Skocz do zawartości
Forum

Jakie studia?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w zgodzie z zainteresowaniem,a potem tak jak ja, dumna absolwentka socjologii będziesz się na gwałt szkolić. Jestem dorosła, a od dwóch lat popycham do szkół zaocznych i na kursy żeby związać koniec z końcem i robię dokładnie to czym przez całe życie zajmować się nie chcialam- w dodatku kiedy wiem że stoi za tym kasa, a ja mam rodzinę do utrzymania to zaczęlo mnie to kręcić. Szkoda że straciłam na hobby pięć lat życia, bo mogłabym w tym momencie mieć porządne stanowisko a nie zaczynać prawie od początku. Dobre studia są ważne. Na zainteresowania będzie czas po szkole. Gwarantuje ze łatwiej studiować, niż pracować i studiować bo się lipny kierunek wybrało.

Odnośnik do komentarza

sorbetta, jeśli nie jesteś pewna, na jaki kierunek studiów się wybrać, skorzystaj z pomocy doradcy zawodowego. Wybierając studia dla siebie, najlepiej połączyć kilka czynników: i własne predyspozycje, wiedzę, zainteresowania, jak również warto myśleć o tym, czy ten kierunek da Ci na przyszłość pracę, jest atrakcyjny na rynku pracy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

No ja też mam problem z wyborem jakie studia i w ogóle jaki kierunek wybrać zastanawiam się nad kierunkiem zdrowie publiczne studia online więc mogłabym bez problemu nadal pracować. Studia na kierunku zdrowie publiczne mają charakter interdyscyplinarny, zdobywając wiedzę i umiejętności z zakresu nauk społecznych, nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu, zgłębiając zagadnienia z takich dziedzin, jak medycyna, zarządzanie, ekonomia, administracja, psychologia, socjologia, polityka zdrowotna, bezpieczeństwo żywności.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego, co chcesz w życiu robić. Ja zawsze kierowałam się tą zasadą że zarówno studia jak i później wykonywany zawód, mają sprawiać przyjemność. Ja ze swojego doświadczenia, mogę polecić szkołę z bardzo dobrym poziomem nauczania czyli WSB z filiami na Śląsku z programem na stronie rekrutacja.wsb.edu.pl/. Zrobiłam tam studia podyplomowe i nawet nie wiem, kiedy mi to zleciało. Bardzo fajni prowadzący, ciekawe zajęcia i ogólnie sama przyjemność uczenia się.

Odnośnik do komentarza

Mozna sie po czesci z tym zgodzic, ze posiadanie jakichs tam intersowan moze isc w parze ze studiami jednak to sa chyba jakies tam wyjatki. Moim zdaniem to blad kierowac sie tylko nimi przy wyborze naszego przyszlego zawodu. A co jesli bedzie problem ze znalezieniem pracy lub bedzie nisko platna? No wlasnie .. nic. Zauwazylam jednak taki ciekawy trend, ze jednak mlodziez ma co raz wiecej obeznania jesli chodzi o sprawy zwiazane z informatyka co mnie cieszy. Przeciez internet i temu podobne technologie beda przyszloscia. Wystarczy chociazby spojrzec na oferty wiekszych uczelni typu Wyższa Szkoła Bankowa aby znalezc takie kierunki jak studia grafika . W sieci powstaje multum nowych sklepow internetowych, a przeciez ktos musi dla nich przygotowac oprawe graficzna .. to moze byc niezla sciazka kariery dla ludzi uzdolnionych manualnie, nie sadzicie?

Odnośnik do komentarza

Ten po którym są perspektywy. Mówię po swoim doświadczeniu i ludzi dookoła. Fajnie jest studiowac co się chce i w dodatku jeszcze za darmo, ale potem przychodzi rzeczywistość i nie ma pracy lub mało-płatna. Większośc wtedy musi się przekwalifikować i płaci za dodatkowe studia/kursy. Poza tym pracując w tym co Ci sprawia radość cała przyjemność wykonywania jej znika a potem frustruje. Kojarzy się tą czynność ze stresem i schematami, które są nieodzowną częścią pracy oraz przepracowaniem. Praca pracą a zainteresowania radzę zostawić po pracy

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu iść na studia, tylko dlatego, że dany kierunek "się opłaca", a w rzeczywistości kompletnie cię on nie interesuje. Wtedy nic nie wyniesiesz z takich studiów, a do tego będą dla ciebie prawdziwą męką. Warto poszukać czegoś wartościowego, co będzie wpisywać się w zakres twoich zainteresowań. Możesz poszukać inspiracji w ofercie Akademii WSB. Na http://rekrutacja.wsb.edu.pl/ znajdziesz listę wszystkich dostępnych kierunków.

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba też od razu kierować się tym, co leży do końca w sferze zainteresowań, bo często kończy się na tym, że nie można potem pracy znaleźć. Lepiej jest decydować o wyborze kierunku pod kątem umiejętności i analizy, nauka których przedmiotów idzie nam łatwiej. Poza tym, studia same nie wystarczą, bo trzeba też dbać o samorozwój i robienie kursów - rynek pracy jest przewrotny i łatwo jest trafić gdzieś, co nie jest związane z wyższym wykształceniem. Mówię z doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza

Nie ma sie co oszukiwac, w dzisiejszym swiecie wszystko zmienia sie bardzo szybko .. doslownie jak w kalejdoskopie. Aby byc na biezaco ze wszystkim to zwykly czlowiek sobie raczej nie da rady. Czesc zawodow jest aktualnie wypierana przez rozwoj technologiczny .. dla przykladu proste proce na magazynie zaczynaja wykonywac roboty .. dalej zapewne bedzie wiecej zastosowan. Warto natomiast sie zastanowic nad jakims kierunkiem gdzie predko taka rewolucja nie zawita. Kilka przykladow mozna znalezc chociazby w tym artykule https://zak.edu.pl/aktualnosci/10786-podnoszenie-kwalifikacji-i-ciagla-potrzeba-ksztalcenia-----najlepsza-gwarancja-stabilnego-zatrudnienia W zyciu bardzo wazna kwestia jest rozwoj osobisty dlatego tez namawiam kazego do nie osiadania na laurach .. tylko dazeniu do czegos wiekszego .. bardziej satysfakcjonujacego :) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

A niestacjonarne studia nie wchodzą w grę? Mój niemąż kończy właśnie niestacjonarnie informatykę w Wyższej Szkole Bankowej i jest mega zadowolony - mówi, że to nie jest nauka "suchych" informacji, ale w dużej mierze praktyka.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Stina, zachęcam również do zapoznania się z kierunkami i specjalnościami, jakie oferujemy na studiach II stopnia. Istnieje u nas również możliwość połączenia ich ze studiami podyplomowymi. Dzięki temu można uzyskać dwa dyplomy w dwa lata.
Pełna oferta znajduje się na naszej stronie internetowej, zachęcam do zapoznania się.

Pozdrawiam,
Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...