Skocz do zawartości
Forum

Klocki dla 5-latka


Gość Ewelka111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelka111

Witam! Synek ma 5 lat, na urodziny dostał klocki nexo night. Bardzo mu sie podobaja i bawi sie niminon stop. Na Gwiazdke również zazyczyl sobie tego typu klocki, ale mam dylemat czy nie jest na nie za maly. Ludziki maja jakies miecze i ze soba walcza, czy taka zabawa nie wywoluje agresji? Jakie macie odczucia i opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Ewelka111, klocki Lego to super sprawa, zwłaszcza, gdy dziecko rzeczywiście się nimi bawi i marzy o kolejnej paczce. Widzę jak moi synowie przerabiają od małego kolejne serie... :)
Ale nie wiem czy seria Nexo jest odpowiednia dla 5-latka, a widzę, że też masz obiekcje. Jeśli synek bardzo lubi Lego, to wybierz się z nim do sklepu i pokaż mu pudełka, które są dla jego grupy wiekowej, a nuż mu się coś spodoba. W ten sposób wilk będzie syty i owca cała :)

Odnośnik do komentarza

Nie sądze, żeby zabawa wywoływała agresję... raczej codzienne obserwacje dorosłych i ich zachowań, co odzwierciedla się w zabawie i naśladowaniu. A co do klocków, to dla 5latka faktycznie proponowałabym coś rozwijającego wyobraźnię. Może po prostu zestaw podstawowy lego? Albo zestawy city, z których można budować pojazdy, budynki i odgrywać scenki z życia.

Odnośnik do komentarza

U nas serie lego zmieniały się wraz z wiekiem, ale nigdy nie zauważyłam, żeby którakolwiek wywoływała agresję:) Razem bawimy się tymi postaciami i to od nas zależy jaką fabułę wymyślimy, zazwyczaj są to walki nadziemskimi mocami, w których postać syna zazwyczaj wygrywa. Jeśli chciałabyś jednak zaciekawić dziecko innymi klockami to Chicco ma zestawy klocków App Toys. Są to dość duże klocki, z których można budować dinozaury lub zamek dla rycerzy, wyspę piratów itd. To co wyróżnia te klocki i może się podobać współczesnym dzieciom to, to że na wybranych klockach są obrazki, które działają jak kody QR. Po zeskanowaniu ich tabletem lub telefonem zabawka ożyje, robiąc zabawne animacje. Mój syn dostał je gdy miał 4 lata i bawi się nimi do dziś (7 lat).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...