Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dobrą wiadomość dla tych z Was, którym należy się potoczna " 13" z pracy- nauczyciele itd. "13" należy się od 29.06.2013 roku ( w świetle nowelizacji ustawy o dodatkowym rocznym wynagrodzenie) bez względu na nieprzepracowanie co najmniej 6 m- cy w ciągu roku kalendarzpwego ze względu na przebywanie na urlopie macierzyńskim - nawet - dodatkowym. A od 2016 roku, kolejna nowelizacji uchylili okres dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Spryciarze....
Informacje można znaleźć na stronie www.przepisy.gofin.pl
To jest Dz.U. z 2013 roku poz. 1144
W sumie to wystarczy wpisać : Ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym nauczycieli.

Trochę pogrzebalam w przepisach i mnie olśniło,że po macierzyńskim z Martą nie wypuścili mi z mojego przedszkola "13" powołując się na ustawę, ale oslice nie wiedziały o nowelizacji... będę się odwoływać, bo na podstawie ustawy z 29.06.13 w 2014 powinny mi wypłacić całość naleznej kwoty. Nie dostałam nic ,jeszcze zdziwione były że się śmiałam zapytać, no to teraz będą zdziwione....panie ksiegowe i p.dyr- wszyskowiedzace zawsze....

Odnośnik do komentarza

Hej kochane u nas od rana deszcz eh wczoraj piękna pogoda a dzisiaj paskudna :/
Niedziela nam minęła bardzo przyjemnie dzisiaj muszę podjechać do lekarza po zaświadczenie że jestem w ciąży bo w piątek na śmierć o tym zapomniałam jeszcze w łóżku leżymy i jakoś brak weny do wstawania.
Mały z nami będzie w pokoju Jagoda ma swój pokój ale śpi z dziewczynkami jak są u mnie a teraz ze mną :)
Później i tak kupimy łóżko piętrowe dla dzieciaków może już na swoim będziemy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

Nasze lozeczko wyglada teraz tak i mlody jeszcze dlugo w nim pospi (to znaczy najpierw musi zaczac tak spac bo po kolku godzinach wedruje do mnie). Byly w nim tylko szczebelki, boczek dorobil mi tata no i tez mialo 3 poziomy wysokosci materaca. Jest bardzo stabilne wie potem je przerobie na takie siedzisko. A przewijak tutaj byl dobry taki wiekszy, ja mialam ten na mniejsza lozeczko ale to przykrecilismy pod spod listewki i bylo w porzadku.

monthly_2017_03/sierpniowe-mamusie-2017_55448.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja :-) ja mam to standardowe łóżeczko z Ikei. Jest fajne, ale przydaje się dopiero teraz, bo wcześniej córka spala z nami, ja byłam tak przywiązana ze nie chciałam jej odkładać. Teraz przychodzi w nocy czasem, ale jest ok.
Mam pytanie, czy mialyscie juz sprawdzane wszystkie narządy na usg? Bo ja byłam ostatnio w 14 tygodniu i tylko kość nosowa i NT sprawdził. Chodzę prywatnie,ale ten lekarz nie jest taki wylewny jak moja poprzednia gin która wszystko sprawdzała i mówiła. Teraz idę za tydzień to chyba powinien wszystko juz sprawdzić? Najwyżej zwrócę mu uwagę. Ogólnie jest bardzo dobrym lekarzem, ale jakiś niedosyt mam po tamtej wizycie.
Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

Mamaamaa między 11 a 16tc 6 dniem lekarz wykonuje usg genetyczne sprawdzając przezierność, kość nosowa i przepływy. Jest jeszcze za wcześnie na dokładna ocene wszystkich narządów.
Na usg połówkowym, czyli od ok 20tc oceniane są ew. wady rozwojowe, narzady, pepowina, komory serca itd itp ;)

Odnośnik do komentarza

Wkradł się błąd, nie 16t6dn tylko *między 11tc a max 13t6dn.

Witajcie Dziewczyny w ten piękny słoneczny dzień! Aż chce się żyć. Co prawda całą noc nie mogłam zasnąć, tylko leżąc na plecach było mi wygodnie, ale cierpły mi nogi i ręce. ... czyli jednak jest prawda w tym,co mówią na temat ucisków i niedotlenienia przy pozycji na plecach i prawym boku. ...

Po śniadanku i obiedzie planuje dwa spacery z psem (Jeśli utrzyma się pogoda).

Mam do Was pytanie? W którym tc zauważyłyście, ze waga zaczyna Wam juz regularnie rosnąć? Sprawdźcie ile to jest tygodniowo? Wg mądrych źródeł w II trymestrzr powinno to być od 0,5 do 0,8kg tygodniowo.
Mój brzuszek, a w nim Majka postanowił zacząć rosnąć! ;)

Odnośnik do komentarza

Odnosnie łóżeczka to przez pierwszy rok Maja będzie spała w naszej sypialni (łóżeczko obok naszego), a po ok roku będzie miała swój pokoik.
Początkowo chcieliśmy kupić łóżeczko o wymiarach 120x60. Nie wiem w sumie jak długo może ono posłużyć dziecku. Chcemy, by miało regulowane poziomy materaca, aż do maksymalnie niskiego. (Ja podobno potrafiłam wejść na misia lub kołdrę i próbować przejść na drugą stronę,co kończyło się wiszeniem na barierce i prawie zawałem mamy ;)

Odnośnik do komentarza

Axam, zaciekawiłaś mnie tymi przepisami, poszperałam, ale nie mogę znaleźć paru odpowiedzi, może wiesz więcej - znajoma z pracy od 15.06.2015 była na zwolnieniu lekarskim - do tego czasu nie korzystała ze zwolnienia w tym roku. Od 16.12.2015 była już na urlopie macierzyńskim. Teoretycznie ma przepracowane 6 miesięcy (chyba nawet 1 dzień dłużej) i wg mojego myślenia należałaby się jej trzynastka za okres od 1 stycznia 2015 do 15 czerwca 2015 roku (gdzie przyjmuje się, że miesiąc ma 30 dni, wlicza się niedziele i święta). Oczywiście trzynastki nie otrzymała za 2015 rok.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ywn157u1qwnog.png

Odnośnik do komentarza

Mama w załączniku zobacz sobie jak u mnie było opisane po tych prenatalnych badaniach dał mi to żebym mogła sobie przeczytać i zrobić ksero ja sobie fotkę strzelilam.
Mój dokładnie mówi przy badaniu i w gabinecie to się zwraca nie przez pani tylko mówi po imieniu ha ha też jest bardzo dobry bo interesuje się a nie na odczepnego robi bardzo go sobie chwalę :)

monthly_2017_03/sierpniowe-mamusie-2017_55452.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

Asjer ja to juz sama nie wiem jak to jest z ta waga :) ogolem od poczatku ciazy waga wzrosla o 1.5kg mimo tego ze jem normalnie i zbyt duzej aktywności fizycznej nie wykazuje. Brzuszek od 3tyg z dnia na dzien coraz bardziej rosnie. Boje sie ze jak ta waga wystartuje to nie bedzie chciała sie zatrzymac ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9qqmzxacyl9ax.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!

ASJER dobre rzeczy słyszałam o tym foteliku i jest to chyba dobry wybór.

Dziewczyny jecie sushi w ciąży? Ja się skusilam w sob bo mieliśmy gości ale oczywiście tam gdzie ryba była grillowana a teraz się boję ze może przez przypadek zjadłam coś nie tak.

AXAM rozbawiła mnie ta historia z mlekiem pp tym jAK napisałaś ze jednak okazało się ze mleko było jednak inne. A w pracy trzeba walczyć o swoje niestety.

Mama 2014 chyba rozpiescilas męża. Moj jakby dostał kanapki i kawę rano w termosie to bu chyba zemdlal . Moja siostra się śmieje ze na się modliłam i dobrego męża i mam a on się nie modlił i ma to co ma. Az AK źle nie jest bo w sumie k wszystkiego trzeba walczyć i powtarzać sto razy a wiadomo ze teraz jak jestem na zwolnieniu to ja więcej w donu ogarniam ale jak oboje pracowaliśmy to było równouprawnienie.

AniołKowalska mama mój Jasiek tez po roku miał soac w innym pokoju teraz ma półtora i dalej jest z nami. TAK więc plany planami życie życiem. Ale w chorobie nie wyobrażam sobie ze młody śpi sam i jeszcze w dodatku budzi się e nocy na butlę a czasami pi to żeby przejść do łóżka rodziców. My mamy lozeczko 120/60 i przewijakow będzie znowu na łóżeczku bo inaczej musiałabym usunąć szafę z sypialni. Przy Jasku mi się sprawdziło wiec myślę że teraz tez będzie ok.

Widzę że już jest coraz więcej radości w związku z tym ze znacie płeć maluchów. U nas dopiero wizyta 20 i zobaczymy czy coś się pokaże ale ja rodze pod koniec sierpnia wiec wiadomo ze pomiędzy niektórymi z Was jest duża różnica.

Miłego dnia. U nas piękna pogoda!

Odnośnik do komentarza

Lex jak na moje rozumowanie po analizie przepisów powinna dostać 13 proporcjonalnie do przepracowanego czasu w tamtym roku 2015, bo wykluczenia okresu dodatkowego urlopu macierzyńskiego zrobili nowelizacji w 2016 roku, a w czerwcu 2013 roku rozszerxyli to wyłączenie wraz z dodatkowym ,wiec jak rozumiem całym rokiem. Lecz jak zwykle jest jeden lapsus, studiując dalej, taka sprzecznośc, jeśli było się na macierzyńskim cały rok kalendarzowy to nie ma od czego obliczyć tej 13.... mimo to że sam macierzyński nie był przeszkodą - jak przed zmianą przepisów w 2013 r....no ale twoja koleżanka jeśli pracowała choć miesiąc czy dwa w 2015 roku to powinna dostać 8,5 % z sumy zrobionych w tamtym okresie pieniędzy.

A my znowu Martę mamy chorą:( gorączka w sob w nocy. Migdałki jak globusy z białym nalotem.... to poszła do przedszkola..... no coment.

Łóżeczko będę kupować małe 90/40, z opuszczonym bokiem i na kółkach. Potem sprzedam i kupię używane 60/120.

Odnośnik do komentarza

Mar86ta to mój maz w sumie dobrze ze mną ma ;) Codziennie robie mu kanapki do pracy. U nas od zawsze był podział obowiązków,oboje pracowaliśmy i oboje byliśmy po pracy zmeczeni. Kiedts musialam mu uzmyslowic pare rzeczy i chyba widzial, ze ilosc obowiazkow oprócz pracy zawodowej mnie przerasta. Fakt faktem kobieta zawsze będzie ich miała więcej zajęć, bo albo je sobie narzuci (wszystko sama,bo lepiej zrobi itd) albo męża ma niedomyślnego lub niezbyt skorego do pomocy. .... ale nie mogę narzekać! JZak sprzątamy, to mąż mnie teraz w wielu rzeczach wyręcza, nie pozwala dźwigać, robi zakupy lub chodzi jako "niosący-dzwigający" na rynek ;) Mówi, żebym dużo odpoczywała itd. Nigdy nie miał postawy roszczeniowej o obiad, pranie itd. (Tylko ja je robie)... gdyby miał to zostawiłabym jemu te obowiązki ;) Często mi pomaga w kuchni, jak mu podpowiem co i jak ma zrobić.
Liczę, ze jak urodzi się Maja to tez mnie bedxie dzielnie wspierał :)

Odnośnik do komentarza

My mamy lozeczko wieksze, sluzy do teraz. . Przewijak mialam na lozeczko, bylam zadowolona, nie trzeba bylo sie schylac itp, wszystko mialam na komodzie obok. Potem jak mala sie wiercila to kladlam przewijak na lozko :-)
teraz kupimy malej normalne lozko a dzidzia dostanie lozeczko ..
Tak mnie kusi zeby sciagnac ze strychu wory z ciuchami i wybrac chociaz te uniwersalne, zeby miec juz cos.. ech.. sama sie powstrzymuje bo nawet nie mam tego gdzie trzymac.

Axam, to Ty pisalas wczesniej ze znajomi byli z chorym dzieckiem, nie? Pewnie cos zlapala .. ech, zawsze cos u Ciebie :(
mi na gardlo pomogl argentin t do psikania, nic nie jest napisane zy dzieci moga.

Odnośnik do komentarza

Mar86ta jak jadłaś grillowaną rybę to nic złego się nie stanie. Gorzej jak byłaby surowa..
Co do wyprowadzki Bąbla z pokoju to bardziej chodziło mi o to, że planujemy kolejnego lokatora do łóżeczka, ale masz rację, życie zweryfikuje nasze plany...
Asjer ja przytyłam póki co 3 kg i nie widzę stałego przyrostu masy ciała w II trymestrze, choć brzuch też coraz większy.
Ja na prenatalnych mialam sprawdzaną obecność narządów, a na ostatniej wizycie w 17 t 6 dz rozmiar główki brzuszka i narządy płciowe.
Lex nie wiem czy cos pominelam, ale znasz już płeć?

Odnośnik do komentarza

Faktycznie u mnie też na ostatniej wizycie pokazywał mi lekarz jelita, wątrobę dzidzi, narzady plciowe i mierzył główkę. Musze dopytac na następnej wizycie szczegółowo o wszystkie narzady i długość Majki.
Gdzieś czytałam, że na połówkowym usg sprawdza się już szczegółowo czy nie ma wad rozwojowych, w budowie narządów itd.
Aniolkowa mama, dobrze zrozumiałam (i czy mogę dopytać), że jak maleństwo skończy roczek to chcecie postarać się o kolejna dzidzię? Czy ten nowy lokator to ktoś inny?

Odnośnik do komentarza

Chlopaki górą z tego co widzę ;)
Mamaamaa jak byłam u lekarza w 13t2d to sprawdzał dzidzi mózg, serce (było nawet widać już troszkę komory i przedsionki), żołądek i narządy płciowe. Na nerki było za wcześnie.
Ja dzisiaj zajadam litrowe lody bakaliowe. Miałam bóla i musiałam kupić ;) chociaż ogólnie odrzuciło mnie od słodyczy :)
Pozdrowienia dla Was Dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...