Skocz do zawartości
Forum

Wrzesniówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Ech, no cóż, myślę, że to mój pierwszy i ostatni zakup z OLX :D Dużo kupuję w necie, ale do tej pory zawsze w sklepach internetowych i od sprawdzonych sprzedawców. Więc tu wpadłam bez zastanowienia jak śliwka w kompot...

Strawberry ten wózek ma moja bratowa i wiem, że jest super. Poza tym ma dobre opinie, wiele osób go polecało, więc stwierdziłam, że mogę się na niego zdecydować, a "pomacanie" niestety nie wchodziło w grę, bo nie wybieram się już w ogóle do Polski :( Szukałam wózków na terenie Austrii, okolic Wiednia, ale to jakaś porażka - brzydkie, zniszczone i strasznie drooogie. A na polskich stronach super - świetny wybór i praktycznie wszystkie ładne. Wybrałam ten z olx, bo był w miary młody (maj 2016), bardzo mało używany i w ogóle nie zniszczony. Babeczka powiedziała, że najpóźniej we wtorek wyśle. Mam nadzieję, że się nie zawiodę i że niedługo Rodzice dadzą znać, że wszystko ok i wózek dla Małej okaże się trafnym zakupem :) ale pewnie jeszcze trochę się postresuję :(

Matyldzia
nie jesteś sama, też mi ciągle słabo, ręce mokre od potu, w głowie się kręci... w sumie odkąd się tak bardziej ociepliło to tak kiepsko się czuje... a co będzie przez wakacje... wolę nie myśleć.

Miłego dnia! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribjagi2v0b.png

Odnośnik do komentarza

Witam się i Ja :)

Niedawno też myślałam o zakupie używanego wózka. Ale oczywiście z mojej okolicy żeby móc zobaczyć go na żywo. Aczkolwiek mój mąż chce nowy kupić w miarę fajnej cenie mam już upatrzone. Dzisiaj jadę pooglądać jakieś wózki :))
I pomału biorę się za pakowanie torby do szpitala :)

Moja teściowa jutro wylatuje do Egiptu też bym chciała :D
Chociaż byłam już w Egipcie i też w czerwcu ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Magda16, jakie śliczne sukieneczki! Będzie mała modnisia:)

My w przyszłym tygodniu ruszymy na podboj sklepów, bo chciałabym już zamknąć powoli wyprawkę i zacząć pranie.
Niedawno wróciłam z krzywej cukrowej nr 2. Zdecydowanie lepiej poszło mi teraz picie i lepiej się czułam w trakcie tych dwóch godzin. Pojechałam do innej przychodni i mogłam wcisnąć sobie cytryne, a glukoza nie była zalana ciepłą wodą, więc dużo bardziej znośny był drink ;) na czczo trochę wysoki cukier... 96. Ale niby mieści się w górnej granicy. Jutro odbiorę resztę wyników, mam nadzieję, że wszystko będzie ok... :/
A w czwartek już kolejne usg! :D

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73b4ihce3y.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hprh69va6i.png

Odnośnik do komentarza

Kochane, ratujcie! Strasznie boję się porodu i ten strach zaczyna przemieniać się w jakąś obsesję! Myślę, że nie wytrzymam tego bólu (tak, wiem, miliony kobiet przede mną dały radę - ten argument nie pomaga) i zastanawiam się nad cesarką.
Czy któraś z Was zdecydowała się na taki pomysł, właśnie ze względu na strach? A może poradziłyście sobie w jakiś inny sposób? Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Pani_mama
ja jeszcze nie rodziłam, ale zamierzam iść na żywioł o ile to tylko będzie możliwe i bez przeciwwskazań. Poród naturalny uważam za NATURALNY i zdrowszy. Po cesarce mogą być różne powikłania, no i to jest operacja, będziesz mieć przecinane mięśnie proste brzucha, masz ryzyko przepukliny no i zdecydowanie dłużej będziesz dochodzić do siebie... wolałabym tego uniknąć i urodzić naturalnie. Bezpieczniej i dla mnie i dla Małej, ale to tylko moje zdanie, doświadczenia w tej sprawie mi brak.
Spódniczka w kompleciku cudna! Gdzie taką można kupić? ;)

Magda 16
Super zakupy! Trafiłaś na świetne okazje, super ;) Te sukieneczki to już takie większe rozmiary wzięłaś? Ja jeszcze nie ogarnięta, najpierw muszę poprać te stare rzeczy po dzieciach siostry i zobaczę ile czego mam i ile mi brakuje.

m.onika
trzymam kciuki za dobre wyniki! Oby było wszystko w normie. Mi się rozszalała ta cukrzyca, nie mogę jej poskromić nawet insuliną. Muszę zwiększyć dawkę :(

https://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribjagi2v0b.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!
U mnie 3 trym. przyniosl puchnace stopy, dlonie, dretwienie i mrowienie w prawej stronie ciala i bole w krzyzu... Nie jest latwo, bo nawet sen boli :/ Po duzych dawkach magnezu bol brzucha ustapil i o wiele lepiej znosze coraz wiekszy balon ;)
Zakupy przepiekne!! Sama bym sie wybrala na wyprzedazowe polowanie...
U nas rusza wielkie pranie i pakowanie. 28.07 ruszamy na wakacje nad polskie morze, oby pogoda dopisala i Malutka nie chciala wczesniej wychodzic, bo to juz bedzie 30/31 tydzien i moj lekarz nie dal mi swojego "blogoslawienstwa" na wyjazd :/
W piatek usg, zobaczymy czy Mala sie nie zatrzymala z waga, boje sie okrutnie bo syn zatrzymal sie wlasnie na tym etapie :(

https://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwvojafh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmpxurxf9n.png

Odnośnik do komentarza

Alitia trochę kiepsko z tą zapłatą z góry...oby sprzedająca okazała się uczciwa.

W tym tygodniu i ja idę na badanie krzywej cukrowej...zobaczymy jak pójdzie.
Magda16 śliczne sukieneczki i ciuszki :)
Poniżej wrzucę to co sama wczoraj "upolowałam" w reserved dla małego :)

Pani.mama myślę, że wszystkie boimy się porodu i te które już rodziły i te które jeszcze nie....mniej lub bardziej a im bliżej porodu tym mocniej czujemy niepokój z tym związany. Co do cesarki osobiście zawsze byłam na nie -to w gruncie rzeczy jest dość inwazyjny zabieg i mimo, że w trakcie podają znieczulenie to później trudniej dochodzi się do siebie i pozostaje blizna. Oczywiście to moja subiektywna opinia. Natomiast z całą pewnością polecam znieczulenie przy porodzie-jedno dziecko rodziłam sn bez znieczulenia a drugie ze znieczuleniem i mogę powiedzieć tylko tyle, że to jak niebo a ziemia. Przy znieczuleniu absolutny pełen komfort rodzenia. Zdaję sobie jednak sprawę , że nie jest tak łatwo wyegzekwować prośbę o znieczulenie - i to jest najbardziej niezrozumiałe , że w 21 wieku każe się kobietom rodzić w bólu mimo pełnej dostępności środków , które ten ból likwidują.

Mam pytanie z innej beczki....czy wybrałyście już imiona dla swoich dzieciaczków-przyznam się szczerze, że miałam wybrane prawie od początku imię dla synka a ostatnio zwątpiłam i zrezygnowałam z niego -a teraz mam trzy inne typy i kompletnie jestem w kropce...bo zwyczajnie nie wiem...chwilami myślę, że pewnie ostateczną decyzję podejmę jak zobaczę buziaka mojego synka i wtedy będę pewna jakie imię ma nosić...

monthly_2017_06/wrzesniowki-2017_58455.jpg

monthly_2017_06/wrzesniowki-2017_58456.jpg

monthly_2017_06/wrzesniowki-2017_58457.jpg

monthly_2017_06/wrzesniowki-2017_58458.jpg

monthly_2017_06/wrzesniowki-2017_58459.jpg

monthly_2017_06/wrzesniowki-2017_58460.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ebw02vbho.png

Odnośnik do komentarza

Alitia mnie też podobają się wózki z Adamexa ;)

Dziewczyny super ciuszki upolowałyście. Ja od rana robię pranie, ale jutro może też pojdę na jakiś shopping. Uwidziałam super spodenki w h&m ale ich nie kupiłam i teraz ciągle myślę, że muszę po nie wrócić.

Zielizka u mnie ostatnio nocne skurcze łydek, na tyle silne, że potem mam zakwasy :D

Muszę Wam powiedzieć, że nie pokojarzyłam faktów, ale już jakiś czas temu zwróciłam uwagę, że w tej ciąży mam nisko brzuch. I mimo, że w sumie ważę dobrych kilka kg mniej niż w pierwszej ciąży, to już dawno jest mi trudno np. z depilacją okolic intymnych. W pierwszej ciąży dopiero na koniec było mi tak ciężko. Każda ciąża jest taka inna...

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcroeqrr3dezjo.png
https://www.suwaczki.com/tickers/atdcroeqaa9iras1.png

Odnośnik do komentarza

zielizka no my też chyba wcześniej w tym roku chociaż na weekend pojedziemy nad morze, bo mąż dopiero na koniec lipca będzie miał urlop a ja raczej w sierpniu nie planuje wyjazdu. pani_mamapierwsza moja ciąża ale pozytywnie się nastawiam i chce rodzic sama, o takim nastawieniu mówiła mi też położna że dużo daje, ale umowie się tak z gin że jak będzie coś nie tak, nie dam rady to wtedy cc,chociaż nie chce.
Sukienusie mają rozmiar 62,68, 74

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09cwa1b5g945yw.png

Odnośnik do komentarza

U mnie to też będzie 3 poród SN. Pewnie, że obawa jakaś jest, ale nie ma już za bardzo innego wyjścia. Urodzić trzeba. CC też nie jest idealne, bo boli potem. Ja nie miałam znieczulenia,ale może to jest wyjście z sytuacji. U nas z tego co wiem to nie ma problemu ze znieczuleniem.

Zielizka gratuluję odwagi z tym wyjazdem. My zrezygnowaliśmy w tym roku ze względu na ciążę, choć chłopcy ubolewają. Przerażałaby mnie podróż. Co do imienia ciągle myślimy.
Właśnie pytałam was ostatnio o Noemi, ale odpowiedziała tylko Strawberry.

Odnośnik do komentarza

Alcia_16 wg. mnie Noemi to śliczne imię.
Co do obiekcji uważam , że nadawanie imienia własnemu dziecku to wybór i decyzja tylko i wyłącznie rodziców...można posłuchać opinii ale ostateczna decyzja należy do nas. W końcu za kilka lat znów wszystko stanie na głowie i tak jak teraz wyśmiewane są Grażyny i Janusze tak później padnie na inne imiona- naprawdę nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Ważne żeby imię nie ośmieszało dziecka.
U mnie synek miał mieć na imię Nataniel ale zaczęłam mieć wątpliwości i w końcu zrezygnowałam z tego pomysłu-nie dlatego, że imię przestało mi się podobać czy też , że obawiam się, że będzie wyśmiewany tylko dlatego, że gdzie słyszałam to imię w kontekście jakiejś osoby za każdym razem był to ktoś niezbyt szczęśliwy...i trochę zwątpiłam.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ebw02vbho.png

Odnośnik do komentarza

Gdzie można wstawić te suwaczki?
Do mnie dziś przyszły dwie paczki z higienicznymi rzeczami do szpitala, pieluszkami tetrowymi itp. Ja pieluchowałam dzieci nie tylko jednorazówkami, ale też pieluchami wielorazowymi. Tak zwanymi "ekologicznymi". Jakoś przeraża mnie ilość śmieci produkowanych przez takiego małego człowieczka. Tym bardziej, że podobno taki Pampers rozkłada się 300-500 lat.
Mogę się powoli pakować, choć lista zakupów jeszcze długa.
Te ciuszki przecudne i dla dziewczynki i dla chłopczyka.

Odnośnik do komentarza

[quote="alitia"]Pani_mama
ja jeszcze nie rodziłam, ale zamierzam iść na żywioł o ile to tylko będzie możliwe i bez przeciwwskazań. Poród naturalny uważam za NATURALNY i zdrowszy. Po cesarce mogą być różne powikłania, no i to jest operacja, będziesz mieć przecinane mięśnie proste brzucha, masz ryzyko przepukliny no i zdecydowanie dłużej będziesz dochodzić do siebie... wolałabym tego uniknąć i urodzić naturalnie. Bezpieczniej i dla mnie i dla Małej, ale to tylko moje zdanie, doświadczenia w tej sprawie mi brak.
Spódniczka w kompleciku cudna! Gdzie taką można kupić? ;)

Może i masz rację... może lepiej nie kombinować i iść na żywioł... dzisiaj dużo czytałam o powikłaniach związanych z cc :(
A zestaw można zamówić w firmie Babelu :) Sukienusia śliczna, a buciki... cuuudo! <3 <br />

Odnośnik do komentarza

edit37
Alitia trochę kiepsko z tą zapłatą z góry...oby sprzedająca okazała się uczciwa.

W tym tygodniu i ja idę na badanie krzywej cukrowej...zobaczymy jak pójdzie.
Magda16 śliczne sukieneczki i ciuszki :)
Poniżej wrzucę to co sama wczoraj "upolowałam" w reserved dla małego :)

Pani.mama myślę, że wszystkie boimy się porodu i te które już rodziły i te które jeszcze nie....mniej lub bardziej a im bliżej porodu tym mocniej czujemy niepokój z tym związany. Co do cesarki osobiście zawsze byłam na nie -to w gruncie rzeczy jest dość inwazyjny zabieg i mimo, że w trakcie podają znieczulenie to później trudniej dochodzi się do siebie i pozostaje blizna. Oczywiście to moja subiektywna opinia. Natomiast z całą pewnością polecam znieczulenie przy porodzie-jedno dziecko rodziłam sn bez znieczulenia a drugie ze znieczuleniem i mogę powiedzieć tylko tyle, że to jak niebo a ziemia. Przy znieczuleniu absolutny pełen komfort rodzenia. Zdaję sobie jednak sprawę , że nie jest tak łatwo wyegzekwować prośbę o znieczulenie - i to jest najbardziej niezrozumiałe , że w 21 wieku każe się kobietom rodzić w bólu mimo pełnej dostępności środków , które ten ból likwidują.

Mam pytanie z innej beczki....czy wybrałyście już imiona dla swoich dzieciaczków-przyznam się szczerze, że miałam wybrane prawie od początku imię dla synka a ostatnio zwątpiłam i zrezygnowałam z niego -a teraz mam trzy inne typy i kompletnie jestem w kropce...bo zwyczajnie nie wiem...chwilami myślę, że pewnie ostateczną decyzję podejmę jak zobaczę buziaka mojego synka i wtedy będę pewna jakie imię ma nosić...

A jakie miałaś znieczulenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...