Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam w internecie papierki lakmusowe (marka merck, ginekolodzy też ich używają) i je wkładam do przedsionka pochwy na kilka sekund przed myciem i oddaniem moczu.
Hela90 myślę że jak zastosujesz te globulki a potem odbudujesz mikroflore probiotykiem to powinno być ok. Ginekolog nic nie wspominał o probiotykach?
Btw, mój profesorek twierdzi ze doustne probiotyki ginekologiczne to trochę chwyt marketingowy, no bo niby jak mają się dostać się te bakterie do pochwy? Chyba, ze tak jak te patogenne.

Odnośnik do komentarza

Ale macie piękne brzuszki, gratulacje :) ja się swoim nie chwalę bo wyglądam jak hipopotam a mój brzuch w ogóle nie wygląda jak ciążowy bo wywalilo mnie bardziej na boki niż w przód. Jeśli chodzi o rozstępy to w ciąży z pierworodnym smarowalam się do 18 tygodnia po czym dostałam zakaz dotykania brzucha z powodu rozwarcia i tak mnie poorało że momentami wyłam z wściekłości tak swedzialo i szczypalo, jak gdzieś znajdę zdjęcie brzucha w tamtej ciąży to wam pokaże, chociaż na zdjęciu to nie wygląda az tak makabrycznie jak było w rzeczywistości :( teraz poddalam się już na początku i nie smaruje się niczym. Czytałam że cierpicie na brak euforii ciazowej, a już myślałam że to ze mną coś nie tak... najbardziej się wkurzam że nie mogę syna wziąć na ręce kiedy przychodzi się przytulić, mam wrażenie że czuje się odrzucony :( byłam dzisiaj zbadać mocz, na szczęście ketonow nie ma. Jutro mam wizytę ale raczej bez usg, więc pewnie dopiero na polowkowym będzie szansa podejrzeć płeć, chociaż jakoś nie spieszy mi się wiedzieć. Wczoraj skończyłam 17 tydzień, w poprzedniej ciąży w tym okresie chodziłam dumna jak paw z wypiętym brzuchem, teraz podświadomie ubieram się tak zeby go maskować, denerwuje mnie to że każdy dowiadując się o ciąży dziwi się ze tak szybko po poprzedniej i przez głupie ocenianie czasami tak jakbym się wstydziła . Wiem że to głupie ale gadanie ludzi potrafi zdołować

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Aniolkowa, synu ma obecnie 15 miesięcy, także jeśli urodze w sierpniu to między dziećmi będzie 21 miesięcy różnicy. Dla mnie to idealny układ, zawsze marzyłam o dzieciach w zbliżonym wieku, ale widzę że każdy odbiera to jako wpadkę albo jest reakcja "oo znowu?" jakbym bez przerwy w ciąży chodziła :/ pewnie przez te hormony jeszcze bardziej to biore do siebie ale przykre to jest
Princessa, super że dzidzia zdrowa, a płeć poznasz później po prostu tak jak i ja, już mi leci 18 tydzień a nadal nie znam ;)

7.08.17

Odnośnik do komentarza

A co do rozwarcia to tak, lezalam większość czasu, ale nie aż tak restrykcyjnie żeby wstawać tylko do toalety, po prostu przez większość dnia lezalam ale poza tym starałam się prowadzić w miarę możliwości normalne życie, jedzenie przy stole, prysznic, wyjście do ogrodu itp. W szpitalu byłam 5 dni w 18 tygodniu na obserwacji szyjki, potem w 32 tygodniu tydzień byłam w szpitalu i dostałam sterydy na rozwój płuc dziecka bo szyjka się zgładziła, potem na 8 dni przez porodem lekarz skierował mnie do szpitala zebym byla pod obserwacją od poczatku porodu bo podejrzewal że z moją szyjka to będzie kwestia minut, no niestety minuty przeciagnely się w 6 godzin ale przynajmniej szłam rodzić pozytywnie nastawiona :)

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Velvet wiem ze takie gadanie moze wkurzac, ale po prostu musisz sie odgryzac zeby wiedzieli ze to Twoja sprawa i Twojego meza. U mnie za to bylo ciagle kiedy drugie, a rodzenstwo by sie przydalo, a kiedy dziewczynka?
U mojej siostry roznica wychodzi 1,5 roku, a ona chciala jeszcze wczesniej drugie tylko nie wychodzilo, bo chciala jak najmniejsza roznice wieku. Zaraz wyjdzie z pampersow i bedzie mogla wrocic do zycia ;)
Ja za to zakladam obcisle rzeczy i jak mi ktos mowi ze 'ooo nie ukryjesz juz' to mowie ze nie mam sie czego wstydzic zeby ukrywac. Bo te nasze brzuszki czy male czy duze to jest powod do dumy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

U mnie beda 24 miesiace roznicy okolo I my tez tak chcielismy:) w ogole nie czuje sie zawstydzona tym faktem, choc u mnie podobnie co niektorzy maja zlosliwe usmieszki ale to ich problem. Z moja rodzina I najblizszymi cieszymy sie, ze bedzie nowy maluszek:) mam pbawy tylko jak to bedzie z ta opieka nad dwojka badz co badz maluchow ale damy rade na pewno:)))

Sliczne te Wasze brzuszki:) sprobuje jutro swoj przed praca wrzucic:)

Odnośnik do komentarza

U mnie fatum - ciąg dalszy.... Starsza poprosiła mnie o rozmowę i oznajmiła z płaczem oficjalnie , że ma bulimie i że nie ma nad tym już kontroli,że zamierza schudnąć do 50 kg, ( ma teraz 53,5 przy wzroście 170 i już jest szczupła.) Kompletnie nie wiem co jej na to powiedzieć,czy da się powiedzieć cokolwiek? Żeby nie zaszkodzić?
W dodatku mama mi zadzwoniła po 20 min od tej rozmowy i oznajmiła że w nocy 16 letni chłopak z rodziny,która mieszka na parterze domu moich rodziców, popełnił samobójstwo... w szopce obok domu...próbowali go ratować ale się nie udało, helikopter tam był nawet ale wywieźli go i tak w worku. To jakaś masakra. Ustaliłyśmy z mama że córce nic nie będziemy mówić, ale ona już za 10 min przyleciała do mnie mi " to " powiedzieć bo już mieli gorąca linię że znajomymi. Chłopak miał podobno depresję....
Mam tak cholernie złe przeczucia...
Szczerze- wchodząc do jej pokoju przyspiesza mi serce.
Szukam psychologa- niech będzie prywatnie,trudno, jak na kasę musimy czekać parę miesięcy... chore, bo możemy nie doczekać...

Odnośnik do komentarza

Zarywam kolejną noc, ale mam nadzieje,że było warto, mam nadzieje, że znalazłam dobrego fachowca dla mojej córy, po przeanalizowaniu setek różnych opcji,opinii, przestudiowaniu dziesiątek skryptów dotyczących tematu, zadzwonię rano i zobaczymy co wywalcze, jaki termin. Będę tylko musiała pociągnąć alimenty od byłego- chyba go już porządnie postrasze , bo nie mam za bardzo kasy,jeszcze w dodatku teraz.. ale w sumie to wolę na psychoterapie niż na trumnę dla dziecka przeznaczyć fundusze...
Jakże się cieszę,że mam jakaś taka mutacje genetyczną - chyba,że każda sytuacja kryzydowa wywołuje u mnie reakcję wydzielania adrenaliny, tej konstruktywnej i od razu niemal zapala mi się mechanizm działania.
Żałuję tylko,zero nie przechodzi w pokolenia dalej automatycznie. Jak miałam z 13 lat to byłam pewna ze każdy jest skonstruowany w ten sposób- jakże wielkie było moje zaskoczenie i ...rozczarowanie światem dorosłych kiedy przekonywalam się,że to cecha raczej rzadko osobnicza a częściej ludzie po prostu się poddają.
Ten wywód to absolutnie nie chęć wywyzszenia się ,tylko taka refleksja... czy może jakimś sposobem dałoby się taki mechanizm sztucznie u człowieka wytrenowac?
Gdybym odkryła sposób to pewnie miałabym z tego wielką satysfakcję.

Dziś moja zapytała: co mogę zrobić,żeby w końcu zacząć jakkolwiek funkcjonować?

Jedyne co mi przyszło do głowy to żeby wykluczyła że swojego systemu pojęć 3 z nich: potem,zaraz,później.
Uśmiechnęła się,pierwszy raz od długiego czasu- oczami,nie tylko ustami, stwierdziła że uwielbia te mamine proste rady, bo brzmią jak żart ale są genialne w swojej prostocie.
Tym zdaniem na moment mnie rozjechala.:)
Spokojnej reszty nocki Wam życzę...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny piękne te Wasze brzusie! A z tymi oponkami to mnie nie osłabiajcie! :) tak się zastanawiam czy to mój brzuch nie jest za wielki w porównaniu do Waszych.
Princessa ja jestem w tym samym tyg i lekarz powiedzial mi płeć w piątek i zapewnił że raczej nic sie nie zmieni.
Velvet ja starałam się z mężem zajść w ciążę juz w 10miesiacu po porodzie. Niestety sprawy tak sie potoczyły że zaszlam w ciążę po ponad roku. Teraz to się nawet cieszę bo nie wyobrażam sobie zebym miała operację wyrostka w ciąży..... Chyba bym ze strachu padła.
Dziewczyny ja smaruje Pharmaceris Macierzyństwo przeciwko rozstepom. W pierwszej ciąży używałam i na brzuchu nie mam ani kreseczki. Pojawily mi sie tylko na posladkach bo... Nie pomyslalam zeby tam tez smarowac. Więc zaczełam tam też i przestaly sie powiekszac wiec działa. Teraz smaruje sie prawie od polowy ud z posladkami po dekolt ;)
Axam życzę wytrwałości bo masz naprawde trudną sytuację.

Odnośnik do komentarza

Axam, powinni film o Tobie nakrecic. 100% bylabys inspiracja i podpora dla wielu kobiet. Jestes silna babka. Zycze Ci duzo wytrwalosci i powodzenia. Mam nadzieje, ze skoro cora juz nazywa po imieniu swoj problem, to da sobie pomoc i na terapie bedzie chodzic, wyglada na to, ze chce pomocy.

Ja tez plci nie znam. Za tydz mam wizyte, ale nie nastawiam sie, ze poznam. W pracy poszli mi na reke, moge przejsc na L4, tak wiec prawdopodobnie od tej wizyty wezme zwolnienie. (Jestem na urlopie wychowawczym). U nas roznica 3 lata bedzie miedzy dziecmi. Wiem, ze dogadywanie ludzi jest irytujace, ale nie ma co sie przejmowac :-) u mnie pod kurtka nie widac, ze mam brzuch. Ale tak to widac,moim zdaniem jest juz ogromny. Kuzynka kilka dni temu "ale masz juz wielki brzuch, jak Cie widzialam dwa tyg temu to nic nie bylo widac" .. ale tylko sie osmialam . Z cora mialam brzuch jak kolezanka w ciazy blizniaczej, wiec nie oczekuje malego, zgrabnego brzuszka.

monthly_2017_03/sierpniowe-mamusie-2017_55350.jpg

Odnośnik do komentarza

Axam,nie mieści mi się w głowie, że przy problemie Twojej córki jeszcze musisz tyle czekać na pomoc specjalistów, przecież to powinien być priorytet aby młodzież ratować od depresji, zaburzeń odżywiania itd, kpina, że musisz się martwić czy Twoja córka przetrwa do wizyty, choć ja wiem że z taką mamą jaką jesteś przetrwa! Najsmutniejsze jest to, że sama niestety za wiele nie możesz pomóc oprócz oczywiście wpierania jej, nie negowania jej osoby, nie pokazywania że jest gorsza no i bezwzględnej miłości ale wiem, że tego jej od Ciebie nie brakuje. Trzymam kciuki za pozytywne i szybkie zakończenie tego etapu Waszego życia! :*
Ps.Pisz jakąś książke kobieto! Będę pierwszą osobą która ją kupi!
Velvet, co to ma być? Kur**! Za mała różnica? A co to kogo obchodzi, dzieci to szczęście i nie powinno nikogo obchodzić czy to planowane czy wpadka, nie masz 15 lat żeby Ci wytykali, ale się zeźliłam. Ja też planuje szybko zajść w drugą ciąże, i nic nikomu do tego, to nasze decyzje, nasze macice i nasze dzieci! O co walczyły kobiety w te czarne poniedziałki?! O wolność wyboru, a jeśli to wybór w drugą strone-świadome macierzyństwo to już głupie uśmieszki pod nosami, walnęła bym w ten nos :) no ale lwica mi się włączyła. :)
AniołkowaMamo nic lekarz nie mówił o probiotykach ale napewno się tym zainteresuję, i zastosuję się do Twoich rad, bo nie chcę ciągle mieć infekcji :/
Princeska super że z dzidzią wszystko ok, że pieknie rośnie, a o płci już niedlugo się dowiesz :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37cwa19pxss0gg.png
https://www.suwaczki.com/tickers/thgfskjo3b9dlzoo.png

Odnośnik do komentarza

No musze jeszcze poczekać na potwierdzenie płci bo wogole nic nie zaproponowała... widziałam że dziecko ułożyło się super bo było widać tylko że tam coś się świeci ale ze coś odstaje to już nic nie mówiła... słyszałam że ja dziewczynka to tam się świeci właśnie a jak chłopczyk to odstaje itp są różne opinie he

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza

Axam wybralas psychiatre czy psychologa? Slyszalam ze psychiatrzy potrafia duzo lepiej pomoc ale wielu ludzi nazwa odstrasza bo sie kojarzy od razu z psychiatrykiem. Moja kolezanka tez miala bulimie, chodzila po psychologach i zaden nie pomogl, dopiero po spotkaniu z psychiatra zdecydowala sie na dalsze leczenie.
Trzymam kciuki zeby szybko udalo sie corce pomoc.

Ja plec pewnie za miesiac poznam ale dalej jestem przekonana ze to syn dlatego jakos ciekawa nie jestem, najwyzej przezyje szok na usg ;)

U mnie brzuszka tez nie widac w plaszczu chociaz jestdosc opiety, ale dla kogos z boku moze to wygladac jakbym po prostu pod spodem byla grubiej ubrana. Jak bedzie widac to przynajmniej w kolejkach zaczne to wykorystywac bo na razie mi glupio, nawet w rossmannie gdzie sa info ze ciezarne maja pierwszenstwo, ale skoro nie widac...

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-) ja to ociągam się z forum. Ale to wkoło coś jak mąż był to jakoś czas zawsze zorganizowany był. A dziś mi mąż do pracy do Niemiec pojechał. I będę mieć więcej czasu na pogaduchy ;-)
Ja mam za tydz w czwartek wizytę i juz nie mogę się doczekać. Bo ruchów jeszcze zbytnio nie czuje i oczywiście juz się martwie. I jeszcze dziś ze znajomą rozmawialam i powiedziała że absolutnie na plecach spać nie można a ja czasem spalam i już się boje że przez to coś dzidzi mogło się stać. W piatek badania idę zrobić.
Co do brzucha to ja mam ogromny. Bo i sadelko moje sprzed ciąży plus rosnący brzuszek i plus dolegliwości ze wzdeciami wkoło i mam pokaźny bębenek.
Juz w zimowej kurtce się odznacza. A na wiosnę to już wszyscy będą wokół wiedzieć. Juz słyszę komentarze matek z grupy przedszkolnej mojego młodego które zarzekaly się że juz więcej dzieci nie chcą. A jak ja mowilam ze jakby było 3 to bym nie płakała napewno i teraz się cieszę i oby tylko zdrowo rosło w brzusiu :-)
To i ja brzuchalkiem się pochwałę ;-)

monthly_2017_03/sierpniowe-mamusie-2017_55354.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgeobc1pzb.png

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie to wczorajsze narzekanie, dobija mnie to gadanie ludzi, na pierwsze dziecko zdecydowaliśmy się 2 lata po ślubie, ale straciłam ciąże w 11 tygodniu, 1,5 miesiąca po poronieniu zaszlam w kolejną ciążę bo nie chciałam czekać w nieskończoność, nie wytrzymalabym psychicznie no i mam cudownego synka, teraz po roku zaszlam w kolejną ciążę i jak słyszę że ja bez przerwy w ciąży chodzę to mnie dobija... ale założyłam dzisiaj legginsy ciążowe i bardziej obcisla bluzkę i stwierdziłam że ten mój brzuszek jest całkiem ładny ;) tylko wielki i wysoki, bo też mi się mięśnie w poprzedniej ciąży rozeszly, niby w niedużym stopniu no ale brzuch wygląda na zdecydowanie bardziej zaawansowana ciążę niż 17 tydzień :) ale dzięki diecie cukrzycowej na której chudnę mimo że dziecko rośnie - bez problemu dopinam się we wszystkie kurtki, w które jeszcze wiosną nie wchodzilam :D

monthly_2017_03/sierpniowe-mamusie-2017_55355.jpg

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Velvet i prezentuj brzuszek z duma a inni niech sie nie wtracaja ;)

To spanie na plecach to chyba pozniej takie troche niebezpieczne jak juz brzuch jest wielki i moze uciskac cos tam, nie pamietam co ;) na razie chyba nic nam nie grozi, ja tez ciagle na plecach spie, a czasem zdarza mi sie nawet na brzuchu obudzic, nie tak calkiem na plasko na brzuchu ale troche po skosie na brzuchu leze.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...