Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Miałam ostatni @ 28.10.2016 potem zaczęliśmy próbować i udało się :) Wczoraj rano zrobiłam test i są dwie kreseczki z czego jedna trochę blada. Ogólnie czuje się momentami słabo szczególnie źle czułam się 22.10.2016 ale podejrzewam ze wtedy doszło do zagniezdzenia. Jutro mam wizytę u ginekologa nie wiem czy nie za wcześnie. ..

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, no cóż ja już dziś wiem że praca będzie dla mnie nie lada wyczynem...Jestem teraz na l4 od pon byłam przeziębiona i wolałam nie ryzykować,więc wzięłam tydzień ale od pon wracam i nie wiem jak to będzie, bo teraz w domu zrobię śniadanie dzieciom, załącze pranie i kładąc się ledwo już czlapie, w ciąży z córeczką ta 3 letnia byłam od początku na l4 bo to było po poronieniu i miałam plamienia. Teraz jednak bardzo chciałabym spędzić ciążę aktywnie, bo wiem jak się leży prawie rok.... jak dla mnie, spoleczniomaniaczki to było traumatyczne doświadczenie. Pracuje z dziećmi i kocham ta pracę i chciałabym móc dochodzić jeszcze do końca marca, bo inaczej unieważnił mi się też rozpoczęty półtora roku temu awans zawodowy. Mam tylko nadzieję że poczuje się lepiej od pon i że 7.12 na wizycie gin nie stwierdzi że ciąża jest znowu zagrożona.

Odnośnik do komentarza

Ewka,daj znać jak tam po wizycie, cosik dało radę dostrzec? Mi jeszcze przyjdzie czekać ... do środy:( ale i tak miałam szczęście,że udało się wizytę przesunąć. Tego 14.12 tak jak pierwotnie miała być wizyta to jeszcze dodatkowo mamy msze za mojego dziadka, który nam zmarł jak już byłam w ciąży, właśnie w dzień jego śmierci poczułam, że się udało... a jeszcze nie wiedziałam że dziadek Janek odszedł, takie trochę metafizyczne przeżycie, wtedy też postanowiłam, że jeśli urodzi się chłopczyk, dostanie imię Jan.
Jak dziewczynka będzie Janina.

Anetko, najlepsza met na senność jest chyba Letrox, który biorę na niedoczynnosc tarczycy... to taki swoisty dopalacz, no ale działał na mnie tak fajnie jeszcze przed zafasolkowaniem, bo teraz to progesteron rozkłada mnie totalnie mimo mojego wspomagacza(: co do kawy - uwielbiam ale nie w ciazach, odrzuca mnie od mojej ukochanej kawki i w sumie to się z tego cieszę.

Odnośnik do komentarza

A mi doskwiera straszne zmeczenie, moglabym spac 24/7 :( jestem to moja pierwsza ciaza wiec nawet nie wiem co mnie czeka. W poniedzialek ide do lekarza rodzinnego po dalsze informacje czy skieruje mnie do położnych czy ginekologq.

Jestem bardzo zadowolona ze wczesniej wyprosilam lekarza rodzinnego o skierowanie do gina ponieważ mam podwojna macice i mialam robiona histeroskopie :) wiec wiedza juz co i jak.

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9qqmzxacyl9ax.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Ines, widzę że też budzisz się o takich dziwnych porach.. no to już przeszłaś swoje. Nade mną wisi histeroskopia po tej 3 cesarze, bo miałam już usunietych tyle zegarów, że moja gin ostrzegla mnie na etapie planowanie obecnej ciąży że mogą już nie dać rady jej polatać i będzie trzeba usunąć. Mam tylko nadzieję, że się nie zbuntuje wcześniej ta moja poczciwa macica, że wytrwa do co najmniej 37 tyg....

Cytuje pierwsze zdanie mojego męża skierowane wprost do fasolka:
"Rośnij szybko i bez głupot..."

Odnośnik do komentarza

No tak - zegarów:).... zrostow
(b. inteligentna autokorekta)
Macie też tak że czujecie w niektórych porach doby wzrost hormonów ciazowych? U mnie 4 dzień wygląda to tak:
Piersi bardziej bola, nudności, -od ok 16 do 22, uczucie zimna- od ok 22 do ?bo śpię, ok 6 rano uczucie gorąca. Senność ok 12,13. Zupełnie inne mam te objawy niż w poprzedniej ciąży a w pierwszej też było jeszcze inaczej....

Odnośnik do komentarza

Axam gdybym mogla to bym spala dalej alr niestety w tym tygodniu mialam poranne zmiany, 6 rano zaczynalam prace :)

Co do obiawow to powiem Tobie ze patrzac na moje znajome ktore sa w ciąży to ja żadnych objawow nie mam poza tym zmeczeniem ;) raz na jakis czas piersi mnie zapieka i to tyle z objawow :) no i brak miesiączki

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9qqmzxacyl9ax.png

Odnośnik do komentarza

Ojojoj.... chwyciłam tel żeby właśnie wam napisać, że mnie 1 raz tak porządnie zemdlilo i o tak wczesnej godzinie jak na mnie, ścisnęło mi gardło tak, że już,już ... prawie a moja starsza że mną w kuchni i patrzy co się mi dzieje... Boże,żeby tylko się nie zorientowała, bo chcemy jej powiedzieć dopiero po 12 tygodniu czyli po połowie stycznia. No więc biorę tel a tu już wieści o mdlosciach. RADA: herbata z imbirem - mi bardzo pomagała przy poprzedniej ciąży kiedy właśnie myślałam z umrę.

Od kiedy mdłości, chyba różnie ale u mnie od 3,4 dni podmulanie wieczorami, dziś pierwszy muł poważny, a w pon skończę 6 tydz. Licząc od 1 dnia ostatniej@. Jak sobie pomyślę że do pracy od pon ....- w dodatku jeszcze nic nie chce mówić nikomu....mam tylko nadzieję,że nie zwymiotuję w sali przy dzieciach i koleżance.:(

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny w którym tygodniu ciąży gin założył wam kartę ciąży? Ja byłam wczoraj i byl to 5tydzień i 4dzień, potwierdził ciążę ale powiedział, że kartę ciąży może założyć mi dopiero za dwa tygodnie, trochę się zawiodłam ale rozumiem, że najpierw musi być bicie serduszka na co bardzi czekam...

Odnośnik do komentarza

Aneta, taka zwykłą herbatkę zaparzyć czarna, lekką i do niej z dwa, trzy plasterki imbiru, korzenia, piłam z odrobina miodu. No i wiadomo z ilością tego imbiru nie można też pewnie przesadzać. Jesteś 9 dni przede mną, bo ja miałam ostatnią@ 25.10. Wieczorem zauważyłam mniejszy ból i nabrzmienie w piersiach, znowu strach. Kurcze- nieświadomka chyba lepsza, choć kojarzę,że przy młodej też jakoś objawy się wycofały w pewnym momencie a wszystko było ok. No do tej śr. 7.12 ( wizyta)chyba osiwne do końca... Wam też objawy tak się cofaja a potem znowu wracają? Cha i pierścionki zaczęły mi jeździć, woda mi zeszła z org czy co...

Odnośnik do komentarza

Witajcie.. I ja do Was dołączam. Om 28.10.2016 i w zasadzie po różnych wydarzeniach już straciłam nadzieję że kiedykolwiek jeszcze zajde w ciążę (pierwsza zakończona poronieniem z komplikacjami w 11 tygodniu). Cykle mam 27 dniowe więc jak w 31 dc dalej nie miałam @ to poszlam na betę, wynik 671.20. 48 godzin później 1345. Więc jest dobrze. Do tego w ostatnią środę byłam na usg i okazuje się że pęcherzyki są dwa :-) w jednym widać już zarys dzidziusia a w drugim (mniejszym) jeszcze nie. Następne usg w następną środę. I tak w ciągu tygodnia z kobiety bez nadziei stałam się matka potencjalnej dwójki :-) z Om powinny się pojawić 4.08 ale pewnie nie dotrwaja. Tak czy inaczej witamy w sierpniu 2017 :-)

Odnośnik do komentarza

hej Maargot :) Gratuluję aż 2 radości :) Cieszę się ze do nas dołączyłas oby coraz więcej takich mamusiek:) ja mam już synka Daniela ur 9.08.15 i teraz liczę na powtórkę z rozrywki chodź z om wychodzi mi 24.07 to owulacja się tak przesunela ze pecherzyk dopiero było widać w tamtą środę więc pewnie wyląduje w połowie spiernia:) czekam na wizytę do lekarza 24.12 wtedy będzie wszystko wiadomo: )

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi czy i jakim jodem się suplemetujecie bo mi zalecił lekarz ale nie wiem jaki to ma być a poza tym suplenentuje kwas foliowy, compositum wit b, wit d wszystkie z polecenia gin. Jest to moja pierwsza ciąża . Dzis kończę 5 tydzień :-) pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza

Hej, jeśli chodzi o suplementację - femibion ma wszystko :) - kwas foliowy, jod, itp. , ale też nie każdej odpowiada :) Ja właśnie zaczęłam 5 tydzień i mam nadzieję, że będzie wszystko ok:) Pozdrawiam wszystkie niewyspane i zmęczone. :)

Odnośnik do komentarza

Witam Maargot i Judkaa. Maargot, jak fajnie,widzisz jakoś to tak chyba jest że to co masz mieć to w końcu kiedyś otrzymasz.. Mi co prawda przy ostatniej ciąży też na początku wyszły 2 pęcherzyki ale później jeden zniknął, teraz żartujemy z moim M że Mała nadrabia za dwóch... Ale ja miałam na pewno niższa bete niż Ty. Gratulacje i trzymam kciuki, by się ładnie rozwijały.

Judkaa, z tym jodem to mi dałaś do myślenia, ja mam Hashimoto zdiagnozowane i nie wiem, może powinnam jod brać już dawno... W śr się dowiem... jak na razie biorę Selen, magnez, kwas foliowy już 3 m-ac, Wit D 2000.
Jest wam też tak na zmianę zimno i gorąco? Rano mi gorąco i duszno a ok 16 zaczyna mi się robić coraz zimniej i zimniej. To moja 3 ciąża, właściwie to 4 ( poronilam raz), a nie pamiętam czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...