe zapalenie skóry i konieczna jest interwencja alergologa leczenie odpowiednimi lekami przeciwhistaminowymi i odpowiednimi maści ami np elidel hydrocortison....poza tym diagnostyka badania ige swoiste z krwi pokarmowe, omówienie diety dziecka....dużo spraw . Alergolog niezbędny. Poproszę o zdjęcia jestem alergologiem

Odnośnik do komentarza

Czyli do jakiego lekarza najlepiej się zgłosić ? Dermatolog , pediatra czy alergolog? Teraz podaje jej kropelki fenistil bo bardzo się drapie... od wczoraj przyjmuje... pewnie maść ze sterydami trzeba jej podać już dostała kiedyś pomogło na jakiś czas i znów wróciło... jeszcze jedno pytanko... w miejscu intymnym u małej bardzo jej się czerwone zrobiło i to nie odparzenie..

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani

Ewidentnie alergolog dziecięcy.

Jakie jest miejsce zamieszkania - polecę kogoś blisko was.

Skontaktuje się z doktorem przez e mail i go polecę.

Leki : lipicar ap plus balsam 5 x dziennie
Fenistil 3 x 6 kropli, dermosan krem 2 xdziennie
Na receptę np hydrocortison krem 2xdziennie 7 dni bez zgięć łokciowych kolanowego i policzków 7 dni przerwy
Elidel krem najpierw 2 x dziennie na wszystkie zmiany następnie po zniknięciu co 2 dni 1 x na zmiany do 2 miesięcy....znajdę doktora poproszę o miasto

Odnośnik do komentarza

Dr Danuta Kania-Toczko. Portal znanylekarz.

Proszę zadzwonić sprawdzić jak ze skierowaniami. Tego niestety nie wiem. To dobrze ze to mleko to bebilon pepti ale zmiany nadal sa. Trzeba zrobić dokładne badania w zakresie mleka. Naprawdę. Bo być może trzeba sprawdzić inne mleko np nutramigen. Ale to już u lekarza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście sterydy i inne leki chemiczne to droga donikąd. Przerobiłam to, bo lekarze tak leczą, a to nie leczy. po drodze były już novate, lirinden A, protopic, leki antyhistaminowe, maści barierowe maści z b5 i inne cuda. Ostatnio zapomniałam zabrać maści z domu wyjeżdżając do znajomych do poznania i przypadkiem natrafiłam na aptekę Konopna Farmacja  kupiłem za doradztwem pani maść z olejem konopnym 24%  Retter, a od środka olej CBD essenz 5% ..... Jest nieziemska poprawa. skóra nie pęka, zaczęła grubieć. Pierwszą poprawe już widziałam po 3 dniach od zastosowania  wystarczy posmarować rano i wieczorem. a po  CBD lepiej się i jestem spokojniejsza Mam nadzieję, że pomogę komukolwiek . Sklep jest w Poznaniu ale maja także sklep internetowy www konopiafarmacja pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...