Skocz do zawartości
Forum

Kiedy powiedzieć w pracy o ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczyny mam ogromny dylemat, więc założyłam ten wątek. Może któraś z was podpowie co robić. Otóż jestem obecnie w 7 tygodniu ciąży a pracuję w szpitalu dziecięcym na dializach jako pielęgniarka i nie wiem czy już powiedzieć oddziałowej o mojej ciąży czy poczekać do 3 -4 miesiąca... A nie chciałabym jeszcze normalnie pracować bo się dobrze czuję.

Odnośnik do komentarza

Ja pracując na noworodkach powiedziałam w 8 tygodniu i od razu przedstwiłam zaświadczenie o ciąży. Pracowałam do 10 tygodnia i później zwolnienie. Gdzie moje koleżanki potrafiły iść na zwolnienie 5-7 tydzień. Też się dobrze czułam, ale mam świadomość konsekwencji naszej pracy: stres, czasem wysiłek i oczywiście możliwość zakłucia się. To Twoja decyzja

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałam się jednak powiedzieć oddziałowej na mikołajki, z racji że na hemodializie się siedzi 4 godziny a nerki promieniują i dezynfekuje się środkami chemicznymi. Dyżury mam na razie bez zmian z racji że się bardzo dobrze czuję. A i inaczej oddziałowa będzie patrzeć wiedząc o ciąży. Do póki będe się dobrze czuła to będę pracować bo w domu to bym chyba oszalała siedząc 7miesięcy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...