Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

A tym co ida na mama wie to zazdroszcze, naprawde warto, dla mnie bylo duzo wiecej przydatnych i pomocnych informacji niz na bezpiecznym maluchu. Byla polozna, opowiadala o pielegnacji najmlodszych i fizjoterapeuta, pokazywal jak brac dziecko na rece, jak podawac dziecko z rak do rak i duzo wiecej. Dostalam mase probek roznych kremow, plynow i dla mnie po porodzie i dla dziecka a nawet udalo mi sie recznik wygrac ;) szkoda ze zrezygnowali juz z mniejszych miast

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Usmiechnieta , ja jak bylam na prenatalnych to sam gadal o mozliwosci nagrania na plyte, 30zl .
W pierwszej ciazy chyba kolo 100zl chcieli, ale to byla klinika a nie gabinet w osrodku zdrowia. Musisz zapytac czy jest mozliwosc nagrania. Jak nie ma to powinien telefonem pozwolic nagrac ;-)

Ja zas w nocy od 4 do 6;30 nie spalam :-/ nie wiem co jest grane. Dopiero sie obudzilam.
A Wy juz po paczku ?? :-)

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, napisałam post i wyrzucilo mnie z serweru :( ja tez nie spałam w nocy a raczej rano, obudziłam się przed 5, nie spałam do 8, o 6:30 stwierdziłam ze jestem głodna i zjadłam pączka :) tesciowa piekła :), po 8 stwierdzilam ze jednak sprobuje usnac spalam do 9:45 , zjadłam sniadanko za chwile kawa i paczek, a potem biore sie za chrust.
We wtorek mam wizytę i zaczynam się stresować czy aby na pewno wszystko w porzadku...
Ja za usg 3d w prywatnej klinice płaciłam 250 zł, w tym miałam plytke, zdjecia + opisy, badanie trwało ok 20 min, sama wizyta ponad 30 min. 400 zł to troche duzo, tyle kosztowały takie usg jak dopiero wchodziły te 3d/4d

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3uay3nci3hh85.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmhpfq2uu94.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczyny.
Ja wcinam śniadanko, potem spacerek z psem, bo za oknem pojawia sie słońce. Grunt, że nie pada.
U nas na każdej wizycie lekarz sugeruje mężowi by robił zdjęcia i filmował telefonem i nawet robi pauzy jak ładnie widać dzidzię. Ostatbio mąż nagral prawie całą wizytę usg genetycznego.
Lekarz ostatnio próbował poglądu 3D na chwilę, ale stwierdził, że takiej fotki nam nie da, bo będzie wstyd (nie było ładnego ujecia). Dzidzia wyglądała jak ufolek ;) (11t+2).

Mama_2014 co do leków na ból gardła to lekarz zezwala mi na tantum verde spray, Isle - nawilżanie gardła (mi bardzo pomaga), ja piłam dużo herbaty z własnymi przetwory mi z malin i imbirem. Po czosnku bolał mnie brzuch,a wcześniej mogłam jeść tylko max 1,5 ząbka na dzień.

Jak na początku ciąży byłam przeziębiona lekarz zakazał mi jakichkolwiek leków. Tylko na z bicie b. wysokiej goraczki.
Na gardło stosowałam okłady z białej, surowej ubitej tluczkiem kapusty. Pomogło o dziwo.
Nie pij czystej herbaty, bo wysusza gardło. A w bólu gardła najważniejsze jest nawilżenie. Jak jest przesusxone to szybciej rozwija się infekcja.
No i zostaje płukanie. To mi zalecono, jak nie mogłam brać leków.
Zdrowiej szybko!

Ja mam dzisiaj wizytę. Może poznamy płeć ;) Tak marzymy z mężem o córci... ale pewnie chłopak będzie. Do 18:20 mogę jeszcze pomarzyć ;)
Na wieczór zaprosiliśmy moich rodziców opowiedzieć i pokazać co było na wizycie i spałaszować pączki hihi... wiec ja czekam do wieczora. Podobno w 6 godzin snu spala się jednego pączka, wiec jak znalazł ;)

Odnośnik do komentarza

Ja placilam jakos 250-300 zl juz z plyta bo zdjecia sa w cenie, nie pamietam ile dokladnie bo to jednak dawno bylo, a moze i teraz ceny zmienili.

U mnie maz pojechal po paczki, ja zjadam swoje i po synu dojadam no on tylko wierzch z lukrem zjada a reszte zostawia.

Natha tez mam we wtorek wizyte, doczekac sie nie moge bo to zawsze uspokaja na jakis czas jak wszystko dobrze jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj tłusty czwartek postanowiłam uczcić należycie! Zjadłam 3 pączki (ale małe i połowa to powidła, moja mama robiła, były pyszne, nie jakieś z biedry!) a na obiad ugotowałam żurek z białą kiełbasą i boczkiem.
Co do cen za usg 3d nie umiem się wypowiedzieć, jeszcze się nie zapisałam na usg połówkowe. Za prenatalne płaciłam 250 zł i fragment robiłam 3d.
Też lekarz mi pozwolił brać Tantum verde jak by mnie bolało gardło. Więc raczej śmiało możesz na tym etapie.

Hala90, aktualnie mam jednego poclexanowego siniaka. Zauważyłam, że ich wychodzenia zależy od miejsca wkłucia. Staramy się by wkłucie było w połowie odcinka pomiędzy kością biodrową i żebrami, przesunięte ok 2-3 cm w stronę pępka. My robimy na zmianę prawa lewa stronę. Na początku im wkłucia były bliżej pępka tym siniaki większe i dłużej nie schodziły. Mąż stara się wbijać igłę szybko i zdecydowanie (jakby rzucał lotką) i szybko opróżnia strzykawkę. Może znaczenie ma też pielęgnacja skóry, bo ja rano i wieczorem robię kurację przeciw rozstępom = skóra jest bardziej miękka i łatwiej się wbić. Na razie nie mamy problemu, żeby zebrać fałd skórny na brzuchu, ale podobno jeśli już się nie będzie dało to można przerzucić się na uda. Ale ta perspektywa wcale mnie nie przekonuje, bo nogi w siniakach i latem, zaraz nas wezmą za patologię :P
Jakoś damy radę, już prawie połowa za nami :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam dzisiaj depresję tłustoczwartkową, wszyscy jedzą pączki a ja nie :( ale stwierdziłam że skoro od 3 tygodni cukier mam idealny to jednego małego sobie pozwolę, potem i tak idę z psami to się spali :) czekam aż mama zrobi pączki, jej są najlepsze :) na samą myśl o paczku dzidzia podskakuje, a przez 2 dni w ogóle ruchów nie czulam. Poduche do spania polecam bardzo bardzo! Mam rogala z firmy fiki miki i uwielbiam go, co prawda więcej pozytywnych opinii ma motherhood ale u mnie w mieście nie mogłam dostać stacjonarnie a ja taka niecierpliwa jestem że jak sobie coś umyśle to nie chce mi się na przesyłkę czekać :D

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Hej w końcu nadarzylam czytać ja mam dzisiaj wredny dzień naprawdę jak już odwiozlam dziewczyny do szkoły i zjadłam śniadanie to chciałam się położyć na chwilę ledwo się położyłam dzwoni kuzyn że mi zeszło powietrze z koła auto akurat postawiłam przed bramą jest tak mokro że nie dało się wjechać pod garaż nie wspomnę że przed szkołą się zakopalam i mama musiała pchać.
Dobrze że się zaoferował że mi zmieni to koło ale na flaku musiałam zajechać na jego podwórko mieszka zaraz obok.
Zmienił mi koło umył to z kapciem zaladowal do bagażnika to trzeba było na wulkanizacje jechać, potem do Rzeszowa zawiez drugiemu bratu ciotecznemu papiery do auta,do przychodni po receptę dla dziadzia,apteka,zawieźć leki,odebrać dzieci i dopiero w domu uf
Jeszcze w między czasie za 120zl odkupilam 9 paczek pampersów z pampersa na początek mam prawie 300 sztuk jeszcze wcześniej kupiłam paczkę z happy heh jedyny plus dzisiejszego dnia :D

monthly_2017_02/sierpniowe-mamusie-2017_55167.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

Hej dawno mnie tu nie było.
U mnie ciąg dalszy złego samopoczucia, do tego brak odczucia ruchów i juz w głowie tysiąc myśli :-/ i aby do wizyty która aż 9 marca.
Do tego dzieci mi chorowaly, syn antybiotyk i 3 tydz w domu, mała gorączka 4-5 dni ale na szczęście u niej bez antybiotyku.
Do tego mąż mi wyjeżdża do pracy za granicę i ja chyba oszaleje w ciąży i z dwójka swoich szkrabow.
Co do wypraski to nie myślę o tym. Tzn o ubranka się nie martwie bo mam. Stoją kartony na strychu u teściów. Chwile przed ciążą zaczelam sprzedawać swoje rzeczy poprzednie. Także nosidelko do samochodu muszę kupić, wózek bratowa mi zaoferowała niby ale zobaczymy :-) napewno pościel do lozeczka tez kupie i jakieś duperele.
A mam pytanko czy mogę brać espumisan w ciąży? Bo brzuch to mam duży tylko że od wzdec . strasznie mi dokuczaja. :-/
Miłego dnia póki co kobietki ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgeobc1pzb.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,u mnie choróbsko... dopadł mnie katar ale to nie on najgorszy ale ból gardła:( nie byłam chora od ponad roku, mimo pracy z dzieciakami... to był mój najdłuższy w życiu epizod w zdrowiu totalnym.A teraz... no cóż ,zdycham... Te gardło mi rozsadzi, pouczę wodą z octaniseptem od wczoraj wieczorem.Psikam Tymsalem ale trochę- za mało,bo jest na alkoholu...:( gdyby nie ciąża to już bym psiaka od pierwszych objawów i przeszło mi od razu- jak zwykle a teraz niestety pozwoliłam się rozwinąć dziadkowi gardlowemu chcąc uniknąć pijactwa Ufola mojego.....muszę ten ohydny syrop z cebuli i czosnku zaraz zmontować... co by jeszcze?

Odnośnik do komentarza

Axam jak pisałam wcześniej. Lekarz zezwala na Islę, Tantum Verde. Płukanie gardła (czytałam,ze używanie octaniseptu w ciaży nie jest wskazane,niedawno chciałam użyć na ranę).
Ponadto nawilżanie gardła, małe ilości czystej herbaty bo wysusza.

Ja robiłam okłady z rozbitych liści białej kapusty na szyję. Trochę ułożyło.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Ciężko za Wami nadążyć tak dużo się tu dzieje. We wtorek byliśmy na usg w 13 tyg i wszystko super a dzoecko się idealnie ułożyło do badania i podjęłam decyzję ze testu papa nie robie bi w poprzedniej ciąży całe 2 tyg myślałam o wynikach. Płci jeszcze nie znamy a przy Jasku juz wtedy było pewne ze to chłopak. Ja marze o dziewczynce ale wiadomo ze co innego jest najważniejsze.

AXAM tak jak dziewczyny pisały tantum verde psikaj i ta isla do ssania. Uważajcie na siebie bo mi z lekkiego kaszlu rozwinęło sie ostatnio zapalenie tchawicy I skończyło się antybiotykiem .

AXAM to chyba Ty pisałaś ze chcesz iść na Sztukę kochania . SUPER film naprawdę polecam!

Ja jeszcze nad wyprawka nie myślę bo to dla mnie za wcześnie a i tak większość rzeczy mam po synku. My też mamy chłodne mieszkanie ale kołdrę zaczęliśmy używać dopiero po roku młodego a wcześniej spał w chłodne dni w spiworku a w cieplejsze pod kocem a poduszki do teraz nie ma.

Ruchow dziecka nie czuje jeszcze ale w poprzedniej ciąży miałam z tym problem bo były mało odczuwalne przez to ze miałam mało wod plodowych ci było bardzo stresujAce i mam nadzieję że teraz będzie inaczrj.

Miłego dnia dziewczyny! U Was też tak wieje? I jeszcze chciałam zapytać czy jest tu jakaś mama z Wrocławia?

Odnośnik do komentarza

Mi też kiedyś mąż kupił Prenalen gardło i po przeczytaniu składu się przezegnalam. Na 1 miejscu substancje słodzące, później dlugo nic i ostatecznie prawie nic wartościowego.
Myślę, że koncerny farmaceutyczne chcą sobie zarobić na przyszlych mamach i wciskają nam takie świństwo. To oczywiście tylko takie moje spostrzeżenie...

Dziewczyny życzę Wam dużo zdrowia!!! Oby chrobska trzymały sie Was jak najkrócej

Ja czekam na wyniki posiewu moczu...

Wczoraj mieliśmy wizytę, dzidzia była bardzo ruchliwa, kopala nozkami i wymachiwala rączkami :)

Jak się okazało lekarz sam chciał zbadać szyjkę itp. Wiec miałam full serwis ;)

Pierwsze spojrzenie na monitor,a tam pupa i podkurczone nóżki. Znamy płeć ;)

Mieliśmy też usg 3D. Załączam zdjęcie.

monthly_2017_02/sierpniowe-mamusie-2017_55183.jpg

Odnośnik do komentarza

Asjer,cudowne wiadomości, dzidziunia urocza!! Ale te lapeczki będziesz całować:)
Włączyłam ostre - dosłownie- dziala, grzanki na patelni ,natarte czosnkiem, syrop z cebuli - ble,ble,ble, no ale na mus jakoś przełkne. Siemię lniane popijam co minutę, próbowałam wypłukać wodą z solą ale nie dałam rady, to już jak dla mnie hard core...zostaje przy płukanie wodą z octaniseptem, oczywiście bez polykania, czytałam o stosowaniu w ciąży i nie wykazuje negatywnego wpływu na embrionu- to tym bardziej na płód, jeśli jest stosowany zgodnie z instrukcją a więc bez spożycia. Wolę nim płakać niż brać antybiotyk, jak już mi się rozwali totalnie. A no i inhalacje nebulizatorem ale to tylko solą fiz. Bo katar też mam, no i maść majerankiem pod nos- na serio fajnie działa, tylko trzeba regularnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...