Skocz do zawartości
Forum

Sokowirówka czy wyciskarka?


Rekomendowane odpowiedzi

Wyciskarka. Z kilku powodów:

Jest wydajniejsza. Soku powstaje o wiele więcej, jest mniej odpadów
Nie wytwarza tyle ciepła, pracuje na niskich obrotach tak więc soki są zdrowsze poniewaz enzymy trawienne nie ulegają rozpadowi.
Jest również mniejsza i łatwiejsza do czyszczenia.

Polecam jednak zdecydować się na porządnej jakości wyciskarkę. Jesli nie stać CIę na elektryczną to kup sobie wyciskarkę ręczną:
[reklama usunieta]

Odnośnik do komentarza

Przeszperałam internet i mogę stwierdzić, że tylko i wyłącznie wyciskarka wolnoobrotowa ok 40 obr/min. w przeciwieństwie do sokowirówki nie podgrzewa soku w trakcie pracy dzięki czemu nie traci on cennych minerałów i witamin.
Sama używam od roku wyciskarki i jestem niesamowicie zadowolona z klarowności soku, obsługi, czyszczenia i możliwości. Polecam firmę Biochef, tańsza od Kuvingsa a niczym tak na prawdę sie nie różni. Ma mocniejszy Silnik od Huroma czy innych droższych firm.

Odnośnik do komentarza
Gość Marek Antoniusz

Sokowirówka była dobra i jedyna do czasu kiedy pojawiła się wyciskarka wolnoobrotowa. W tej chwili liczy się tylko wyciskarka wolnoobrotowa która jest lepsza pod każdym względem oprócz ceny. Sam używam wyciskarki [reklama usunięta]. Wyciskanie soków, demontaż oraz mycie jest dziecinnie proste. Soki smakują rewelacyjnie. Dobre zdrowie i wygląd są dobrą rekomendacją aby pić soki. Moje dzieci wychowały się na sokach.

Odnośnik do komentarza
Gość someonke

Aktualnie jestem szczęśliwą posiadaczką wyciskarki i zdecydowanie bardziej zadowolona jestem z niej niż w mojej poprzedniej sokowirówki.Z dwóch powodów
Wyciskarka jest o wiele bardziej wydajna i produkuje mniej odpadu, sok jest smaczniejszy, bo ma w sobie niewielkie kawałeczki owoców.
Wyciskarka jest latwiejsza do czyszczenia bo składa się z kilku części, podczas gdy moja poprzednia sokowirówka była duża oraz miałam z nią niesamowite wprost problemy podczas doczyszczania....
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie wyciskarka Muszę się tutaj podpisac 😉 Plusy to

smaczne soki, mają w sobie drobinki miąższu

sok z wyciskarki jest o wiele zdrowszy i mozna go przechowywać w lodówce z uwagi na to, ze wyciskarka pracuje na wolnych obrotach oraz wyciska a nie sieka tak wiec nie niszczy składników odzywczych tak jak sokowirówka

zostaje mniej odpadu z owoców

urządzenie jest znacznie mniejsze i tym samym łatwiejsze do przechowywania oraz do czyszczenia

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja w wyciskarce robię soki z malin. Sok jest tak gęsty, że robi się z niego galaretka. Po malinach zostają suche wióry. Polecam. Oczywiście marchewka, buraki, jabłka, sok z pokrzywy, wszystko bardzo dobre i zdrowe. Sokowirówka zostawia więcej odpadów i nie wyciśniesz soku z natki pietruszki czy pokrzywy.

Zerknij sobie najlepiej na wyciskarki do soków od Eujuicers. Zamówilam u nich wyciskarkę sany do swojej kuchni. Jestem z niej bardzo zadowolona, soki wychodzą świetne. Poza tym jest mało czyszczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...